Стилове на обзавеждане и декорация

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7295
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 745 пъти
Получил благодарност: 1360 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от ljuboznatelna »

Опитай пак с изображението, не се вижда.
Гале

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Гале »

Люб, толкова красиво и с автентично старинно излъчване се е получила камината.
А с последната снимка ме телепортираш назад във времето.
Зима, топлина и уют. :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2441 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Мария Николова »

https://plus.google.com/photos/photo/10 ... dORu9iZsQE" onclick="window.open(this.href);return false;

Като не иска да се отваря като снимка, ще се отвори като линк. ;) :daaa:
Браво, много красив комплект цветарник! :ieeee: :ieeee: :ieeee: Честито!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3886
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от scleri »

ljuboznatelna написа:Да я побутна тази замряла тема, като се похваля с довършената камина.

Виждал съм тук там из форума снимки от вашата къща. Както се казва на английски " Евалла " за постигнатото, и за търпението с което го изграждате. Евалла и за вниманието към детайла който прави общото да изглежда завършено и съвършено.
Преди години имаше едно списание - "Образцов дом". Ако още го има на белия свят неговите издатели спокойно могат да направят един специален брой за вашият дом.
Любопитно ми е защо избрахте отопление с въздуховоди вместо по-разпространеното с водна риза и радиатори по другите стаи. Въздуховодите са по-обемни и по-трудни за скриване. Не на последно място ръзбъркват въздуха из цялата къща и разнасят миризми, а понякога и вируси насам натам. Водното от своя страна също има недостатъци, но е по-невидимо, а и по-лесно за регулиране.

И един съвет. Не се примирявай със студената баня заради това че не сте намерили начин да я вържете към общото въздушно отопление. Няма нищо по-приятно от топла баня в студен зимен ден. Варианти да я стоплите много. Дори с една елементарна вентилаторна печка за баня.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Миша »

Мария Николова написа:https://plus.google.com/photos/photo/10 ... dORu9iZsQE

Като не иска да се отваря като снимка, ще се отвори като линк. ;) :daaa:
Браво, много красив комплект цветарник! :ieeee: :ieeee: :ieeee: Честито!
Ето я снимката
Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2441 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Мария Николова »

Мише, ти си факир! :o Браво на тебе! :shandshake:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
didak
Кана кафе
Мнения: 547
Регистриран на: Дек 28, '11, 09:50
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от didak »

Люб, идеята ми беше за поставяне на вентилатора в "далечния" край, в стаята. На самото захранване има ключ, откъдето може лесно да се включва и изключва, а такива "изгорели" захранвания обикновено се хвърлят, т.е. може да се намери за без пари... просто вариант. За мен най-ценното е, че е безшумен, и на практика няма консумация, което означава, че може да се включи и "да се забрави".
В момента ползвам 24/7 такъв вентилатор пред прозореца на северната спалня, за да не позволява образуването на конденз.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7295
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 745 пъти
Получил благодарност: 1360 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от ljuboznatelna »

didak написа:Люб, идеята ми беше за поставяне на вентилатора в "далечния" край, в стаята. На самото захранване има ключ, откъдето може лесно да се включва и изключва, а такива "изгорели" захранвания обикновено се хвърлят, т.е. може да се намери за без пари... просто вариант. За мен най-ценното е, че е безшумен, и на практика няма консумация, което означава, че може да се включи и "да се забрави".
В момента ползвам 24/7 такъв вентилатор пред прозореца на северната спалня, за да не позволява образуването на конденз.
Благодаря за идеята, ако не в този случай, в друг може да свърши работа :tzvetentze:

scleri, благодаря и на теб за хубавите думи :tzvetentze: Спряхме се на този вариант по няколко причини. Евтин е като вложение - на практика един вентилатор, 3 тръби за въздуховод и малко вата. Няма специална риза, всичко е пригодено да е лесно, и да ни върши работа. Наясно съм с недостатъците, но едното е за сметка на другото. Друго предимство е, че затопля моментално. Най-дългия път на тръба е 2м, стаите горе пък са от двете страни на комина, тръбите преодоляват само височина. Топлина почти не се губи. Има да скрием тези 2м, които са в коридора, и наистина много ме дразнят, но няма как. :) За водната риза се притеснявахме от спиране на ток и от вода в къща, която е дървена.
Малката Ида

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Малката Ида »

Люб,ако сега трябваше да правя камина ,бих я приписала от теб! :potekoha: :liubov2:
Малката Ида

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Малката Ида »

Малката Ида написа:Люб,ако сега трябваше да правя камина ,бих я приписала от теб! :potekoha: :liubov2:
Извинете ме за грешката :oops: не ми дава да я оправя :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”