Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1465
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от vanina_g »

zeleno, тези стълби :potekoha:
Тези с розите много ми харесаха, но това ако е декупаж, много майсторлък се иска ... :hmmmmmm:
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от katia »

ljuboznatelna написа: Апр 22, '19, 17:19 Гео, все някъде ще има такива, но тъмни тапети.

Изображение

Аз пък се боря с моята сецесионска врата. Мислех да мажа отгоре направо блажна боя, както правих върху една друга напукана и стара, но тази е подкожушена, защото е стояла вън, пипнах тук там - не става само така. И като се хванахме с ММ, свалихме всичко, той добавя здраво дърво и т.н. Оказаха се 4 цвята блажна боя, а по колко слоя са, не знам.
Реших накрая, че я искам червена. Харесах си цвят, намацах,той на слънце и на голяма площ беше много различен от мострата. Хайде пак, друг. Но ще ви я показвам завършена в темата за откритите дневни, дето никой, освен Калико не се трогна от творческите ми терзания. :mrgreen:



Изображение Изображение Изображение
Аз се трогнах. Заради твоята външна тема изчетох цялата тема и после страницата в подписа ти и ми се доплака че от последните години няма нищо там :oops: Има сигурно из форума снимки на твоята градина и творения но са пръснати, прерових и личните теми... но не знам защо не открих твоя :snif:
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Ава_и_мама »

;) Аз да вмъкна за тапета!
На времето продавах тапети с подобни мотиви. Домко бяха вносители и имаха цели класьори с копринени, ПВС и книжни тапети. Тони Бат също. Сега ги виждам и в големите вериги. Мисля, че при нужда и поръчки правят.
Имам спомени, че тези мотиви бяха в класьора с име Ермитаж.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Ха така, Кейт, ръчкай Люб да показва новите си неща, защото съм сигурна, че има! Блога съвсем го е зарязала, а толкова хубаво пише, такива интересни неща изравя от къде ли не, такива фантастични идеи реализира. Аз съм щастливка, че съм била в градината ѝ, но тя не е сграда - веднъж построена и повече да не се променя. Напротив, точно ежегодната промяна е едно от очарованията на градинарството, а Люб я пази егоистично за себе си :hmmmmmm:. Дано я накараме да показва и споделя малко повече :stiskam: :stiskam:... Чуваш ли, Люб :gydigydi: ?
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7295
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 745 пъти
Получил благодарност: 1365 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Гео, показвам по малко :) Не ми се получава със снимките, очите го виждат различно ;)
katia , ти си тази, която ме трогна. Благодаря ти! Нямам тук тема, защото в блога съм показала много, не само от градината.
Мечтая си за фотоапарат, с който да се получават снимки поне като старите.

Темата за откритите дневни, с моите главоблъсканици е тук viewtopic.php?p=888164#p888164
Плановете бяха да сме готови за Великден, но дъждовете ме бъркат много, дори и заради росене не мога да боядисвам. :snif:
А голямото мислене беше за цветовете.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Пак съм аз, няма отърване от мен, докато не го направя ще ви досаждам :angelche:

Последно цвета на бюфета ще е евкалипт като мострата долу. Днес след работа отивам да купя боята, дано докарам възможно най-близкия тон. Стените ще боядисвам след мебелТа, за да видя как стои в действителност, клоня към светъл вариант по съвет на Флора. Може би нещо кремаво, ще видим... Все по-силно ми се върти идеята да вапцам в същия този евкалипт и вратите на хладилника, но тогава господ трябва да ме пази от гнева Шефски :eeeh: ! Засега ще оставя кобилицата и вътрешната част на витрината кафяви и ще търся начин (тапет или шаблон) за оформяне както е на снимката от нета - ненатрапчива шарка. Ако пък не ми хареса, една боя отгоре и въпроса е решен радикално 8-) . Проучването на дръжките е сведено до два реални магазина и един виртуален, все някъде ще намеря моите - с кремава керамика без цветенца, Еличе :hihihi: !

Помощта и съветите на участващите в разискванията е безценна, включително изпратени снимки и линкове по вайбър от Пепеляш и Силвия :liubov:

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 636 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от greeneyed »

Е, как пък го избра този цвят за шкафа в кухнята, Гео? :hmmm: Може би искаш да убиеш апетита на хората и да се хранят по-малко? :lol: И за да не ти звуча като едни хора, дето все не харесват, ще допълня:
-този шкаф е акцент в стаята, хубаво помисли какъв цвят да е всичко останало, тогава му избери цвят .
-светло, светло, светло да е всичко, да не се забелязват разни издатини, ръбове и други
- нямаш кой знае какъв избор за основен цвят, нека да е свеж и чист
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

greeneyed написа: Апр 24, '19, 11:23 Е, как пък го избра този цвят за шкафа в кухнята, Гео? :hmmm: Може би искаш да убиеш апетита на хората и да се хранят по-малко? :lol:
Грийни, :lol: :lol: :lol: ! Трябва да се върнеш на 58-ма страница и да прочетеш разискванията, за да разбереш защо е този цвят. Другата опция е графитено черно 8-), но както казваш ти ''светло, светло, светло да е всичко'' :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 402 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от zeleno »

vanina_g написа: Апр 23, '19, 19:51 zeleno, тези стълби :potekoha:
Тези с розите много ми харесаха, но това ако е декупаж, много майсторлък се иска ... :hmmmmmm:
аз го измислих в основни линии
ще направя шаблон на някакви цветенца и ще напръскам със спрей за графити
ей тъй , да си начеша крастата
ако и когато го осъществя ще кача снимка
Жозефин е качвала снимка с тяхното стълбище , боядисано в синьо , голяма красота
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7295
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 745 пъти
Получил благодарност: 1365 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Много си е хубав цвета на бюфета! Даже целия си го направи такъв, не ги щади кобилиците. Да не стават много цветове. Сега, аз съм голям фен на синьото и всякакви негови нюанси до зелено, всякак ще ми хареса :) Столовете такива ли ще ги правиш?

Зеленко, чакам с нетърпение да покажеш!
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”