Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Гео, аз понеже виждам отново таблата, смятам, че е добре задето я доближи до цвета на пода, но малко ме смущава контрастността на жилките. Дали няма начин да приближиш малко тоновете? Ако има, предполагам, че трябва да е някаква разредена боя?
На живо може изобщо да не е така, аз само по снимката съдя.
Дори и малко да се загуби ефекта на различните дъски, като сложиш черчеветата, те са достатъчно силен акцент и ще отвличат вниманието.

zvezdi4cca, чудна е къщичката с пързалката, златни ръце има твоят съпруг!
Аз имам голяма слабост към детските къщички, Фройд е прав, че всичко започва от детството 🤣 Тогава ни водеха по разни паркове, където винаги имаше няколко живописни детски къщички, и аз не можах да вляза да поиграя в нито една, защото ги бяха използвали за тоалетни. :(
Затова и в моята градина се заинатих, че искам къщичка. Нашия кум я прави по мой чертеж, но той има недостатъка да прави нещата по свое усмотрение, и я направи по-голяма. Сега си давам сметка, че правилно е постъпил, защото децата бързо пораснаха, а тя си остана там, и ми е гербовата марка на градината, прави я разпознаваема. https://lh3.googleusercontent.com/pw/AM ... authuser=0
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Спойлер
Покажи
ljuboznatelna написа: Окт 18, '21, 12:29 Гео, аз понеже виждам отново таблата, смятам, че е добре задето я доближи до цвета на пода, но малко ме смущава контрастността на жилките. Дали няма начин да приближиш малко тоновете? Ако има, предполагам, че трябва да е някаква разредена боя?
На живо може изобщо да не е така, аз само по снимката съдя.
Дори и малко да се загуби ефекта на различните дъски, като сложиш черчеветата, те са достатъчно силен акцент и ще отвличат вниманието.
Ненене, Люб, снимката на таблата няма почти нищо общо с реалността :sneee: ! Нито е толкова контрастен фладера, нито е толкова розовеникав - гадната телефонна камера е виновна. И, да, палисандъра е силно разреден и допълнително избърсван, още докато е току-що нанесен. Чама на пода има същите шарки тук-там и съвсем си се навързват, ама не мога да го покажа истинско :nod:
А Градината ти е разпознаваема далеч не само с детската къщичка. Аз поне мога да позная почти всеки кът :slove: !!!
Спойлер
Покажи
zvezdi4cca написа: Окт 17, '21, 07:55 Отдавна искам да похваля моя мъж, не знам дали тук е мястото, но съм сигурна, че ще го оцените :)
Да почна с това, че вкъщи целия ремонт по къщата, включително покрива, той го прави с двете си ръце. Почти всички мебели също сам направи. Яд ме е, че нямам снимки на "преди", затова няма да качвам и на "след".
Ще ви покажа последния му проект. Има още довършителни неща, но щастието на дъщеря ми е огромно :)

Изображение

Изображение

Изображение
Звездичке, не особено благородно ти завидях за сръчния мъж! Моя също го бива, но твоя е голяма работа :nod: :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Миша написа: Ное 2, '21, 19:11 Еличе, не изчезвай така, бе момиче! :svekurva: :liubov: Мързелувай повече, че да имаш време и за нас! :gush:

И аз като Оличка залепнах по гъбките, обаче много ми харесаха и вапцаните нещица ! :potekoha:
Покажи още нещо, моля....
Обещах и изпълнявам!
Нарекла съм си го макароненото комплектче, защото цветовете ми напомнят за френски макарони :nod:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Много нежно! 💚💙💜
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Благодаря, Люб!
Да разкрия мъничко история - това са моите реновирани мебели на любимата ми учителка по биология. Не, не си представяйте някоя баба на 99! Жената още не се е пенсионирала. Толкова я обичам! Ние бяхме на 14, тя на 25, когато дойде да ни преподава....
Много го мислих това преобразяване на стаята-кабинет, заедно го мислихме с нея донякъде. Ще идват деца, трябва да е нежно. Трябва да е приемливо и за двата пола. Мястото е мъничко, светли трябва да са цветовете. Направих палитрата, зеленкото беше задължително, всички нюанси на бяло изключени (по възложение). И остана сложното - тя искаше прошкурено, шаблон и същите дръжки. Много е трудно за друг човек. Шаблонът много го мислих, Гео знае. Дивата лоза си дойде със собственика на мебелите накрая Дръжките бързо реших.

Останалото е труд с кеф!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Миша »

Еличе, много много ми харесва!!!
Нежно, свежо, чисто и уютно!
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 447
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 167 пъти
Получил благодарност: 396 пъти
Обратна връзка:

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Kakichka »

Ели, много ми харесва и на мен, нежно се е получило и си личи с какъв мерак си го творила.
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Мишон, Какче :gush:
Много ви благодаря, момичета! От вчера имам поръчение за една библиотечка. Тъй че комплектчето ще нарастне с още една мебел.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 447
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 167 пъти
Получил благодарност: 396 пъти
Обратна връзка:

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Kakichka »

Слагам и тук, освен в моята тема една измишльотина - гръб на лятната кухня, направен от палета и много стари ненужни дъсчици, които сина ми наряза с циркуляра, а аз наредих с такера. Сега остава да ги боядисам с акрилните боички и да забия някоя и друга полезна кукичка ;) за окачване на чашки.

Изображение

Изображение

Изображение
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ln_none »

Кухня-тетрис, яко :daaa: Веднага си го представих окичено със всевъзможни кухненски джунджурийки, ама да са прилежно подредени всяка с отделна кукичка на отделна плочка в средата (или пък по две-три, ако са малки)
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”