Стилове на обзавеждане и декорация

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
denitsavm

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от denitsavm »

ljuboznatelna написа:... (обожавам бели кухни)
Че ще е бяла, ще е бяла :daaa: Евентуално за акцент ще сложа на абсорбатора натурален дървесен цвят и/или плочки имитиращи тухли, за да се вържат с камината, която е на отсрещната стена - в бъдещата трапезария и понеже е голяма си е бая акцентна точка :nod:

Аз имам голям проблем с планирането, защото явно не мога. Чак когато започна нещо и видя как стои мога да планирам останалите неща по него... а понеже винаги се случва така, че почваме не с основното, а с това, което е най-наложително или имаме пари за него, често отправната ми точка не е подходяща... В представите ми е едно, а на практика се получава не точно така ;) , не съм добра в обемите и пространствата въобще .... затова и си чакам да поживея тук, да "усетя" как ще е най-добре... а после чакам и да паднат средствата ... ще се пенсионирам преди да стане :lol:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от milena02 »

ljuboznatelna, май ни съвпадат напълно вкусовете. Аз в София имам абсолютно бяла кухня, само стените и пердето са прасковени. Е, няма такъв ужас откъм слугинската страна погледнато! Подът - и той бял. Една капка да капне - търчиш с парцала. Шкафове забърсвам през ден, за плотовете не ми се говори. Много е красиво на картинка, обаче за неработещи жени. Ама аз като млада булка бях романтично настроена и си взех тая беля на главата. Сега, ако я правех кухнята, щях да избера нещо в два контрастни жизнерадостни цвята - вишнево и лимонено жълто например. Дени, помисли си хубаво поне за пода. А и щом имаш камина, може да си играеш на воля с топлите цветове. Т.е. бялото да е акцент, а основния тон - охра, керемидено, кайсиево, светло кафяво, любимият ми цвят на овес и т.н.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от calico »

Милена, ами ако ти е бяла по такъв начин кухнята? :lol: http://luxuryinteriordecor.blog.bg/izku ... ic.1003816
Изображение

аз след години кухненски експерименти, накрая установих че за мене че бяло-зелената гама най ми е по сърце за кухнята. може и зелено-бяла, но бялото да е почти колкото зеленото. Установих също, че добавянето на трети цвят много бегло и само загатнато, подсилва двата основни цвята, при мен третия към бяло-зеленото е кафяяво или черно.
имах кафяви, червени, сини, оранжеви, люлякови и пр кухни, разбира се всичко докарано от боята, то едно време нямаше как и иначе да е

но ако сега някой ми направи една провансалска кухня в бяло и синьо, ще кандисам и ще сменя зеления цвят. :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от milena02 »

Ако ми е по такъв начин бяла кухнята, Calico, ще се гръмна. Ти даваш ли си сметка що време ти трябва само праха да обереш от тия ниски шкафове, от лампите, рамките на картините и останалите финтифлюшки. Ще ме прощавате, че разсъждавам малко като робинята Изаура.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7305
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 755 пъти
Получил благодарност: 1385 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от ljuboznatelna »

Аз понякога разсъждавам като Карлсон, който живее на покрива :lol:
g00l
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Мар 27, '13, 13:46

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от g00l »

По светлите цветове са най-подходящи за кухнята , топли и меки цветове са подходящи за всекидневната
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от milena02 »

ljuboznatelna написа:milena02, имаш ли някакви снимки, много ме заинтригува !
Люб, не съм забравила! Ето малко снимки от експеримента "дърво-метал-мрамор-вълна". Не го препоръчвам за лятна къща, между другото. Дървото задържа много топлина и вечер вътре е като фурна; налага се през деня да засенчвам южните прозорци. Не случайно алпийските вили ги облицоват с дърво отвътре.
Качваме се нагоре:
Изображение
Изображение
Надникваме в стайчето, от което общувам с вас:
Изображение
И влизаме в хола. Той е бая голям:
Изображение
Това е другият му край:
Изображение
Обръщаме се към вратата:
Изображение
И пак излизаме на стълбите:
Изображение
Долният етаж обаче няма нищо общо с дървената история. Това е "момичешката" стая за гости:
Изображение
Соц дизайн отвсякъде. :mrgreen:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7305
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 755 пъти
Получил благодарност: 1385 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от ljuboznatelna »

Благодаря, че си се сетила! :tzvetentze: Браво на майстора,много труд е вложил!:)
donristi
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Ное 12, '13, 11:43

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от donristi »

Много ми харесва евала :)
Аватар
Leni
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Авг 14, '13, 09:34
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Leni »

ето един сайт с много идеи който лично аз често преглеждам
http://www.housetohome.co.uk/
Какво му трябва на един добър фотограф?! - едно око и един пръст...
http://travelcafe.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
и накрая балконът http://leni-s.com/balcony-relax/
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”