Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Малката Ида

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Малката Ида »

:shock: Бре! :shock: СФирчо пак е грабнал четката :shappy: очертава се интересна година! :lol:
Разбира се, че е по хубав...добре че съм го виждала преди! :mrgreen: :gush: :gush: :gush:

ЦелуФки, от моЙте скъсани обуФки! :tzeluvka: :liubov2:
denitsavm

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от denitsavm »

Вчера си говорих с Мишката и тя пак ме подюрка да се връщам ... опитвам се :snif: Нямах идея, че една скапана работа може толкова да ме натоварва, уморява и изтощава психически... просто нямам сили емоционално за нищичко :glupav: Затова пък тези дни нямаме работа и си седим у дома без заплати, но поне имам сили да се усмихна :dovolen: И защото нямам пари, успях да изхарча всичко по боички и щуротии ... та ето това ще ми е новото бюро у дома :D , още не е готово, до утре ще трябва да съм му оправила и вътрешностите и утре да съм готова да разкарам старото

Та ето, специално за Мишето и снимки правих ...
Изображение

Не знам дали ми харесва или не ... седя и го гледам и не мога да реша, но така или иначе това ще е ... засега :angelche: Аз нали не си падам особено по изтърканите мебели, та може би затова :hmmm: Ама реших, едно нещичко, за акцент
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Миша »

Дени, скъпа моя близка далечна приятелко, тук си си у дома, поглеждай винаги с едно оче когато ти е тъжно или криво, у дома винаги ще намериш искричката топлина, която да поразсее мъката :gush:

Много хубаво се е получило, на мен много ми харесва, но пък аз харесвам изтърканото :hmmm: , почакай, погледай го, ако не ти легне на сърцето бързо ще му смениш облика, ти го можеш :gush: Чакам с нетърпение да видя как преобразяваш новия дом, давай, момиче, мъничко по мъничко, ъгълче по ъгълче, ще стане, ще видиш ! И не забравяй да се похвалиш тук, с нетърпение чакаме да видим какво са сътворили златните ти ръчички :tzeluvka:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Силвия »

Дени, страхотно е станало :liubov2: ако не те кефи пращай го насам :lol: що не се пробваш това да правиш, в етци може да ги пускаш.
Аз съм толкова изпълнена с ентусиазъм, ама все нещо не ми достига :lol: не си прося комплименти :lol:

P.S. за работата те разбирам на 100%, аз съм така от доста време, не мога да се позная вече и накрая какво, медал ще ми дадат :ufff:
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1080
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Оля »

На мен много ми харесва, но и аз харесвам изтърканото :daaa: Прекрасно е!
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1465
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от vanina_g »

Оля написа:На мен много ми харесва, но и аз харесвам изтърканото :daaa: Прекрасно е!
+1 :daaa:
libra
Наркоман
Мнения: 11643
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от libra »

Дениии, :tzeluvka: !
Важното е ,че има вид на изглед.След време можеш да го промениш срещу една кутия боя.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Миша »

Подкокоросана на Деничка(Дени :tzeluvka: ) да питам, някой виждал ли е в България да се продават тези бои или техен аналог? Приличали на тебеширените, обаче без да оставят петна върху тях , на варова основа са , сухи
Изображение

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
denitsavm

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от denitsavm »

Мишка, явно не съм се изказала правилно - ако си вземеш тебеширена боичка, боядисаш и ваксаш отгоре ще ти трае доста без да се петносва при всяко докосване. Ако си направиш обаче такава с латекс или акрилна боя и добавиш калциев карбонат, тогава просто даже и с лак отгоре пак ще става на петна. Тебеширената боя попива ваксата, акрилните, латекса или каквото и да е не попиват достатъчно, а с добавка на калциев карбонат те просто стават супер текстурести ... Купи си една голяма кутия тебеширена боя и вакса, това нещо има наистина, ама наистина малък разход /ми след цялото бюро, кутията е абсолютно пълна все още, един сантиметър е по-малко ... чак ме е яд, че не знам дали скоро ще я ползвам и ще се прецака докато и дойде ред ... саксии явно ще правя с нея :dovolen: /. Един от големите плюсове на тебеширената е, че докато е още влажна, търкаш с парцал, а не шкуриш за да протъркаш където искаш, може само с четката да действаш, за да стане протърканото и става бързо, защото докато боядисаш втората страна, първата вече е готова за парцалчето и след час и половина можеш спокойно да си сложиш ваксата, още час и лъскаш с парцал и е готово :daaa: Само като си купиш, пробвай някъде другаде първо за да я усетиш, защото е съвсем различна като техника на работа. И последно - ти каза че искаш супер мат, но не го очаквай след ваксата, по-скоро е сатенено като завършек, в никакъв случай мат.

Милк пейнт, т.е. млечната боя - историята и е, че това е варова боя. Като тази дето я ползваме за стени. Само че американците я разреждали с мляко, та затова се казва млечна /нямам идея нашите прародители с какво са я разреждали :hmmm: , баща ми си ползваше вода/. Не съм я пробвала още, но навсякъде пишат, че си се люпи натурално, поне докато не я покриеш с вакса или масло ... С нея е по-лесно да мацваш вазелин отдолу и да правиш този олющен ефект

С две думи за протъркан ефект - тебеширена боя /щото се търка лесно Изображение
За олющен ефект - млечна, защото се лющи по-лесно Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7305
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 755 пъти
Получил благодарност: 1388 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Деничка, мислила ли си да продаваш такива красоти? И това си е вид работа.

Май много съм пропуснала от темата, отивам да чета назад. Там пише ли дали тебеширената боя я има в България? :)

Аз възстановявах каручката, опитах да докарам горната част поне едно към едно, може само нюансите на боите да не са съвсем същите.Бях накупила основните цветове и смесвах, за да получа каквото ми трябва. Но от тях единствено синята покриваше добре. Всъщност го разбрах, като започнах да го нанасям и на по-гладки повърхности. Ползвах на Сократес акрилни, в склада до нас ги оцветяват, но излиза скъпо. Затова ползвах готовите им. На голото дърво нанасях грунда им, който е бял на цвят, и си беше задължителен, защото дървото беше гнило, и като шкурих се ронеше като тебешир. Отгоре боите лепват много добре.

Преди десетина години е изглеждала така

Изображение

За мен най-ценното в нея са детайлите от ковано желязо, много са и са много изкусни:

Изображение

Преди да започна по нея вече едва личеше нещо, а пръчките на колелетата бяха много повредени, вероятно заради синджир на кучето, вързвано там (както обикновено се прави). След известно мое проучване и помощта на Краси Кубарелова (нали е варненка), стана ясно, че е гагаузка каруца. Първо беше голямото шкурене, гнилото си беше много и си остана, минах го с резистол и отгоре - грунд.

Изображение

После основния цвят, червеното на Сократес леко розовее, затова като го разбърках, чаках да се утаи това, което придава розовия нюанс :)
Изображение

Същото и с горната част, тя вероятно е била чисто синя, но с времето синьото беше станало със зелен оттенък, и на мен така много ми хареса. Останалите цветове трябва да са си същите. Били са боядисани и металните части, но аз не мога да преглътна толкова шарения, и след като ги минах с преобразумател, си ги оставих тъмни, каквото остана по тях, това. Личното ми творчество беше върху колелетата, защото не беше възможно да ги изрисувам както са били. Също и отпред, където беше записано името на собственика, Пенко от Провадия.
рисуването се оказа по-трудно отколкото си представях, никога не съм рисувала с акрилни бои. Първо купих много повече от необходимото. Второ, в началото започнах с четки с изкуствен косъм, разликата с естествения е огромна. Трето - не знам дали купих правилните бои, но ми трябваше време да се науча да ги разреждам дотолкова, че да направя тънка линия, която не прозира. Ръката ми трепереше, а чак наскоро видях какво приспособление ползват художниците, за да я подпират, докато рисуват на отвесни повърхности :) И като добавим това, че рисувах по снимки, на които едва личи нещо, много се измъчих. После , набрала инерция, изрисувах и една стара градинска количка, там се справих много бързо и по-успешно :)

Нямам снимки съвсем като за публика, но тук сме си наши хора :)
Изображение

Изображение

Изображение

Отзад много се чудих за мотива с конника, убиващ двуглава змия и танцуващата Кармен. Те проличаха чак като започнах да свалям ръждата с шкурката. Конят е с пискюл, конникът е като цирков артист, а танцуващата девойка е с дайре и синя кърпа. Бях оставила за по-късно да ми се избистри, и май ми се избистри, няма да има такъв тип рисунка.
Изображение

Намерих подобна изрисувана каруца и мисля да е това:
Изображение

Ето ми я количката
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”