Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от lila »

Ако слагаш дунапрен, отгоре задължително трябва да сложиш слой вата, бяла таква, може би я видя на клиповете, а отдолу кече и ластични ленти ако няма твърда основа; ако увиваш с въже краката и подлакътниците може би ще е добре морското синьо :hmmm: , няма да е зле и с дамаска на цветя, фурнира по-добре не го смъквай, само смъкни горния слой лак с някаква шлаф машинка, за да стане равномерно.
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от si111 »

Много хубава тема :daaa:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Пускам един любим мой блог - за вдъхновение :) http://betterafter.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

denitsavm, стола е голямо предизвикателство, не зная струва ли си труда, освен ако няма сантиментална стойност за теб. Иначе - виж във Варна какво продават и за какви пари: http://prodavalnik.com/kuhnenski-stol-i5023059" onclick="window.open(this.href);return false;
denitsavm

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от denitsavm »

Люб, сантиментална - не точно, но е от бабата на майка ми, та и от преди това... А аз обичам старите неща :nod: , мога да хвърля 3 годишен миксер, защото се е повредил, но старата кафемелачка от прабаба ми... ми не мога, даже и да не я ползвам. Този е стол за писалище, имам и 4 трапезарни ... и с тях ще си поиграя, както и с няколко шкафчета, ей така за удоволствие и от уважение към старото, защото тоя стол в последните 130 години е ползван интензивно и на практика и в този си вид може да се ползва още толкова, само външния вид му е кусур, а знаете новите как се развалят за отрицателно време

Мерси за линка :tzvetentze: , сега ще разгледам подробно, че още съм до положението отпреди 2 месеца, т.е. оттогава не съм пипнала нищо :oops:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от lila »

Дени, какво стана с проекта със стола? успя ли да претапицираш?
Започвам скоро и имам на разположение два стола и маса в стил барок и обещавам снмки - когато имам време :nod:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от lila »

Миша написа:Дени,на бул Ботев има подобно ателие,там се продават и дунапрени,и пълнежи,и механизми,не мога да ти дам точния адрес,намира се горе-долу малко преди бул.Сливница,в дясно,посока Централна гара.Тапицерски дунапрени се продават и в складовете на Божурище,там можеш да намериш и силиконова вата за пълнеж .Механизми,панти,кантове и какво ли не за ремонт и направа на мебели предлагат в едно магазинче на Военна рампа,там цените са като на едро,ако те интересува,ще ти дам адреса.
Къде точно е "Военна рампа" ?
denitsavm

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от denitsavm »

Лила това е "квартала" между Центр. Гробища и Надежда... дето е ТЕЦ-а, срещо новия маг. Баухаус... само заводи има там :hmmm:

Аз всъщност доникъде, или почти доникъде не стигнах с моя стол... сега е сезона на градината, освен това трябва да закупя летви и фазер, за което молих момчето, но явно е забравил ;) , та ще трябва сама да ги меря и поръчвам
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Feeriq »

Някаква препоръка за читав майстор тапицер за претапициране на диван ,че не му харесвам цвета хич :nod: ?
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от libra »

Подобни реклами не се толерират и случаят не спада към ремонт на мебели,нали.
За да няма проблем със свалянето на лепенките,просто те трябва да се свалят възможно най-бързо.В противен случай лепенката старее много бързо от слънцето и се нацепва при опит за сваляне.Обикновено ги оставяме за предпазване от различни влияния докато има ремонт,после ги забравяме за 1-2 години,и затова следва чупене на нокти в опити за сваляне.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”