Какъв е този храст

Публикувай отговор
denitsavm

Re: Какъв е този храст

Мнение от denitsavm »

Ето го http://damyana.snimka.bg/flowers/nepozn ... 1.28169926" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Какъв е този храст

Мнение от Мария Николова »

denitsavm написа:Ето го http://damyana.snimka.bg/flowers/nepozn ... 1.28169926" onclick="window.open(this.href);return false;
Който може, го може... :oops:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dal

Re: Какъв е този храст

Мнение от dal »

Symphoricarpos
hebe , но имаше и сорт Хиперикум ако е нововкоренено клонче ...

лесни за отвъждане банални и разпространени дотам , че никога не бех се питала за имената им
Аватар
pipi
Виенско кафе
Мнения: 374
Регистриран на: Май 2, '11, 11:03

Re: Какъв е този храст

Мнение от pipi »

Аз мисля, че второто може и да е нар :nod:
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Какъв е този храст

Мнение от lenuza73 »

Момичета знаете ли какво е това растение?... :hmmm: Беше ми в градината но редовно му изсъхваха листата,сега го преместих в саксия и то полудя :ieeemyzh: но не знам как се казва :hmmmmmm:

Изображение
Аватар
antoanetamirchova
Kъсо кафе
Мнения: 95
Регистриран на: Юли 24, '12, 14:01
Местоположение: Кюстендил

Re: Какъв е този храст

Мнение от antoanetamirchova »

Димана,ако листата на втория храст имат лек аромат на лимон е мирта :hmmm: ,имам и нар и на нар мяза,но все си мисля за мирта.... :idea1: :tzvetoman: :angelche:
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Какъв е този храст

Мнение от Димана »

antoanetamirchova написа:Димана,ако листата на втория храст имат лек аромат на лимон е мирта :hmmm: ,имам и нар и на нар мяза,но все си мисля за мирта.... :idea1: :tzvetoman: :angelche:
Първият храст май го разгадахме-вайгела ще да е. Заблуди ме, защото имам вайгела, ама пърстролистна и цъфти. А това само расте и не е имало цвят. Май мястото му трябва да сменя- много е на сянка в момента.
Вторият не е нар със сигурност. Плодчетата му са малки оранжеви топченца, събрани като на глога, само че с по-дълги дръжки. Преди малко ходих да му помириша листенцата- не е лимонов ароматът. :D Доста снимки пребродих в нета, няма го и го няма. :sangry:
dal

Re: Какъв е този храст

Мнение от dal »

ама ги пишете едно към кесим.... :lol:

дано влезе ботан да ви разпредели по картотеките :hihihi:
Аватар
dolli
Баш кафе майстор
Мнения: 2007
Регистриран на: Апр 8, '10, 14:07

Re: Какъв е този храст

Мнение от dolli »

Димана написа:Вторият не е нар със сигурност. Плодчетата му са малки оранжеви топченца, събрани като на глога, само че с по-дълги дръжки. Преди малко ходих да му помириша листенцата- не е лимонов ароматът. :D Доста снимки пребродих в нета, няма го и го няма. :sangry:
Пиранканта - Pyracantha coccinea ?
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Какъв е този храст

Мнение от Димана »

dolli написа:
Димана написа:Вторият не е нар със сигурност. Плодчетата му са малки оранжеви топченца, събрани като на глога, само че с по-дълги дръжки. Преди малко ходих да му помириша листенцата- не е лимонов ароматът. :D Доста снимки пребродих в нета, няма го и го няма. :sangry:
Пиранканта - Pyracantha coccinea ?
Доли, точно това е!Благодаря. :tzvetentze: :gush:
Изображение Ей така изглеждаше и в Гърция през май, но без страничните клони. Само нагоре растеше. Бабата, дето ми го откъсна обясняваше нещо, ама кат не и разбирах. :D
:hmmm: Значи ще може да издържа на нашите снегове??? :idea1:
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”