Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

daneda написа: Мар 14, '23, 15:31 Гео, а ако му смените крачетата на дивана?
Даже имам предвид точно определени крачета, Дани :sdaaa: ! Предложих на Шефа, той се намръщи - много си му харесвали лъскавите цилиндри, а и с тези моите щял да се драска пода, че са по тънки в основата където стъпват. Уф, аман от лиготии мъжки :sdull: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1972
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 211 пъти
Получил благодарност: 155 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от marka »

.. Трябва да си намеря една тясна висока витрина за десния ъгъл, защото височините са ми разбалансирани. ..
Гео, може да следиш тук за нещо такова:
https://www.facebook.com/mebelirustik/
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

marka написа: Мар 14, '23, 20:08 .. Трябва да си намеря една тясна висока витрина за десния ъгъл, защото височините са ми разбалансирани. ..
Гео, може да следиш тук за нещо такова:
https://www.facebook.com/mebelirustik/
Мдаа, поразгледах страницата, Марче, харесах си две витрини, но и двете вече са продадени. Нищо де, не ми е притупало, аз умея да чакам, ще си поглеждам там и рано или късно ще си намеря :nod: . Благодаря ти :tzeluvka: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1972
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 211 пъти
Получил благодарност: 155 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от marka »

Гео, предстои ново зареждане.
Някои от мебелите се купуват още като ги обявят, преди да са ги докарали в склада.
Те са търговци на едро и много от мебелите се купуват от търговците на дребно.
Поглеждай вечер. Обикновено тогава обявяват, кога ще има ново зареждане и показват част от стоката.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Спойлер
Покажи
marka написа: Мар 15, '23, 14:35 Гео, предстои ново зареждане.
Някои от мебелите се купуват още като ги обявят, преди да са ги докарали в склада.
Те са търговци на едро и много от мебелите се купуват от търговците на дребно.
Поглеждай вечер. Обикновено тогава обявяват, кога ще има ново зареждане и показват част от стоката.
Ооо, това е много ценна информация, Марче :sbear: :slove: !!!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Гео, граф написа: Мар 14, '23, 14:59
Откакто видях кафявата ти стена, мира нямам, Люб, защото ти си подкокоросник от класа :sbear: :slove: !
:tzeluvka:
Геооо, страхотно е станало! Кардинална промяна! Много ми харесва зелената стена, особено заради картините по нея, ама баш както ми харесва - хем провокативна шаренийка, , хем да не те разсейва много, само за акцент! И дивана вече си е намерил мястото, или по-скоро си е намерил стената :D Но картините са подправката, която придава най-сладкия вкус! С това оранжево-червено, ах! Купени ли са или нечие лично творчество? Знам, че си имаш таланти в семейството ;)
За крачетата най-различни варианти ми идват наум, обаче съдейки от опита ми с моята стая - мисля си нещо, представям си го, но като го сложа не ми харесва. Пробвай с някакви картонени в изчистени форми - правоъгълник, цилиндър, конус... Боядисвай ги в цветове и харесвай. Най-универсално ми се струва да са дървени с цвета на масата.
Изображение
Покажи ти какво имаш.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа: Мар 19, '23, 14:39 ... Но картините са подправката, която придава най-сладкия вкус! С това оранжево-червено, ах! Купени ли са или нечие лично творчество?...
Картините са авторски, Люб. Наш приятел художник ги нарисува за нас двамата с Шефа и това са двете му единствени кръгли картини. Моята е отляво - по мотиви от книгата Змия и Лилия на Казандзакис, а дясната е шефска - там сме двамата, държим една голяма риба. Всеки детайл си носи смисъла. Картините му винаги са в ярки цветове и винаги пълни с метафори или с директни послания. Има една, която аз много обичам, с възрастна жена, приседнала и натопила краката си в мръсна от петрол вода, зад нея мъртъв индустриален пейзаж и изсъхнало дърво. Но погледа се заковава в една червена ябълка... Щом ти е интересно, ще издиря из снимките си негови картини и ще ги сложа тук :daaa:

Крачетата ще ги измисля все някак, засега са ми най-малкия дерт, защото освен пипване на мебелите в тази стая, трябва да пребоядисам бившата на Виктор, да разместя и там мебелите (след боядисване разбира се 8-) ), да преподредя книгите, което мисля, че ще ми отнеме доста време, междувременно ме чака коридор за измазване при Жоро, хладилника съм му обещала да боядисам, ще им помогна да сменят тапетите, а и на работа трябва да ходя - единственото неприятно от изброените :lol: :lol:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Люб, за теб издирих един календар, който правиха от Центъра за местно развитие и където бяха сложени снимки на няколко от картините на Ники, преснимах ги криво-ляво, колкото да добиеш представа за стила му. Оказа се, че в главата си съм омесила в едно две картини, когато по-горе разказвах за тях - тази

Изображение

... и тази

Изображение

Често в платната му присъства екологичната тема, а хората винаги са конкретни - близки, приятели, съседи

Изображение

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Гео, граф написа: Мар 22, '23, 21:17 Люб, за теб издирих един календар, който правиха от Центъра за местно развитие и където бяха сложени снимки на няколко от картините на Ники, преснимах ги криво-ляво, колкото да добиеш представа за стила му. Оказа се, че в главата си съм омесила в едно две картини, когато по-горе разказвах за тях - тази
Гео, благодаря ти! Доста назад е отишла темата от последното ми влизане, и съм пропуснала, извинявай!

Аз си купих пък аптечка! Точно за ежедневните лекарства я ползвам, и някои спешни.Нищо особено. Поизтърках я, защото беше грозно намазана с тебеширена боя. И я намазах с тебеширена боя, ама малко по-хубаво. :lol: Имах едно бурканче бяла, и една Прованс май се казваше, реших да се отърва от тях. Добре се получи. Нищо особено, но ми върши чудна работа!

Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Ще усетиш ти колко е приятно да сменяш визия на мебел за нула време, ама само дето се дърпаш :stongue: ! Но задължително я мини 2-3 ръце лак, ако не искаш скоро пак да я боядисваш. Чудничка си я докарала :daaa: !
ljuboznatelna написа: Апр 16, '23, 01:13 Добре се получи. Нищо особено, но ми върши чудна работа!

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”