Хляб, баници, закуски за шампиони

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1125 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от greeneyed »

alys написа: Сеп 30, '23, 13:21 Грийни, на колко градуса печеш?
Загрявам до 180 гр, като сложа тавата , намалям долния реотан и се пекат на 150 гр.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6023
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1205 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от alys »

Направих гиии! :wooow2: :wooow2: :wooow2:
Намерих си много точно кремче. Не запазих линка, а сега не мога го намеря.
320 мл прясно мляко
2 жълтъка
120 г захар
30 г царевично нишесте
ванилия

Към нишестето се добавят останалите продукти, разбърква се добре. Варих в млековарка, докато се сгъсти. След изстиване се сгъстява още.

Кифличките следващия път ще намажа с прясно мляко и ще поръся със захар преди печене.

Изображение
Аватар
bongibo
Кафе с мляко
Мнения: 220
Регистриран на: Фев 11, '19, 18:38
Дал благодарност: 429 пъти
Получил благодарност: 384 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от bongibo »

Застуди ли се и замесвам хляб.. беше ми изхвръкнала баш точната рецепта от главата.., но кат почнах и след “ лек” спор с майка ми се понагласиха нещата
Изображение
Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2238 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от pepelqshka71 »

Боги, хляба изглежда уникален. Ще пуснеш ли рецептата?
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
bongibo
Кафе с мляко
Мнения: 220
Регистриран на: Фев 11, '19, 18:38
Дал благодарност: 429 пъти
Получил благодарност: 384 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от bongibo »

Разбира се!..рецептата е малко на око :shock: . Ползвах брашно тип650, в буркан от не най големите хладка вода(приблизително две ч. Чаши), пълна супена лъжица захар и равна лъжица сол. Пакетче и малко суха мая( принципно ползвам жива, но нямах и за първи път със суха, но съм доволна от резултата) и олио, г/д малка кафена чашка.Пакета брашно е от кг. Пресявам повече от половината пакет, правя кладенче в което с малко вода разтварям солта, захарта и маята на кашичка и доливам олиото и замесвам брашното, като ползвам за домесване и от пакета . Слагам то да втасва във фурната на 50 гр.Вадя като повтаса, деля на две и пак поумесвам. В тавичка с хартия ги бухам пак във фурната да втасват, като ги нацепвам с ножа. След като се понадуят, мажа с яйце.Аз го слагам цялото, че обикновено жълтъка ми преседява и го забравям, та да не ходи зян. Увеличавам на 200 гр. И слагам паничка с вода на дъното на фурната. И вече наблюдавам. Ако бързо се надуе и запече, слагам лист хартия и пускам вентилатора и понамалям. Но това вече си е и до фурна и който както е свикнал.. малко дългичко стана, но се надявам да е разбираемо. Мен по тестата хич не ме бива, но хлябът става :mrgreen:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2238 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от pepelqshka71 »

Днес направих още една дозичка от кифличките на greeneyed. Получиха се супер. Разделих тестото на 2 и половината (12бр) са с течен шоколад, а другата половина (12бр) със сирене. С течния шоколад почти свършиха.
Грийни, благодаря за прекрасната рецепта. Лесна, бърза и вкусна.
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1125 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от greeneyed »

Чудесно изглеждат, Пепеляш и са много вкусни с шоколада. :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от Тутти »

За малко да си въобразя, че съм открила топлата вида, и видях че и в нета има такива гении, които са се сетили да направят баница с кейл и праз лук.
Моето подобрение е само сместа от яйцата, където допълнително добавих оризово брашно (може и обикновено ) и бакпулвер, както и чаша прясно мляко и малко олио - нещо като кекс, за да се надуе баницата.
Иначе задушени в масло праз лук и кейла накрая, добавих сирене и това смесено с кексовата смес беше плънката. Корите се оказаха много нацепени по сгъвките и затова ги накъсах на парченца. Покрих тавичката, после плънка, после пак накъсани коти и пак плънка, завършвам с кори, намазани с остатъците от задъшената плънка от тигана. Пекох 40 Мин на 180 на въртящ въздух. Ето и снимка, за вкуса не знам.
Догодина ще си поръчам пак кейл при Миша, на салата много го харесах, може в много ястия вместо спанак да се използва. Имам зелен и червен кейл, много красив става.
Ох, зеленото човече пак не работи, ще опитам с малка снимка.
Е не мога да кача снимка. Съжалявам.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6023
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1205 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от alys »

Тутти написа: Ное 12, '23, 13:16 За малко да си въобразя, че съм открила топлата вида, и видях че и в нета има такива гении, които са се сетили да направят баница с кейл и праз лук.
Моето подобрение е само сместа от яйцата, където допълнително добавих оризово брашно (може и обикновено ) и бакпулвер, както и чаша прясно мляко и малко олио - нещо като кекс, за да се надуе баницата.
Иначе задушени в масло праз лук и кейла накрая, добавих сирене и това смесено с кексовата смес беше плънката. Корите се оказаха много нацепени по сгъвките и затова ги накъсах на парченца. Покрих тавичката, после плънка, после пак накъсани коти и пак плънка, завършвам с кори, намазани с остатъците от задъшената плънка от тигана. Пекох 40 Мин на 180 на въртящ въздух. Ето и снимка, за вкуса не знам.
Догодина ще си поръчам пак кейл при Миша, на салата много го харесах, може в много ястия вместо спанак да се използва. Имам зелен и червен кейл, много красив става.

Изображение

Изображение
Уау, много апетитно изглежда!
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от Тутти »

Alys, благодаря ти че сложи и снимките. Голям приятел си.
Сега и за вкуса да кажа. Много вкусно. Правя я за първи път.
Първата снимка и втората са с няколко минути разлика, а това че изглеждат различно, т.е. липсват три големи парчета, може да обясни ММ. И аз опитах малко, вкусно и мекичко е станало от кексовата смес. Тя, тази кексова смес се прави само с вилица в купичка, да не си помислите че разбивам много, само се разбърква и се добавя при празия лук, сиренето и кейла.
Такава баница с разкъсани на парченца кори за баница и плънка между пластовете от парченца, по принцип се залива с газирана вода. Но тя се прави с яйца и сирене, обикновена баница. Понеже нямах газирана вода, пък и щеше да стане много мокро от празна, прибегнаха до другия начин - бързата кексова смес с бакпулвер към плънката.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”