Стилове на обзавеждане и декорация

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3611
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от venetka70 »

Убедих го Гео, убедих. Тая вечер ще измерим свободното си място и ако пасва утре ще си поръчам шкафа. После ще ви го покажа като дойде. За съжаление ще е в килера, ама как ще съм горда като кажа, че си имам шкаф за вино...Друго си е, ааа??
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 636 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от greeneyed »

Гео, граф написа: Апр 7, '22, 14:13
Изображение
Лявата страна да остане без вратички ли, Гео? :hmmm: Незавършено ще стои. И всякакви летви върху вратичките, закрепени в различно от вертикално положение, ще събират само прах. 8-)
И крачетата са за смяна! :mrgreen:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Гео, граф »

greeneyed написа: Апр 8, '22, 15:32 Лявата страна да остане без вратички ли, Гео? :hmmm: Незавършено ще стои. И всякакви летви върху вратичките, закрепени в различно от вертикално положение, ще събират само прах. 8-)
И крачетата са за смяна! :mrgreen:
Да, Грийни, отляво ще остане отворено, там ще има книги. Предложих му да сложи две кошници, той само ме изгледа мълчаливо с повдигната лява вежда :lol: . За диагоналните летвички и събирането на прах си права, на мен също ми мина през ум, но инвеститора така го иска, ний сме сал проЗти изпълнители :sdull: .
Обаче за крачетата не давам дума да се издума - според мен точно те придават характер на иначе тъповатия правоъгълник, който на нищо няма да прилича особено след махане на надстройката. Но нямам избор. Съобразявам се напълно с изискванията на сина ми не само защото е за него, а и тъй като става дума за офис/ателие/арт пространство, не за дом. Почти всичко ще бъде лаконично, минималистично, в черно-бяло-графит. В момента е супер модерно дори баните да се правят черни, пълно безумие ако ме питат мен, но никой не ме пита :lol:. Доволна съм, че направих пробива с този шкаф и цвета му, вкарва лек декадентски привкус в тази утилитарна скука (добре че не чете тук, ще ме низвергне като бояджия за тези думи :lol: :lol: ). Както и да е, ще видим какво ще се получи, така или иначе докато стигна до мебелите, има още сума работа. Но ми е хубаво, че се вълнуваш заедно с мен за проекта :tzeluvka: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Гео, граф »

Ето го въпросния Mid-Century Modern. Не всичко в него ми харесва, но определено ми въздейства светлото, минималистично пространство. Затрупахме се с мебели и джиджафки и геометризма му ми е релаксиращ.

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Daniela Pargu »

Гео, шкафчето ще стане супер- слушай младежа- без надстройката ще е УАУ !
А като каза за модерна черна баня се сетих нещо комично от моята дъщеря - преди
искаше да си сложи черни тапети /е, размина ми се- беше още малка !/
Но после си направи черна баняяя....ползва 2 години и ......
продаде апартаментчето точно заради тази чернотия ! :daaa:
А купувачите го купиха без пазарлък моментално, и то ....
точно заради черната баня !Млади хора - нямам други думи ! :wooooowz:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Гео, граф »

Daniela Pargu написа: Апр 9, '22, 10:19 ... и то .... точно заради черната баня !Млади хора - нямам други думи ! :wooooowz:
:ssmiah: :ssmiah: :ssmiah: ... Въпрос на време е да сменят визията, Дани :nod: ! В момента е модно, но докога... 8-)
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Daniela Pargu »

Ааа, то лудостта /каквато и да е тя / все е на мода :lol: :lol:
Я виж нас :angelche:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Гео, граф »

Като стана дума за стил Mid–century modern, поне да си направим една разговорка за него, да имаме повече информация за този малко познат у нас и пренебрегван дизайн.

Ретро модернизмът става популярен след Втората световна война, в общи линии 50-те и 60-те години на XXв., когато човечеството изпитва остра необходимост от промени в цялостния си живот, включително и в интериора на домовете си. Икономиката е в разцвет, населението расте, живота е динамичен и се нуждае от съвсем нова визия, бележеща края на недоимъка от войната. Новото поколение собственици предпочитат функционалност и подчертано нов облик. То търси стил, който да се различава от домовете, построени в периода преди войната. Наблюдават се повече прозорци и светлина, повече пространство за семейни забавления, по-ефективен дизайн. Паралелният напредък на технологиите добавя нови материали, текстури и ефекти в домовете.

Mid–century modern се води разновидност на модернистичния дизайн и се характеризира със семпли, изчистени, често геометрични линии и ярки цветове. Щедрите, отворени интериори с акцент върху общи, споделени площи, просторните преходи между дома и околната среда, както и функционалната и визуална яснота, които са неразделна част от модернистичния стил, определят този интериорен стил. Естествени материали като дърво, метал и кожа продължават да бъдат широко използвани, но се наблюдава и включването на нови. Особена популярност придобива пластмасата заради здравината си и безкрайните възможности за цветове и форми. Смелите шарки и необичайните за времето текстури навлизат смело в интериора, но прагматичната функционалност е водеща. Разпределението на мебелите е проектирано така, че всяка стая да има предназначение, ненужните мебели отпадат. Навлизат многофункционалните мебели, благодарение на които се спестява място, но тъй като те са блестящи и дръзки, визията трябва да се изгражда бавно и обмислено, за да не се пресили ефекта.

Днес хората са значително по-мобилни отколкото преди век. Често живеят в малки градски апартаменти или тавански помещения. Изчистените линии, естествените извивки, способността да се смесват отделни елементи и мебели пасват на съвременния начин на живот. Простите, добре проектирани мебели на ретро модернизма носят усещане за безвремие и все още изглеждат свежи и актуални.

(Компилирано от няколко статии от нета)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1357 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от ljuboznatelna »

Венетка, честит ти шкаф, драго ми стана, че съм доставила някому удоволствие! (но и някому грижи 😂)
Гео, на мен този стил винаги ми напомня за соца , и дълго време го пренебрегвах заради това. Обаче ми дава такова усещане за свобода, идващо точно от простотата му!
Да добавя някоя картинка и аз :)

Тези столчетата ми взеха ума! Не съм убедена, че са удобни, но мога да го преглътна заради дизайна им :)

Изображение

И тази маса ме грабна!

Изображение

Гео, няма ли да се наруши повърхността на плота като махнеш горната част?
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3611
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от venetka70 »

Шкафа е поръчан момичета. Капарото пратено и в сряда или четвъртък ще ми го докарат.
Отдавна се каня да се пробвам с поправяне на нещо старо и ме сърбят ръцете, ама умения никакви нямам. Мислех, че първо ще са двата кошера дето от миналата година им се каня, ама май ще е шкафа началото. Да видим какво ще излезе. Ако не кача снимки значи резултата е плачевен... ;)
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”