Стилове на обзавеждане и декорация

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1810
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 109 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от mariyanag »

Гео, с нетърпение ще чакам да покажеш резултат от новото вдъхновение. Ти си сръчна и ....абе можеш си го.
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1810
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 109 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от mariyanag »

Гео, с нетърпение ще чакам да покажеш резултат от новото вдъхновение. Ти си сръчна и ....абе можеш си го.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от ljuboznatelna »

Днес попаднах на една страница във ФБ, която ме отведе до ОЛХ, и залепнах там за разни вехтории в индустриален стил, и не само. Цените им не са съвсем като за вехтории, по-точно са като за ценни вехтории. Вече взе да ми писва от разни барокови и западно-кънтри мебели, може на някой също да му харесат тези индустриални и мид-сенчури мебели. на мен веднага ми се развинти фантазията как могат да се използват. Много , ама много ги искам всички, но и така имам вкъщи излишни 😂
Една табуретка, но си я представих с някаква грозно зелена тапицерия, за да си съответства на епохата 🤣

Изображение

Холна маса, размерът е впечатляващ, и важен за това как изглежда реално! 96см диаметър.

Изображение

Тези столчета на винт може би с черна матова боя на металните части.

Изображение

И тук черна матова боя и някаква кожа с косъм.

Изображение

Толкова са грозни, че чак са красиви

Изображение

Сценичен прожектор от 70-те

Изображение

Много исках такъв шкаф (долната част) вместо кухненски остров, но тогава не открих. Този скрин е с впечатляващите размери 2/1,70м.

Изображение

Не давам линк, за да не мине за реклама, не ми се четат правилата :) Но ако някой прояви интерес, ще го пратя да зяпа.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2244 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от pepelqshka71 »

Люб, моля те дай линк. Зяпа ми се :nod:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Di_Va »

Люб, и аз искам линк.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от ljuboznatelna »

Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа: Апр 3, '22, 11:35 ... Холна маса, размерът е впечатляващ, и важен за това как изглежда реално! 96см диаметър.

Изображение
Значи не съм само аз, на която ѝ е омръзнал тежкия барок и търси изчистената, геометрична визия на mid–century modern :nod: ! Тази масичка горе адски ми хареса, макар че нямам подходящ интериор за съжаление :hmmmmmm: .

Но затова пък в бъдещото ателие на сина ми, което ще бъде издържано изключително в съвременен, силно изчистен стил, в черно, бяло и графит, успях да се преборя за място на ето този шкаф:

Изображение

Направо съм влюбена в него, а синковеца иска да махна високата част отдясно, което според мен ще унищожи целия му чар, но той е непреклонен - или го режеш, или си вземаш цялата мебел и си я правиш каквото си искаш. Да, ама както вече отбелязах, нямам къде да я сложа и с какво да я вържа, иначе нямаше да се замисля. Та идеята е следната - стъклата изчезват, надстройката също ( :scry: ), на вратичките правя декор с едни плоски первази за врати, залепени един до друг диагонално и боядисвам някои части с плътен, тъмен масленозелен цвят, който той си избра. Имам предвид нещо подобно:

Изображение

Изображение

А това е цвета:

Изображение

Няма да покривам изцяло дървото с цвят, вероятно само вратичките и странИците, останалото ще го изшкуря и ще го оставя на лак (само дано не е тънък фурнир и да не се съсипе при шкуренето :stiskam: ). Върху шкафа ще има телевизор, не знам защо му е, освен като се измори да погледа филм, ама това си е негова работа. Аз съм щастлива, че успях да го навия да задържи мебелчето, да вкара малко цвят и ми позволи да го пипна :ieeee: .
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Гео, граф »

Спойлер
Покажи
ljuboznatelna написа: Апр 3, '22, 11:35 Днес попаднах на една страница във ФБ, която ме отведе до ОЛХ, и залепнах там за разни вехтории в индустриален стил, и не само. Цените им не са съвсем като за вехтории, по-точно са като за ценни вехтории. Вече взе да ми писва от разни барокови и западно-кънтри мебели, може на някой също да му харесат тези индустриални и мид-сенчури мебели. на мен веднага ми се развинти фантазията как могат да се използват. Много , ама много ги искам всички, но и така имам вкъщи излишни 😂
Една табуретка, но си я представих с някаква грозно зелена тапицерия, за да си съответства на епохата 🤣

Изображение

Холна маса, размерът е впечатляващ, и важен за това как изглежда реално! 96см диаметър.

Изображение

Тези столчета на винт може би с черна матова боя на металните части.

Изображение

И тук черна матова боя и някаква кожа с косъм.

Изображение

Толкова са грозни, че чак са красиви

Изображение

Сценичен прожектор от 70-те

Изображение

Много исках такъв шкаф (долната част) вместо кухненски остров, но тогава не открих. Този скрин е с впечатляващите размери 2/1,70м.

Изображение

Не давам линк, за да не мине за реклама, не ми се четат правилата :) Но ако някой прояви интерес, ще го пратя да зяпа.
Ами, Люб, ти си извадила най-интересните неща, аз бих добавила единствено този ъглов стол с кравещка кожа - само да му се подмени седалката, подходяща тапицерия, шкурене, един лак и е топ :nod:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3611
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 38 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от venetka70 »

Ох, тоя линк и сайта не трябваше да го пускате. Харесах си шкаф за вино и съм в преговори с половинката. Лудостите ми му идват в повече, ама в случая играя по тънката нишка, че ще е повече за него. Да видим...
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Гео, граф »

venetka70 написа: Апр 7, '22, 14:58 Ох, тоя линк и сайта не трябваше да го пускате. Харесах си шкаф за вино и съм в преговори с половинката. Лудостите ми му идват в повече, ама в случая играя по тънката нишка, че ще е повече за него. Да видим...
:lol: :lol: Вени, стискам палци да го убедиш :stiskam: :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”