Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Спойлер
Покажи
Kakichka написа: Апр 11, '22, 22:00 Слагам и тук, освен в моята тема една измишльотина - гръб на лятната кухня, направен от палета и много стари ненужни дъсчици, които сина ми наряза с циркуляра, а аз наредих с такера. Сега остава да ги боядисам с акрилните боички и да забия някоя и друга полезна кукичка ;) за окачване на чашки.

Изображение

Изображение

Изображение
Иха, бравус, Каке, адски идейно гръбче си спретнала - баш като за вила :daaa: !
Непременно да покажеш финала да му се порадваме и ние :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1125 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от greeneyed »

Една кутия, купувана от баща ми кой знае кога и кой знае откъде, има нов живот. Слагах нови панти, доста ги поиграх да напасвам двете части, почиствах повърхностите, че се беше наслоил прах, накрая мазах с вакса. Сега съхне и чака да влезе в употреба. :angel2:

Изображение Изображение Изображение Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Много е красива, Грийни! Може и да се е била поразсъхнала и поразкривила, но сега вече си я направила като нова-новеничка :nod: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 447
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 167 пъти
Получил благодарност: 396 пъти
Обратна връзка:

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Kakichka »

Гривни, наистина е много красива, кой знае какво тайни е крила някога :)
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Миша »

40 годишните табуретки се обзаведоха с нови седалки и естествено си поиграх с боичките :dovolen:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Ихаа, добре си си поиграла, Мише :nod: ! Първата най ми харесва, но и другите са готини :daaa: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Миша »

На живо изглеждат по-добре, но на лампа снимани толкова .
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Завършихме моята спалня. Не я завършихме съвсем, обаче нищо повече няма да пипна. В краен случай смяна на ламината, защото е много амортизиран.
Стаята е 3/4,40м. Това е един навес, който временно и набързо беше превърнат в спалня. Временните неща са най-дълговечни, знаете. Ето така изглеждаше първите дни след нанасянето. Какво им трябва на едни деца! 😂
Изображение

После подредихме малко, сложихме още някой гардероб, и всичко си остана така, както го виждате. Но там вечерите бяха безкрайно щастливи и весели, защото с трите деца се заливахме от смях, разказвайки си разни истории. Чакахме къщата да стане, и също така временно нищо не правехме. Едното птиче отлетя, после направихме стая за другото, и останахме само с девойката. И със стая, пълна със стари мебели.
Най-стар беше гардеробът. Него си го поръчах като подарък за първата Коледа на новото място, която бък беше първото ни денонощие там. И останахме.
Изображение

Единствено шкафът беше нов, но него не съм го снимала, защото мястото му зае бюфет. Всичко останало е за темата за биташкото течение 😂
След година (и нещо) мрънкане, че искам ремонт, половинката най-сетне склони да даде едно здраво рамо, изшкури шпакловката, и сложи гипсокартон върху оголения стиропор. Аз преди това се мъчих да слагам тапети, но не се получи, дори и с С 200, заради това, с което бяха лепени и фугирани стиропорите. Ние с девойката продължихме да си спим там, и беше много мъчително сутрин и вечер за откривам и покривам, да местя мебели и постоянно да чистя. Той междувременно реши да оправи и собствената си стая-склад за соц антики, накупи разни шкафове и реди цели три дни! Даже по някое време се отчая, което не е типично за него, но аз го окуражих подобаващо за една жена, която от три дни стои в зарязана в процес на ремонт стая!

Та в тази стая 3/4,40 течеше ремонт без да бъдат изнесени никъде две легла,два гардероба, голям шкаф, бюро и нощно шкафче. Подредбата ми беше ясна, това беше наличното, което трябваше някак да обединя. Още щом получих гардероба - подарък, реших, че трябва да му смъкна лака, защото стоеше на шупли. Свалих с препарат много старателно това по дърворезбите, обаче когато свалих и това около тях, се оказа, че е друг цвят фурнир. И така се разочаровах, че го зарязах така цели десет години!
Изображение

И сега първата работа беше да му измисля цвят. Беше голямо мислене, минах през какви ли не варианти за стаята, докато накрая отгърнах едно италианско списание от щерката, на която тя беше написала нещо като - Мамо, тук има много от любимия ти цвят. И с разни други нещица го беше изпратила чак от Италия за мама, да убива времето. И там видях това, което оформи цялостното ми виждане.

Изображение

Следва продължение.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1125 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от greeneyed »

Люб, втората и третата снимка не се виждат, изтърваме детайлите. ;)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

И аз чакам с нетърпение продължението, Люб, ама също не виждам снимките. Направи нещо по въпроса :arrow:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”