КИВИ - Actinidia - Kiwi

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от peterstamov »

Бобсъна написа: Мар 2, '20, 09:35 Туй на снимката си е чист жълтур....докато хибрида с Ерианта има една зелена ивица до кората:
Стахувам се да няма кисела жилка в таз зеленилка....както пожарните хибриди на Зеспри:
Но ако са успели да вземат банановото белене на Ериантата-Бравос!!!!
от лво на дясно
Donghong, Jinguo, Jintao, Jinyan
Изображение

Верно по периферията е към зелено. Докато не го пробваме всичко може да е!
May the Force be with You!
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Бобсъна »

"но ако някой от тези нови хибриди държи на студ"-ц!!!Никой не селектира кивита по студоустойчивост!!!Садете от дребноплодните и това е!!!
Изображение
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Бобсъна »

Талианците ядоха хурката с PSA ...сега садят новите насаждения с червено киви във Франция ,където и планират да е реализациата...

Изображение

Групата Перуци планира 50 хектара от тоз червенак...

Изображение

Изображение

Купили са лиценз от китайците както за плодовете така и за растения за Франция...Казват че е по сладко от жълтото киви и има вкус на праскова...
Изображение
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от shoshy »

Изглежда доста апетитно :daaa: .
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от prijatel62 »

Ето защо подрязвам кивитата в края на януари. ;)
Тези дни присаждах на разцеп. Изпълнението - много добро, но като шурна да тече, не ти е работа. Отрязаната туба минералка се напълни само за 2 дни.
Още веднъж добиваме представа за огромната смукателна сила на това растение. Първите 2 години може да са критични за него, но след това проявява неимоверно желание за живот. :dovolen:

Изображение

Изображение
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 416 пъти
Обратна връзка:

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от nadin »

Това ли е най-удачното присаждане на киви? Питам че искам да присадя мъжко на женско че не ми се сади цяло мъжко растение за една асма.
Ти пробвал ли си други методи за присаждане?
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от kim »

nadin написа: Мар 28, '20, 19:11 Това ли е най-удачното присаждане на киви? Питам че искам да присадя мъжко на женско че не ми се сади цяло мъжко растение за една асма.
Ти пробвал ли си други методи за присаждане?
Наде, докато prijatel62 ти отговори да си кажа и аз :dovolen: . Присаждала съм кивита, не много, но десетина поне и всички са успешни. Не знам дали в този период са подходящи всякакви присадки, но аз правих на разцеп, пъпка и копулация и всичките се прихванаха. В горния случай е използвано на разцеп, защото подложката е по-дебела и могат да се сложат повече от един калем. Така мисля, но нека и prijatel62 каже дали е така.
viewtopic.php?f=57&t=2976&start=345#p888436
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от peterstamov »

peterstamov написа: Юни 15, '19, 15:09 Отделно имам едно измъчено растение, което.....

Изображение
Бобсън, не бях обръщал внимание на Minkigold. Днес разгледах де си писал оттатък. Тез моите миналата година се чудих кой туй нещо - много приличат! Кога се бере това чудо?

Таз година пак се появи оранжевия бич. Двете ми мъжки си заминават! Колко години стана все от дъното ги качвам наново!
May the Force be with You!
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 416 пъти
Обратна връзка:

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от nadin »

kim написа: Мар 28, '20, 20:05
nadin написа: Мар 28, '20, 19:11 Това ли е най-удачното присаждане на киви? Питам че искам да присадя мъжко на женско че не ми се сади цяло мъжко растение за една асма.
Ти пробвал ли си други методи за присаждане?
Наде, докато prijatel62 ти отговори да си кажа и аз :dovolen: . Присаждала съм кивита, не много, но десетина поне и всички са успешни. Не знам дали в този период са подходящи всякакви присадки, но аз правих на разцеп, пъпка и копулация и всичките се прихванаха. В горния случай е използвано на разцеп, защото подложката е по-дебела и могат да се сложат повече от един калем. Така мисля, но нека и prijatel62 каже дали е така.
viewtopic.php?f=57&t=2976&start=345#p888436
на пъпка кога го правиш ? Ще трябва да си поговорим с теб по въпроса:)
Аз не мога да изрежа цялото стебло щото женското ми трябва или ще е на пъпка или на нещо по-малко - страничен клон например. Не знам съвсем боса съм по въпросите на присаждането.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от kim »

nadin написа: Мар 28, '20, 21:09 на пъпка кога го правиш ? Ще трябва да си поговорим с теб по въпроса:)
Аз не мога да изрежа цялото стебло щото женското ми трябва или ще е на пъпка или на нещо по-малко - страничен клон например. Не знам съвсем боса съм по въпросите на присаждането.
Ще си поговорим :dovolen: . Всички съм ги правила през първата половина на м.март. Може и на страничен клон. Тези на снимките от линка са точно на такива странични на мъжко киви, което сега има и женски.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”