Мечталки

Публикувай отговор
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Мечталки

Мнение от botan »

Ето някои от моите

Persian Lace
Изображение

Ан-Копеечка
Изображение

Canadian Sunset
Изображение

На химери няма да слагам снимки, те винаги са ми мечталки. :mrgreen:
Insta: ex_hort
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Мечталки

Мнение от botan »

Казах че няма, ама не мога!
Strawberry Spinner :sheart:
Изображение
:liubov2: :liubov2: :liubov2: :liubov2: :liubov2:
Insta: ex_hort
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Мечталки

Мнение от botan »

Айде де, само аз ли имам мечталки, хммм? :hmmm:

Я вижте тука, оранжево фентъзи в ДЕО-Майский Рассвет
Изображение
На живо със сигурност не е толкова наситено, защото и жълтото у теменужките не е, но все пак си е точно оранжево. :D

А от тази направо ми се завива свят като я погледна. Прекрасни отпечатъци! :potekoha:
Соната-Кольчуга
Изображение

Да не говорим пък колко си умирГам по теменужки с оцветени вени като Feather
Изображение
Разправят че бил с малки цветчета, но пък каквии.... :liubov2:
Insta: ex_hort
denitsavm

Re: Мечталки

Мнение от denitsavm »

Ето

Изображение Изображение Изображение Fredettes Risen Star Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Мечталки

Мнение от libra »

Оф,много са хубави-и аз ще си мечтая за тях!Преди пускаха по някоя и друга химера и по нашите магазини,но скоро не съм срещала.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Мечталки

Мнение от botan »

Точно, libra! И аз това се ядосвам! :svekurva:
Дени Yukako има от къде да се намери, но е 25 долара :hmmmmmm: , a Fredettes Risen Star я имаше в някоя от поръчките, спомням си че разпределях, почти съм сигурен, че и Светлето я има. :nod:
Insta: ex_hort
denitsavm

Re: Мечталки

Мнение от denitsavm »

Ооо, аз не съм ги търсила специално... избирам на момента :mrgreen: Казано честно, даже това разнообразие и бълване на нови сортове ме дразни... става като при хибитата, шарении, цигании и кекави растения :hmmmmmm: Дразни ме най-вече факта, че никой не ги регистрира и проверява тия сортове, няма си някакви стандарти и съм останала с впечатление, че особено руските масово спортуват, а и :hmmmmmm: повечето доста си менят окраската в зависимост от сезон, почва, размер на саксията... Дето се вика, ако се хвана да опрашвам и размножавам с една домашна "оранжерия", след 5 години ще съм "селекционер", и то без никакви специални знания и образование... Няма нищо общо със селектирането и изпитването на сортове рози или нещо подобно... затова и спортуват тия... някой цъфтят свръх много, други по веднъж на 2 години, губят си пъстролистността, фантазийността, били те минита, но ако ги сложиш в големи саксии ставали стандарти, били те стандарти, но можело и като полумини да се проявят, имат цвят и вид като на картинката само ако цъфнат на 22 март, ако е по-рано или по-късно ще са други, може и коренно различни, а даже и на датата да е, пак не е сигурно .. даже не ги и чета вече характеристиките, харесва ми цвят - поръчвам, умира още преди да е цъфнало и даже и не ми е мъчно, защото не съм го и запомнила какво трябва да е :| ...

Химери скоро гледах някъде, сини :hmmm: Аз нямам нито една химера ...
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Мечталки

Мнение от botan »

АААААААА разчагъртай здраво мозъка и ми пиши на лични!!! :idea1: Каквито ще да са, само да са химери!

Е ти пък Дени, ти го описа трагично. Най-много спортове правят фантазийните сортове, но това си е съвсем нормално що се отнася до петна и точици. От 1000 колеуса например дето имам, един реши да спортува и няма да повярваш, и той беше на петна, така че това си е нещо съвсем нормално. Списъка със спортове на AVSA обхваща около 400-500 различни сорта като едва да речем 10-тина са рус./укр. селекция, вярно че повечето им не са регистрирани, но пък това ти дава съвсем ясна представа, че не само руските спортуват много.
За промяната на степента на пъстролистие пък изобщо няма да си говорим защото това е съвсем съвсем нормална реакция на организма.
Отпечатъците наистина са доста трудни и да, доста от рус./укр. сортове са точно с отпечатъци, видимо или пък не чак толкова видимо.
Иначе тези разлики от описанието и действителността идват от факта, че описанията се съставят от 1 човек, най-често откривателя, а това е не достатъчно достоверно тъй като в различни условия растенията реагират различно. Да не говорим пък че има нюанси които абсурд да се хванат с фотоапарат пък камо ли да се обяснят. Така че описанията са по-скоро ориентировъчни.

АН-Люблю Ретро :liubov2:
Изображение

Золушкин Сон :liubov2:
Изображение
А тукак как е нацъфтял... окапаха ми очите :potekoha:
Изображение
Insta: ex_hort
denitsavm

Re: Мечталки

Мнение от denitsavm »

Даже и да се сетя къде точно съм гледала, надали ще са евтини, но ще помисля и ми пиши ако ти трябват, като видя направо да взимам , до каква цена? ...

Иначе, аз не споря, не искам и да започвам спор, само казвам, че вече рядко нещо ми става голяма мечталка, сиреч, че го запомням като разцветка и име и го търся някъде. Знам, че и при други растения много нови и "велики" сортове, почват живота си по този случаен начин... Може би съм се попренаситила :angel2:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Мечталки

Мнение от libra »

Химерите ,които съм виждала тук,не бяха някакви цифри.Бяха си промишлено отгледани нушки,като всички останали ,които се продаваха на общо основание по суперите.
А за спортуването и т .н промени-това си е особеност на растението. С това лесно размножаване в големи количества в домашни условия се стига до много голямо разнообразие.При хибридизацията на всякакви растения се получава и неустойчивост на белезите- то даже и лалетата имат разпад на цветовете.
Публикувай отговор

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”