Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ZAPLESKA »

а какво стана със столовете?
ИзображениеИзображениеИзображение
denitsavm

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от denitsavm »

Ами по някое време трябва да ги снимам, но не съм тапицирала още :hmmmmmm: Не мога да го измисля, да не говорим в колко голям разрез са моите желания с шевните ми умения на машината :oops: , та май на ръка ще шия тапицерията

Иначе и маса имам готова, и гардероб, и 2 нощни шкафчета .... ама някой трябва да ги снима
traveling
Kафенце
Мнения: 11
Регистриран на: Май 10, '14, 13:10

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от traveling »

Много полезна тема, браво! Скоро и аз ще се заема с ремонт на старите ми мебели и ще кача снимки :dovolen:
denitsavm

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от denitsavm »

Ето с какво се занимавах тия дни :dovolen: Този път снимах :mrgreen:

Да обясня - това е бюро, купено от втората употреба. Поизлъсках го, поизтърках го и го боядисах/лакирах :dovolen: Много съм доволна от резултата, въпреки препятствията за работата, които си докарах от непознаване на пазара тук. То малко каръшка работа моето, но първо едва навих момчето да ми купи бюрото, после мрънках за боя - ми тук са си скъпи, бая :evil: , след като ме заведе и ми каза да си взема каквото ми трябва, аз половин час та и повече избирах и оглеждах и се сдобих с боя, четки, мечета и всичко необходимо. Отделно си взех от левчето шкурки /те тънки като тоалетна хартия, ма айде/, гъбички шкурки /които пък са голяма далавера - 5 за 1 паунд/ и от тях съм мноооого доволна, и там каквото ми трябваше, праймер имах от предишно боядисване. Та всичко екстра докато не стигнах до самото боядисване - боята се оказа блажна :eeeh: :eeeh: :eeeh: , едно - избеснях, щото не пише някъде с големи букви, а с възможно най-дребния шрифт пише, че се почиства с `нам `къв си спирт... Второ - унищожих мечето и 2 четки, трето - всъщност четките ми са за акрилни бои / незнам защо и почти всички четки тук са за акрилни бои, като масово боите не са много акрилни.../, наложи се спешно да звъня на момчето и да го моля ако може и от въпросния спирт да ми вземе - разредител някакъв. Освен всичко си навлякох още едно шкуркане, и един дълъг процес на боядисване, дадох още пари за нови четки ... въобще голяма драма :lol: Да не ви казвам как се боядисва с блажна боя туй чудо, дето не е желателно да си личи. Е все пак хубавото е, че боята е точно по моя вкус - супер гланц

Та ето резултата :liubov2:

Преди: Изображение

Изображение

Изображение

И След:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Днес довърших с тъмен лак плота

Изображение

Изображение

И да споделя, че възглавничката е мое дело също - ших я на ръка, остава ми само връзки да и сложа :dovolen:
stef
Виенско кафе
Мнения: 409
Регистриран на: Яну 4, '14, 17:20
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от stef »

Дени, супер е станало!
troll

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от troll »

Браво, Деница!
Ти, очевидно, имаш интереси в тази посока. Интересувай се от магазини и цени.
Щото цените се сменят много.
А тъй да купиш боя е много смело. Викаш служител на магазина и му обясняваш:
Начи фара на колата ми изпадна, та го закрепих с леплива лента, но тя е червена, а колата е синя и не си отиват, та искам да я боядисам в жълто!
Той те пита ква е лентата и ти казва, че ти трябва праймър, грунд и боя, но има спрей с праймър в него, който в по-скъп от боята, но по-евтин от боя+праймър и освен туй е малко количество, та е съвсем кат за теб.
Предимството на този метод е че кат не стане се връщаш при него и казваш
Ти ми каза тъй, а то не стана и проблема е негов.
Ся дали щи даде друга боя или щи върне парите, е въпрос на избор.
denitsavm

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от denitsavm »

Благодаря ви и на двамата! Радвам се, че ви харесва :ieeee:

Трольо, аз дойдох със самочувствието, че знам много по въпроса. Отделно, аз си взех всякакви книжки и брошурки от магазина, изчетох и много от нета за това, което продават и съответно сравнявах и избирах от няколко, които си мислех, че ще ми свършат работа и пак не се справих. Инак никак не ми се викат консултанти, еле па, че аз едвам се справям с английския, а те като заплямпат и не спират... то ми минава интереса. Нищо де, вече ще чета... ма то като знам що бои изпробвах в БГ докато намеря "моята", те пък спряха да ги продават, та нова "моя" си търсех ... сега пак същата трагедия, ма мнооого скъпо бе ... една боя 18 - 25 паунда, ей така :shock: :o
troll

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от troll »

Притеснявам се да не досаждам .... а моа да ръся акъл по темата.
Тук политиката на магазина е следната.
Идват нови блузки, с осмоъгълни деколтета. Такива нема досега.
Продават им ги на цени като другите и те не ги различават много.
Пускат ги на 80% "промоционално-супер ново"от цената, на която продават нормалните.
Първи вариянт:
никой не ги купува .Големите вериги имат центрове за ликвидация. Аз от там пазарувам.Някой неща. Чук примерно.
Тук има чук за 1 долар.Аз го счупвам с един удар.
Нормалните чукове са по 10 пари нормално, а като ги намалят отиват на 2.50
Втори вариянт:
Малко се пазарува. Опитват да го продадът на 60% от нормална цена за нормална стока.
Ако не става виж 1.
Трети вариянт:
пазарува се нормално. Вкарват стоката в нормалния асортимент и тъй я третират.
и т.н.
За шкурки, например, аз пазарувам един албум от 60 до 400 май поне по два листа А4а повече използваните в интервала 120-240 по 5-6 листа.
Ама ги купувам на цена под 10 долара като ги пуснат. Нормално се продават 29.99.Те от магазина ги купуват по 1 долар и опитват да правят повече печалба, ма туристите не купуват шкурка, а тез кат мен не купуват за 30 долара.В магазина разчитат, че ще ми притрябва,а няма да имам.
:mrgreen:
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от si111 »

Дени, много е красиво! :angelche: Страхотия си ти! :daaa: Боя се, че е време и за момиче... :hihihi:
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”