Здравец

Публикувай отговор
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5276
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: Здравец

Мнение от Daniela Pargu »

Шами, виж и при Незабравка- има интересни, пък и е тук в Бг, и са на промо в момента :daaa:
А от нейните растения съм страшно доволна!
Това с комбинация на здравец с друго - за Перовскията/руска салвия/- иска слънце!Та здравеца трябва да е от тези за слънце!
Може би да избереш ниски храстчета с различно оцветени листа е добър вариант! :dovolen:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8523
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 875 пъти
Получил благодарност: 672 пъти

Re: Здравец

Мнение от Shami »

Лаленце и аз си купих Балерината :daaa: ,сега се чудя къде да я положа :hmmm: ,хем да е под наблюдение,хем да се прихване,защото сме почнали едни ремонти по покрив,стени, изолация и тем подобни по никое време и градината е пълна с какво ли не.Аз само местя разни саксийки насам ,натам,щото почти всичко ми е така заради тъпите охлюви и се опитвам да си спася цветята от всичко това :ufff: .Гераниумите които ти ми изпрати са засадени на шарена сянка. :daaa: А от Мускетар гераниума ми се е прихванал вече :ieeemyzh: .Само трябва да видя за слънце ли беше или за сянка и да го местя.Балерината четох че я дават за слънце и затова си я взех,много ми хареса.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8523
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 875 пъти
Получил благодарност: 672 пъти

Re: Здравец

Мнение от Shami »

Дани,в стремежа си да попадна на дълго цъфтящ гераниум има опасност да се сдобия с куп други видове :lol: .
Мисля си, че тези ми стигат поне за сега,но ако ми попадне Розането или Патриция няма да се замислям хич :lol:
За свързващите растения още умувам,харесала съм си един седум и ще го издирвам на всяка цена.Сега ще ви го покажа
Rozchodnik 'Rainbow Xenox' Sedum
Изображение
и този също
Изображение
и за да съм по темата ето и снимка на здравец Балерина
Изображение
Така че там зад здравеца ще има седум на всяка цена стига да го намеря ,но имам и резервни варианти от седуми де :angel2:
Но нещо ми липсва все още,не съм го намерила за тази страна,розовата имам впредвид.
Рая за охлюви ще е при мен :lol: .
лалесъм

Re: Здравец

Мнение от лалесъм »

а бе, аз имам здравец и седум и да ти кажа не е кой знае каква убийствена комбинация :mrgreen:
обаче здравеца ми е ЗАД седума, според това кой повече обича слънцето :angelche:
иначе на пролет ще ти дам "високи" седуми - имам 3 вида, които стават за делене, но не са от червенолистните :tzvetentze:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5276
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: Здравец

Мнение от Daniela Pargu »

Седумите си искат слънце и сухо място,зад здравеца сложи нещо по- височко! :daaa: :dovolen:
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 882
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 227 пъти
Получил благодарност: 272 пъти

Re: Здравец

Мнение от Skio »

Shami написа: За свързващите растения още умувам,харесала съм си един седум и ще го издирвам на всяка цена.Сега ще ви го покажа
Rozchodnik 'Rainbow Xenox' Sedum
Изображение
Веднага ти казвам, и то имайки се за веща в седумите, че се оказа много капризен и лично не го виждам в обикновени градински условия в земята.
Иначе на живо, целогодишно, е атракция, заради която започва нищо да не ти се прави -- само да си седиш и да си го зяпаш.
За черно-червен седум търси Purple Emperor, доказал се е!!! Който аз всъщност поръчах и месеци наред вярвах, че съм го пипнала най-сетне.
Последно промяна от Skio на Окт 16, '17, 13:19, променено общо 1 път.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5276
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: Здравец

Мнение от Daniela Pargu »

А какво му е капризното,би ли споделила, че и аз съм върл седумски фен :D
Имам три червенолистни- при мен не стават такива големи туфите,както по офертите :hmmm:
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 882
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 227 пъти
Получил благодарност: 272 пъти

Re: Здравец

Мнение от Skio »

лалесъм написа:а бе, аз имам здравец и седум и да ти кажа не е кой знае каква убийствена комбинация :mrgreen:
обаче здравеца ми е ЗАД седума, според това кой повече обича слънцето :angelche:
иначе на пролет ще ти дам "високи" седуми - имам 3 вида, които стават за делене, но не са от червенолистните :tzvetentze:
Мили боже, Лалесъм, да не би да имаш Morningfrost? Такава ми е мечталка, доплаква ми се от мисълта за него. Поръчван два пъти, големи чудеса пипнах вместо него, но никога онова ми ти вариегатно листо. Разменям с някой седум, какъвто едва ли би имала, ще се измисли с какво. :stiskam:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 882
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 227 пъти
Получил благодарност: 272 пъти

Re: Здравец

Мнение от Skio »

Daniela Pargu написа:...че и аз съм върл седумски фен :D
Такаа лии? Я се гмурни в секцията им, да видим нещо за някакви трампи?
Daniela Pargu написа:Имам три червенолистни- при мен не стават такива големи туфите,както по офертите :hmmm:
На червените специално е много добре да им се споменават имената, защото това адски помага на хората.
На мен онзи седум ми умря!, в саксия! изведнъж!, а беше тръгнал, и беше вече пролет -- казах всичко.
Аз предвидливо бях направила два резника, защото парчето, което ми пристигна, беше буквално рязано с резачка, и никак не ми вдъхна доверие. Допускам, че затова и умря, защото беше парче от едно, изнасилено от форсиране с торове, растение.
Също забелязах, че прави бедна розетка, с малко прираст, малко на брой стръкчета(ти за големи туфи просто чакай повече години.) Остава нисичък през по-голямата част от пролетта и лятото -- ето тук имаме необходимостта от много подходящо място, единствено посветено на този седум.
................
Оттук нататък започват плюсове, да ти отлети шапката. Та той не е червен, той е лилав! После оформя апикални цветоноси в началото на юли и това му придава голяма красота. Пуска цветоносчета от абсолютно всяко листо и започва един памукоподобен, разноцветен цъфтеж, който край няма.
За мен обаче това същество е за саксия!
Последно промяна от Skio на Окт 16, '17, 13:25, променено общо 2 пъти.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 882
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 227 пъти
Получил благодарност: 272 пъти

Re: Здравец

Мнение от Skio »

Shami написа: Ето я,показвам я и спирам да ви досаждам :hihihi:
Изображение
Момичета, ако се засилите да поръчвате тази четирилистна детелина :potekoha: , умолявам ви, сръчкайте ме в ребрата на лични.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”