Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7345
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 809 пъти
Получил благодарност: 1573 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от ljuboznatelna »

Има прекарана тръба отдолу. Тревата е скрила всичко :)
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от calico »

ljuboznatelna написа:Има прекарана тръба отдолу. Тревата е скрила всичко :)

а, ти искаш да скриеш входящата тръба ли? аз помислих че за отходната става дума

тази бялата чешма дето не си питала колко пари е, е много хубава. и май най-много отива на градината ти. сигурно ще е към 1000 лв?
нейната тръба ще измислиш с какво да я скриеш, някаква метална пластика ще върви на това бялото
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
helan
Виенско кафе
Мнения: 415
Регистриран на: Дек 14, '11, 14:52
Местоположение: Пловдив

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от helan »

Изображение Изображение Изображение
Хайде и от мен една мивчица която е удобна само за поливане
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7345
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 809 пъти
Получил благодарност: 1573 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от ljuboznatelna »

helan, много е красиво с цъфналите мушката и съдовете им! А беличкото какво е?
calico, искам да поставя в нещо тръбата на водата, тази, която съм начертала с червено. Да не е стеничка, като при твоята. Да е достатъчно високо над коритото, за да мога да пъхна някоя кофа/лейка за спешни поливки.И да сложа някак леген да пера, да не се завирам в разни бани :dovolen: В същото време и коритото да е достатъчно високо, за да не ме пръска, като си мия ръцете.И по възможностда е голямо. Нямам угодия :D Тръбата на обратната вода не ме притеснява.
Тази до голяма степен отговаря на желанията ми, но не и като цена, поне не на този етап:
Изображение

Да не ви занимавам повече с моята чешма, един кът който много ми харесва:
Изображение
denitsavm

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от denitsavm »

Люб, съмнявам се да не си ги мислила и премисляла тези неща... , но аз да си кажа, че все пак архитектурно и стилистично чешмата трябва да е в стила на къщата или да си подхожда предимно с този стил, останала съм с впечатление, че бъдещия ви дом няма да е във възрожденски стил и в този смисъл, не съм убедена, че корито би подхождало :hmmm: От друга страна, ти доказано имаш вкус и може би могла да го поставиш на точното място и да седи като акцент :daaa: . А на мен лично тази последната чешма много ми се връзва с градината ти :nod: Друго, което ми се връзва много са парковия тип чешми, западен класически стил, защо не и със някоя пластика... но пък те са скъпи :hmmmmmm:

а ето няколко други идеи
Ей това ми е най-любимата Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение ИзображениеИзображение Изображение Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7345
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 809 пъти
Получил благодарност: 1573 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от ljuboznatelna »

Дени, благодаря за предложенията :tzvetentze: Такава бъчвичка имам, видях я като маса за кафе и може би това ще й е съдбата :)
Всъщност къщата не е решена на 100%, но намеренията са да е близко или до възрожденския, традиционния български стил, или до средиземноморския(които от своя страна не се вързват със стила на градината, но пусто като искаме да има всичко....). Не че имам против да е сецесион да кажем, но финтифлюшките по фасадата няма да й ходят на размера и най-вече на джоба ми :mrgreen:

Ето я стената, на която ще е огнището ( не обичам думата барбекю)След отвора за врата продължава още:
Изображение

Възникна проблем, защото вечно осъществяваме някакви хрумки, наложи се стената да започне от птичарника, който беше скован там есента. Така няма как да се разгърне кухненския кът, защото останалото място е предвидено вече за една каруца, която е останала съвсем без рисунки докато стигне до нас, и трябва да изпиша наново:
Изображение
Мъжа ми смяташе да слага в нея бали сено, но аз си мисля, че едно дюшече и възглавница точно на него ще му дойдат добре :D И така ако нямам свястна кухня, поне да имам легло :D

А това ще е чешмата до скалния кът, коритото е с дупка и трябва да се вдигне малко, а чучура да се смени:
Изображение
Пуснала съм от дясно пъстър бръшлян, само не съм сигурна, че ще се залепи да гранита :hmmm: Зад нея ще се извиси един мискантус зебринус.Този на снимката ( от есента) изкара първа зима сега.

Изображение

На мястото на пясъка ще е паваж, а долу се вижда мушамата и оранжевата тръба на езеро, в момента не е довършено. Тука ще се пие кафе, ракия и прочее :dovolen: И това под сянката на киви, оцеляло тази зима.
Изображение

Ето това чудо чака да бъде наредено. Уговорката е аз да го редя :mrgreen: :
Изображение
helan
Виенско кафе
Мнения: 415
Регистриран на: Дек 14, '11, 14:52
Местоположение: Пловдив

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от helan »

Чешмата не е у нас. Копнах я и я пуснах защото ми хареса
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от calico »

Люб, вълнувам се сигурно колкото тебе, като показваш така по малко по малко и да видя какво ще стане. много е хубава зиданата стена.
ама много павета, много нещо, да ти правят снимка като ги редиш.
а идеята за чешма от скалата е просто върховна

аз съм твърдо за средиземноморския стил, как няма да се върже градината, ще сложиш малко грънци и билки отпред и готово :mrgreen:
не че не харесвам възрожденския стил, напротив, ама много искам да видя една завършена средиземноморска идея, а ти ще я направиш както трябва, сигурна съм :daaa:

ей такова Изображение и парка отпред :ieeemyzh: вместо морето
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7345
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 809 пъти
Получил благодарност: 1573 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от ljuboznatelna »

Ех, че хубаво :) Аз и маслина съм си купила, но не я скрих зимата и сега са й останали само 5-6 зелени здраво хванати листа, които ми дават надежда, че е жива.

А какъв ще е стила го решава моето желание да пусна или да не пусна един еркер 50см да си уширя стаята горе, че ми идва малка. Без него, стрехата и вида на покрива решават стила. Гледам да е нещо по-лесничко, че да ми го направят, защото мъж ми вечно крои грандиозни планове, които трябва да станат почти без пари, и все си намира причина да остави започнатото леко недовършенко.Но пък без него е повече от ясно, че нищо не може да се случи :dovolen:
Да е жив и здрав МОЛ-а, заради който изкопаха тепетата (което всъщност е ужасно),че се сдобихме с толкова камънак. Без паветата, разбира се :dovolen:
Перголата основно ще е от едни яки греди, от тютюневите складове, ако циганите не бяха нарязали и шест метровите, за да се топлят, щеше да имаме и още полети на фантазията :D
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от calico »

аз маслина ще ти дам. трета година тунтуркам една в саксия, вече е доста заякнала. :angelche: ти само направи средиземноморския кът

знам че каквото и да направиш ще е хубаво, просто нетърпеливо чакаме всички.
и оня люляк дето е под спиреята е мнооого хубав, тъкмо моя цвят :mrgreen:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”