КИВИ - Actinidia - Kiwi

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от prijatel62 »

Наде, това лято си запази 1-2 летораста близо до централното стъбло, които в края на август или началото на септември да си окулираш на спяща пъпка - под кора или на "чип бъдинг". Поне седмица преди това си поливай редовно кивито, за да може кората да се отделя леко при присаждането.
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 415 пъти
Обратна връзка:

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от nadin »

То женаското киви като дойде ще е още бебе, така че имам време за опити :). Сега само събирам инфо и моге да се упражнявам на старите големите кивита. На едната асма имам две женски и едно мъжко които плододават. Имам още две асми на които от години се опитвам да завъдя разни десертни гроздета, Но тези които ми харесват на вкус не виреят при мен а тези които виреят не ми харесват, така че почвам да ги подменян с кивита аргута полека лека.
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от ivrabetsa »

peterstamov написа: Дек 6, '19, 07:54
ivrabetsa написа: Май 18, '19, 20:49 Благодаря!Женските са " хейуърд",а мъжките неизвестни,но вършат работа. Снимки на корените на есен, като ги вадя за разсаждане.
?
Есента се вадеха с много пръст защото човека ,на когото ги подарих,се притесняваше дали ще се прихванат ако се разбутат.Сега открих забравени две мизерни и ги извадих и снимах.


Изображение
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от shoshy »

Ivrabetsa, поздравления! Много добра коренова система са образували :daaa: .

И аз заложих есента два резника от женско киви golden delight. В момента имат събудени пъпки :dovolen: , но още не смея да ги разбутам за да им видя корените. За жалост тази зима умря мъжкото от същия сорт - ее, то кога има пълно щастие :nod: !
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от peterstamov »

ivrabetsa написа: Апр 28, '20, 19:44 Есента се вадеха с много пръст защото човека ,на когото ги подарих,се притесняваше дали ще се прихванат ако се разбутат.Сега открих забравени две мизерни и ги извадих и снимах.
Изображение
Как така се е получило при теб не вярвам направо. Познавам хора дето имат киви от 20 години и все зариват пръчки и нищо! Аз ползвах хормони тази пролет та имам някакъв успех! Опиши по-подробно какво точно си правил и при какви условия са били резниците да сверим! :stiskam:

Изображение

Добавено: Новембрата дето ми прати имам прихващане. Даже ми се струва, че има и малки крушки - цъфтя! :D
May the Force be with You!
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от ivrabetsa »

peterstamov написа: Апр 29, '20, 08:16
Как така се е получило при теб не вярвам направо. Познавам хора дето имат киви от 20 години и все зариват пръчки и нищо! Аз ползвах хормони тази пролет та имам някакъв успех! Опиши по-подробно какво точно си правил и при какви условия са били резниците да сверим! :stiskam:

Изображение

Добавено: Новембрата дето ми прати имам прихващане. Даже ми се струва, че има и малки крушки - цъфтя! :D
Радвам се,че се е прихванала Новембрата и дано успееш да я опиташ още тази година!А иначе си имам място на двора,на което каквото бучна се прихваща :D ! И в момента имам вкоренени четири клона по 250см от плачеща черница,дрян,пираканта,смокиня,розмарин и др.Пръчките от кивито бяха между 15 и 40 см,забити в по-голямата си част,под 45градуса,като оставих стърчащо коляно.Десетина женски и 5-6 мъжки.Около 20ти февруари.Отгоре минава маркуча на капковото.Мястото е до западна тухлена стена.70-80% прихващане.Това е!
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от peterstamov »

"Близо до морето" по-висока въздушна влажност. Тази пролет разделих тези от снимката на две. С парник и без парник. Тези без изсъхнаха. В парника има по-висока въздушна влажност. Пиша си тука!
May the Force be with You!
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от peterstamov »

Едно семеначе chinensis цъфна. Трета или по-вероятно четвърта година. Лошото е че не се засича с другите. Може би има няколко не отворили. Другите chinensis-и след ден два и те ще отворят.
Изображение

Изображение

Изображение
May the Force be with You!
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от prijatel62 »

1)Женски и 2)Мъжки цвят на киви. При втората снимка наблюдаваме многобройни тичинки и недоразвит плодник, или направо липса на такъв. :tzvetoman:
Изображение
Изображение
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Бобсъна »

Киви "Бруно":

Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”