Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Публикувай отговор
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1147
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 721 пъти
Получил благодарност: 914 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от borislava.kirilova »

gevkati написа: Фев 3, '21, 12:46 Благодаря за оценката, Даринка!
Да имаш тема ми се струва много задължаващо.Все още няма "макро видимост" в моята градина. Само отделни елементи , които с времето се надявам да заживеят в хармония :lol:
Да не говорим, че половината от градината е още на вили- на могили. Плюс опаянтване на растения на присадка с по 3 колчета, засенчване на млади хубавици с приспособления тип "направи си сам". Малко като усмивка с брекети :lol: :lol: :lol:
И аз за темата да си кажа. Знам всичко, което имаш предвид gevkati, с откриването на тема и какво те спира. Подозирам те в перфекционизъм(от който страдам и аз). :D :D Но аз разбирам идеята на собствена тема като да вървим пътя на градинарстването ръка за ръка. Понякога просто споделяш възхитен резултата, понякога показваш откъде тръгваш и каква ти е идеята. Пък в разговора с другите, като гъби на дъжд изникват интересните решения. А понякога просто си бъбраш със сродни души за подобрявяне на настроението. :tzeluvka: Най-сърдечен бодлив поздрав от мен и pinus mugo Carsten!
Изображение
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от clock »

:D А аз искам Гевка -ни да ни обещае още една снимка, от същата височина, когато всичко се е раззеленило и тревичката се вижда и зидовете също.

Много е красиво! Като амфитеатър е! И накъдето и да погледнеш виждаш все красота!
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 399 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от zeleno »

Някой ползвал ли е купешка градинска шатра ? Гледам ги и си мисля че при първият вятър ще излети ....моля за мнение от опит
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Shami »

Зеленко,това ще си хвръкне при една силна буря.Ние се канехме да купим ,но аз разубедих ММ,нямаме място за шатра.И все пак ако вземем шатра колчетата или там каквото е ,краката ще трябва да се зациментират или закопаят.Иначе ще я гоня из градината.
Познати са сложили такава и са зациментирали основата ,тоест краката ,неразбрах точно,но има цимент
и някакви железа.Обясниха ми,че се вадели краката есента ,разглобявали я и си я прибирали.А това в основата си остава така.Напролет само забучвали там краката на шатрата.Хубаво измислено ,но некачественно направено.Грозно ще стърчи зимъска.
Не ми се вярва в целия форум да нямаме хора с шатри.Има си някакъв чалъм за поставяне.
Плюс това и тази шатра би трябвало да може да се мести.Не може да я разнасяш из градината и все да циментираш ,губи се смисъла от шатрата.То тогава и един чадър ще свърши работа.
Може би трябва да се пита в самия магазин,но и там са едни разбирачи.Трябва да има някакъв начин,така ,че да може при нужда лесно да си я местиш.
Или само да се закопаят краката без да се циментират.Незнам ,при силна буря може и пак да си литне.
Знаещите да казват.
Иначе има такива красоти,с перденцата му,прозорчета,но все пропускат вода.Тези дето не пропускат са грозновати.Незнам ти на каква си се спряла.Ние търсехме непропускаща вода,да може и в дъждовно време да се седи там.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Havga »

То мойта градина, цялата е за тази тема :). Честита Нова година, момичета и момчета!!!
Изображение

Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 399 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от zeleno »

Shami написа: Яну 4, '22, 13:25 Зеленко,това ще си хвръкне при една силна буря....
всичко казано е вярно , разбира се
идеята е да има една сенчица за кафенце , вечер да хапваме под нея
сега това се случва на вън , но всеки път прибираме масата и столовете / и всичко останало / , голяма хамалогия
а мястото не е подходящо за тежка постройка / барбекю ще се прави някога , някъде ... и т.н. ...
това го има и с мрежи , краката са стабилни / сигурно има мегдан да се закрепят с болтове някакви на бетонова стъпка/основа , не искам да ги закрепваме трайно , защото вероятно извън сезона ще се прибират
освен това плата на покрива не е предвиден за нормален дъжд ... в този модел точно
още сериозно обмислям :hmmm:
това е само примерна версия
https://www.ikea.bg/products/garden-out ... m/50468854

може на нормална бетонова площадка да се монтира подобно с греди и със стабилен покрив , но то вече си става беседка/барбекю
оффф , нищо не измислям
но поне имам нова тема за проучване ;)
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Shami »

Ох и аз мисля по въпроса.Ще пиша ,но имам малко работа в момента.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Shami »

Сега я погледнах.Подобна искахме да вземем.
Обаче мисля,че няма да взимаме.Ще чакам ММ да прави навес.
Все пак при нас никога нищо не е ясно до последно.Много исках да ми се веят перденца отстрани.
Представях си романтична беседка.Ама май навес си ми трябва.Ще ми върши по-добра работа.
Ще натискам за навес ,пък импулсивно може и с шатра да се снабдя. :lol: Ние нека сме живи и здрави.
Останалото все ще се нареди някак.Сега отвън не прибирам нищо.Масата е пластмасова,столовете също,имам и от старите градински столове,от едно време,красиви железни.Хамалогията пак я има,всичко се мие постоянно.Покривките и възглавничките само си внасям и изнасям .
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1358 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от ljuboznatelna »

zeleno написа: Яну 6, '22, 15:48 идеята е да има една сенчица за кафенце , вечер да хапваме под нея
сега това се случва на вън , но всеки път прибираме масата и столовете / и всичко останало / , голяма хамалогия
а мястото не е подходящо за тежка постройка / барбекю ще се прави някога , някъде ... и т.н. ...
Никакъв опит с тези беседки, и не зная каква мебел имате, но ми идва наум за някакво покривало за градински мебели:

Изображение

Опит имам само за сенките - ако вечер сядате, беседката няма да ви спаси от западно слънце, трябва да имате и някакво дърво, което да пази от слънцето на залез.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 399 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от zeleno »

много са ни нахални котетата , мисля , че ще се катерят по евентуалния калъф ...

пп днес в Бриколаж имаше намалени шатри по 300 лева
https://mr-bricolage.bg/shatra-shestoglna/p/932914
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”