Ирис (1)

Заключено
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Ирис

Мнение от vodo-leika »

Страхотни са! :daaa: Аз толкова ги гледах на Флората, сега ме е яд, че не си взех, но има време! :twisted:
dal

Re: Ирис

Мнение от dal »

за ента поредна година платих на стрелиция за ириси и за пореден път получих сухи корени и малко полуумряло коренище над корените

за 3.50 можеха да дадат малко повече живот в хербариите...
и смятам да им се обадя
и да разговаряме
с кофти тон
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Ирис

Мнение от Titi »

dal написа:за ента поредна година платих на стрелиция за ириси и за пореден път получих сухи корени и малко полуумряло коренище над корените

за 3.50 можеха да дадат малко повече живот в хербариите...
и смятам да им се обадя
и да разговаряме
с кофти тон
абе вземи сФирни като искаш нещо от Стрелиция, щото живея наблизо и мога да ти избера. Или като видя, че е скапано, да не го купя. Що си даваш парите така навятъра?
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Ирис

Мнение от johnstalker »

Ето го и вчера сниман нашот юбавец. :)

Изображение
dal

Re: Ирис

Мнение от dal »

Titi написа:
dal написа:за ента поредна година платих на стрелиция за ириси и за пореден път получих сухи корени и малко полуумряло коренище над корените

за 3.50 можеха да дадат малко повече живот в хербариите...
и смятам да им се обадя
и да разговаряме
с кофти тон
абе вземи сФирни като искаш нещо от Стрелиция, щото живея наблизо и мога да ти избера. Или като видя, че е скапано, да не го купя. Що си даваш парите така навятъра?
казаха ми да ги върна и ще ми върнат парите....
добре , кого да питам-Мерито? а найдобре и всички -казвайте как от тия спаружени арпаджици да направя растения ?!
големина на парчетата -2-4 см , дебели колкото пръст , има зелени малки зачатъци по.....ъъъ...незнам как да го нарека и ситни малки сухи коренчета отдолу;
да подрежа ли умрелите редки коренчета с по 1 см? да садя в какво? в рехаво? в пясък? да поливам колко ? няма да го сложа в градината докато не стане поне годно за садене ?! дайте акъл и да направим от нищото нещо , ха дано :dovolen:
5 броя са , германики ,сортове ambassador , mission ridge, siva siva, stepping out , sultan`s palace
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Ирис

Мнение от Мария Николова »

dal, успокой топката, мила!
Важното е, че: има зелени малки зачатъци по.....ъъъ... Това ти трябва! И пипай внимателно да не урониш зачатъците.
1. Нищо не стрижи, нито подстригвай, няма да пречат старите корени.
2.Приготви си счукани въглища за барбекю. Ако търсиш от аптека, в никакъв случай таблетка, а само на прах. (За таблетирането прибавят компонент еди кой си, който е вреден за растенията.) Приготви си топсин. Овъргаляй във въглищния прах и в топсина, направи "ложе" отдолу и "юрганче" отгоре, за да ги опазиш от загниване, докато пуснат нови корени.
3. Пясъкът се ползва, за да задържа влага. А ризомите на ирисите пазим от влага. Никакъв пясък.
4. Градинска пръст, без тор в саксия, или сандък. Разполагаш ризомите отгоре, където си насипала "ложето", завиваш ги с юрганчето и посипваш пръст, притискаш леко за уплътняване. Ако някъде даже се свитлее под пръстта, още по-добре.
5. Няма пето. НЕ ПОЛИВАШ!!!
6. Черпиш на 27 една мелбичка. :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Neptune
Кафевар/ка/
Мнения: 944
Регистриран на: Яну 12, '10, 18:06
Местоположение: София

Re: Ирис

Мнение от Neptune »

Dal, същите ириси, в същият вид получих и аз. Топсин имам, остава да купя дървени въглища.
Ако стане чудо и пораснат, Мария ще получи най-голямата мелба на света.
dal

Re: Ирис

Мнение от dal »

насадих ги в сандъче дълго , турях топсин , стрихнин , майката , пръст ,молби , заплахи , сгур и квото там каза Мерито :D
и сега ще чакаме :daaa:
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Ирис

Мнение от Debi »

Аз от там се отказах да купувам ириси, почти винаги така идват с редки изключения, миналата или по-миналата година имаха червен с такъв мерак го поръчах и дойде изгнил :hmmmmmm: А ако не са изгнили са с едва показващи се листенца, за които се чудиш ще ги бъде или не :hmmm: , затова се включих към поръчки от вън :nod:
Аватар
jina_ina
Кафе с мляко
Мнения: 250
Регистриран на: Яну 6, '10, 23:34
Местоположение: Солун, Гърция

Re: Ирис

Мнение от jina_ina »

Много гордо цвете е за мен!
Или пък инатче, или вироглаво, или може би срамежливо...
Как ли не му се молих да се покаже на Цветница! Всеки пет минути ходех при него, как ли не му говорих!
Вчера беше така

Изображение

Тази сутрин най-после...

Изображение
Когато ти стане толкова трудно и си мислиш, че не можеш да продължиш - не ти остава нищо друго, освен да продължиш!
Заключено

Обратно към “Лук и други луковици”