Стилове на обзавеждане и декорация

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Тутти »

Много красиви са тези декорации. Гео, ти си сръчна и можеш такива неща да направиш, знам, че по мебели няма да мога да направя такова изпълнение.
Аз си купих дебела книга за оцветяване на мандали, и огромен набор цветни моливи и като имам време си рисувам със съответните мисли, нали всяка мандала значи нещо и носи съответна енергия. Голяма занимавка и голяма красота.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Мария Николова »

За пръв път виждам такова нещо като мандаЛО! :sooo:
От каква материя е изработено?
Не, не! Няма да се втурна да си шаря с него къщата. Нямам такива цветни мебели. Любопитна съм си от малка. :oops:
Напомня ми някогашните плетени на една кука неща, които мама наричаше мильо. Друг вариант на мильото беше "рязана бродерия" върху бяло хасе.
Аз имах собственоръчна изплетено синджирче дълго две педи на първолаче. Още по-голямото ми постижение беше 10 на 10 см. собственоръчно изплетена плетка лице-опако на два дълги шиша от бяла домашна вълнена прежда.
Имах и снимка как плета чорап с 4 куки! :katericka:
Но снимката беше като онази обещана снимка с чашата шампанско в Ла СКала - плетката беше взета назаем за снимката. :worship:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Гео, граф »

Мария Николова написа: Ное 11, '20, 11:34 За пръв път виждам такова нещо като мандаЛО! :sooo: ...
Раликата между мандаЛО и мандаЛА е малка, но съществена, Мимет :lol: !
Мандалото е онова резе, с което се заключваше едно време входната врата, за да не влиза добитъка, а мандалата е ''концентрична диаграма, която има духовно или ритуално значение в Будизма и в Индуизма'' (цитирам Уикипедия). Няма да се впускам в обяснения за енергийните полета в тантрическите практики, само ще добавя, че думата е на санскрит и носи смисъла на ''кръг-обиколка'' или ''завършване''. В случая на мен ми харесва като декорация, поръчала съм си шаблони с такава форма, ще ги мина с боя върху мебел и ще изглеждат (отдалече) точно като онова мильо, за което говориш :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Мария Николова »

При такава леснотия, вече никоя булка няма да знае как да си бродира мильо!
Тиражирано като репродукция на известна картина. "Една ли ви трябва, или дузина, с 10% отстъпка?"
Изпитайте цялото удоволствие от работата си, момичета, докато изпипвате своята мандала! :daaa: :katerichka:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от clock »

Гео, бохо вратата и мен ме грабна! :sheart: Ако някъде срещнеш такава ;) свиркай, че много ми хареса :dovolen:
С мойта дъщеря имаме сложната задача да измислим концепцията на апартамента и. Улавям се, че все повече залитам към ярки, жизнерадостни тонове. Иска ми се да не е скучно и монотонно. Не и шарения де. Може би акценти, тук и там. Тя обаче е по - сдържана и засега отхвърля идеите ми. Но вратата много ми хареса. Ще и я покажа.
:hmmm: Трябва да прочета за мандала. Нищичко не знам.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Гео, граф »

clock написа: Ное 11, '20, 19:21 Гео, бохо вратата и мен ме грабна! :sheart: Ако някъде срещнеш такава ;) свиркай, че много ми хареса :dovolen:
Срещнах я в Пинтерест, Клоки. По нашите географски ширини е трудно, даже невъзможно да се изнамери подобна поради липсата на традиции в стила. По-скоро можеш да си я направиш сама с боички и шаблон, изключително забавно е, особено ако имаш интерес към мазането и цапотенето. От опит щото... :sgiggle:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от clock »

Гео, досетих се аз, че такива красоти са дефицит. Никак не умея да мацам и цапотя, а на хората, които имат тази дарба благородно им завиждам. Радвам се на всичко, което създаваш и сега нетърпеливо ще чакам да покажеш какво си сътворила :zazaazaz:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Еличка »

Ехххх, Клокич, що не си ми по-близо :ufff:! Така ми се ще да намацотя такава врата на някого.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Гео, граф »

Еличка написа: Ное 12, '20, 19:33 Ехххх, Клокич, що не си ми по-близо :ufff:! Така ми се ще да намацотя такава врата на някого.
Искам да гледам процеса! От мен шаблона на мандалата, макар че големия, който поръчах, е само 50 см, а този на снимката надхвърля метър струва ми се. Но техниката е важна, техниката и ръчицата :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Мария Николова »

Ще върна приказката преди момента, когато е подхваната, за да кажа нещо към писаното от Елка за гродобера и...следгроздобера. :lol:
Носачът отнася товара и го изсипва в колата.
Това не е всекидневната кола. Всички дъски са плътно прилепнали една до друга, както е при качето. Подът е с лек наклон назад. Ритлите /страничните дъски/ са 2 пъти по-високи. Има два "капака" между ритлите - от пред, зад воловете, и отзад, в другия край. Задният капак е плътно стъпил върху пода, който е изравнен по долния ръб на капака. На задния капак долу в средата има плъзгаща се нагоре "вратичка".
Това се нарича кораб, къздаден само за гроздобера и мачкането на гроздето. Момичета, момченца и млади булки тъпчат с крака гроздето. "Вратичката" отзадд периодично се отваря, за да изтече ширата - гроздовия сок - в бакъри.
Пренася се и се излива в бъчвите, в които ще е виното. :sdrink:
Останалият матРиял се събира в каците, където ще се бърка постоянно и после ще се "вари", или "пече" ракията. :nazdrave:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”