Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7305
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 755 пъти
Получил благодарност: 1388 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от ljuboznatelna »

Днес като си гледах, попаднах на тази тераса, която много ми напомни терасата на Havga. Нали и тя си има червен варел :)
Изображение

Картинката беше в статия за перголи и веранди, затова я пускам тук. Заплеснах се по една много непрактична, затова и не я виждам изпълнена, и си е останала на изложението в Челси :D Веднага си я представих с триъгълни, вместо овални отдолу греди, които следват обратния наклон на плексигласа отгоре. И улей между плексигласите, за да останат възможно най-чисти :)

Изображение

В Ню Йорк са си сложили изкуствена трева. Не зная колко е практично. Но пък създава усещане за природа. Червената пейка е страхотен акцент!

Изображение

Тук можем да си дръпнем завесите, като дойдат гостите :)

Изображение
Аватар
Lappland
Кана кафе
Мнения: 567
Регистриран на: Мар 25, '18, 13:44
Местоположение: Roslagen
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Lappland »

Набързо дзяк в една чужда градина
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7305
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 755 пъти
Получил благодарност: 1388 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от ljuboznatelna »

Хитро! Ще взема да си го открадна, комарите като врабчета! :)
Аватар
bonny_s1
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Ное 9, '19, 19:02
Местоположение: Пловдив

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от bonny_s1 »

страхотни градини сте направили момичета и макар да не можах да видя нито една снимка от Калико, Дидак, Ида, Дарина, Трол и не мога да си спомня всички, съм влюбена в градината на Люб. Уникална !!! много ми хареса Кухнята на Венче също уникална и аз съм се насочила на там зимна лятна на едно и макар да не съм избистрила нищо отще в главата кухнята определено ще е една за всички сезони но ми се ще да е по отворена лятото. Но градините ви са страхотни Искренно се надявам някой ден и аз да имам такава :)
- Защо ли нещата трябва да се променят? - прошепна Прасчо.
Пух помисли, помисли и каза:
- Така имат възможност да станат по-добри!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7305
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 755 пъти
Получил благодарност: 1388 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от ljuboznatelna »

bonny_s1 написа: Ное 18, '19, 23:10 с влюбена в градината на Люб
О, благодаря много! Тук е пълно с уникални градини, пък и кухни, но не си ги размятат нахално като мен :D
Наистина жалко зад снимките, кухнята на Калико също е страхотна! И на Венче идеята за кухнята намирам за страшно удобна!
Моята кухня е само под навес, а масата под открито небе, което е страхотно за горещите вечери в Пловдив, но ако вали не може да се ползва. Всъщност пържа си там, и да вали, и да е минусова температура, защото е на газ и не мирише на никого.
Първоначално идеята ми винаги е била лятната кухня да е в онова помещение със синята стена и червената врата, като вместо прозорци да има витрини. Или вратата да беше на това място. Там имам непосредствена връзка и от къщата. Не вървя 10м като сега до газовия котлон. Обаче поради ред непредвидени обстоятелства, се стигна до този вариант.

Отбий се някой път да видиш и на живо, да обсъдим предимства и недостатъци. От тук нататък до пролетта градината само погрознява, но определено не е като на снимки.
Аватар
bonny_s1
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Ное 9, '19, 19:02
Местоположение: Пловдив

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от bonny_s1 »

Люб (нали може да те наричам така) Много благодаря за поканата и наистина някой ден ще се възползвам :) ще имам много въпроси :oops: :?: твоята градина много много ми хареса и аз исках такава кухня но при нас няма да се получи защото няма да имам друга кухня поне на първо време а фургона ще е малък да се напъпчем въпре когато вали в началото ще е вила надявам се някой ден да си живеем там Сега събирам пари за фургона първите ми цветя :) някои ще взема от майка и комшийката но тъй като съм много не наясно се радвам че ще Започна с по малко тъкмо ще имам време да видя къде какво ще сложа :)
- Защо ли нещата трябва да се променят? - прошепна Прасчо.
Пух помисли, помисли и каза:
- Така имат възможност да станат по-добри!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7305
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 755 пъти
Получил благодарност: 1388 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от ljuboznatelna »

Аз не само съм Любознателна (разбирай, че искам да знам как се случват и неща, които може никога да не ми потрябват), но съм и голяма мечтателка, затова имам в пинтерест специална дъска Фургони , и Лятна къща. И Малък апартамент имам, което е съвместимо с малка къща :lol: И ще ми е много интересен целия процес по превръщането на фургона ви в Дом.
А той от строителните фургони ли е, или корабен контейнер?
Аватар
bonny_s1
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Ное 9, '19, 19:02
Местоположение: Пловдив

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от bonny_s1 »

ljuboznatelna написа: Ное 19, '19, 17:01 Аз не само съм Любознателна (разбирай, че искам да знам как се случват и неща, които може никога да не ми потрябват), но съм и голяма мечтателка, затова имам в пинтерест специална дъска Фургони , и Лятна къща. И Малък апартамент имам, което е съвместимо с малка къща :lol: И ще ми е много интересен целия процес по превръщането на фургона ви в Дом.
А той от строителните фургони ли е, или корабен контейнер?
не мила от тези които се водят преместваеми къщи само че се спряхме на такъв с плосък покрив защото си мислим като платим заема да сложим втори такъв той ще е със две стаи и баня и тоалетна :) отпред ще правим веранда на която ще е и кухнята която ще затваряме поетапно според парите но в началото е ще много грозно :) само гол фургон а и навеса на верандата ще е с подръчни средства докъто успеем да направим твърд и така за сега планираме едно по едно за съжаление парите са малко и нещата ще се случват бавно ние взехме мястото преди две години но чак на пролет ще можем да изтеглим заема за фургона :) Така че да стане нещо прилично ще е бавно стъпка по стъпка :) добре че нямаме бърза работа освен моя ентусиазъм но, финансите бързо го охлаждат :) Но въпреки всичко знам че сложил ли фургона всичко ще стане едно по едно :)
http://www.tophouse.bg/product/TIP%20HO ... 85260-280/ такъв тип но разпределението вътре е друго
- Защо ли нещата трябва да се променят? - прошепна Прасчо.
Пух помисли, помисли и каза:
- Така имат възможност да станат по-добри!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7305
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 755 пъти
Получил благодарност: 1388 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от ljuboznatelna »

Те хубавите работи стават бавно. И моите ги показвам чак като станат, а иначе са нужни няколко години, за да ги завършим :) Много си е добре фургона. Ще дойде и неговия ред да го разкрасите.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7305
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 755 пъти
Получил благодарност: 1388 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от ljuboznatelna »

Попаднах на един сайт за перголи , сенници, тенти. Италиански. Цени няма, предполагам, че от срам не са ги сложили :mrgreen:
Но пък перголите са уникални! Модерни, технологични. Ще се радвам някой да има финансовата възможност да сложи такова нещо, да покаже, и да разкаже за всички негови предимства!
Всичко разгледах, да знаете ;)

https://sunprotection.bg/
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”