Градинката на Миша

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 630 пъти
Получил благодарност: 1126 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от greeneyed »

На хола две балконски врати са му много, само ти заемат място на стените.
А за разпределението в кухнята може много да се обсъжда,:nod: но нека първо да се установят стаите.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от Shami »

На мен много ми хареса разположението което направи Люб.
В хола с многото врати бих сложила огромна камина със тръби за въздух към съседните кухня,баня,незнам колко може да се слагат.В двете спални климатици.
Така и зимата и лятото ще можете да ги ползвате.Ако има чести спирания на тока камината ще се пали яко.Помпата,съседите имат камина с помпа и радиатори и от там знам,че спре ли тока се спира и помпата и трябва да се следят градусите,абе разправия си е.Затова бих си сложила обикновена голяма камина със тръби за топлия въздух към съседните помещения.Една такава голяма камина би ми била сърцето на къщата.Ох,как се размечтах :angel2:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинката на Миша

Мнение от Миша »

greeneyed написа: Яну 11, '24, 13:13 На хола две балконски врати са му много, само ти заемат място на стените.
А за разпределението в кухнята може много да се обсъжда,:nod: но нека първо да се установят стаите.
Грийн, това са трикрилни прозорци, не съм го отбелязала :ufff: програмата не може да сложи толкова големи прозорци, врата за балкона има само в средната стая, на кухнята има врата към източната тераса, която се отваря навътре, за това слагам свод между хола и кухнята, врата от към коридора ще е плъзгаща се, по принцип предполагам рядко ще се ползва, предвид долния етаж.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от Тутти »

Миша написа: Яну 11, '24, 11:27
Тутти написа: Яну 11, '24, 11:23 Миша, термопомпата е ефикасна, когато развоя на тръбите е под плочките в пода. Ние имахме термопомпа, но с радиатори, или конвектори, но не беше достатъчно топло. Сега сме на пелети.
Но по принцип подовото е най-икономичното и приятно отопление. Има възможност за монтаж и под ламинат.
Въпросът е какво става с термопомпата, когато външната температура падне под 10 градуса, успява ли да стопли помещенията горе-долу както при по-високите температури или капацитетът пада наполовина ( както мнозина пишат) и колко скачат сметките за ток. Отоплението на пелети отпадна, защото трябва да се прави нов комин, сегашните са с малък отвор, недостатъчен за котлето.
Не, не успяваше никак термопомпата да стопли, докато имаше едни студени зими. Тока не знам колко се е увеличавал. Но сигурно се е увеличавал.
Моя приятелка в момента има термопомпа и е много доволна, но и студени зими няма откакто я е направила.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от Lalel4e »

Не мога да ви насмогна! Не исках да пиша преди да изчета всичко, ама то няма изчитане!
Мишеее, не знам какво да кажа... толкова ме зарадва твоето завръщане, темата, борбеността ти... :sheart:
Знаеш, че сме с теб, знаеш, че ни липсваше! :gush:
Аз дори не знаех, че си имала тема! За здравословните проблеми бях чула-недочула, не знам много, мислех, че отдавна са се разминали нещата и нямах представа колко са сериозни. Не че сега кой имам знае колко...
Di_Va написа: Яну 10, '24, 13:29
Миша написа: Яну 10, '24, 12:41 ... Има няколко простички правила, които не отнемат повече от десет минутки дневно, но са страшно ефикасни, изпробвано не само при мен, ако някой го интересува мога да споделя. ...
Тук проявявам голям интерес!
По тоз въпрос и аз съм с големи интереси :mrgreen:
Плановете на къщата направо ги прескочих, защото нито време имам да задълбавам, ни акъл да давам.
Обаче много ще се зарадвам на няколко снимчета от предишната ти градинка, защото аз никога не съм я виждала :zazaazaz:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от ljuboznatelna »

То и аз като съм я виждала, да не мислите, че я помня! Присъединявам се към молбата за снимки!

Мише, ти със сигурност знаеш най-добре как ще ви е удобно. Само този дълъг коридор е дразнещ. Също и това, че стълбището не е отделено от останалото, но не зная как се използва първия етаж, може пък да е по-удачно?
Моята схема можеш да я разглеждаш и като дългата спалня си смени мястото с кухнята. Онази чупка изчезва и се прегражда с права стена, ако има нужда да се отделя стълбището. Независимо от вратите стаята си е достатъчно голяма. В морския ни апартамент дневната е 3/5,50, и има място и за кухня (е, не много голяма, трапезна маса, и легло, което би могло да е ъглов диван.
На мен лично източно изложение много ми харесва, лятото е по-хладно, но е важно и каква ти е гледката от там.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинката на Миша

Мнение от Миша »

Лече, да видиш лесно ли ми е :hihihi: , страшно обичам да те чета, обаче и ти си една бързачка, докато погледна и вече си наредила нови 5 странички :tzeluvka:

Люб, и мен страшно ме дразни тоя коридор :ufff:

Снимки нямам, заминаха със снимка бг и със стария ми компютър, само спомени останаха, хубави спомени, от времето, когато нямахме достъп до "маркови" китки, когато се радвахме на всяко ново попълнение и не мислехме много много за геометрия и стилове, достатъчно беше да ни е пъстричко и цветно , и ни ставаше топло и уютно на душите. А ако наблизо са и бабините грънци да носят спомена за отминалото детство идилията е пълна :D Хубаво време, хубави емоции.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
пери
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Ное 28, '09, 20:30
Дал благодарност: 1055 пъти
Получил благодарност: 199 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от пери »

Миша :gush: :tzeluvka:
Ти си герой! И си ми пример за подражание :gush:
Моля, като за другарче по неволя, да споделиш дали не си чела нещо за терапия след безотговорно тъпкане с НСПВС плюс стероидни
За стълбището, първосигнално, а и като моя несбъдната мечта - ако има възможност, разбира се.
Изображение Изображение Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от ljuboznatelna »

Да си онагледя последния пример. Не разбрах добре къде има тераса, и не знам кой от двамата ще се съгласи на по-малка стая, но може и така:

Изображение

Разбира се в случай, че холът не се ползва редовно за спане.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинката на Миша

Мнение от Миша »

Благодаря, Люб :tzvetentze: , ще го подложа на обсъждане , макар от сега да чувам мърморене " къде ще сложим дивана и не искам да се храня на тъмно" :snif:

пери написа: Яну 11, '24, 16:13
Моля, като за другарче по неволя, да споделиш дали не си чела нещо за терапия след безотговорно тъпкане с НСПВС плюс стероидни
Танюш, само гимнастика и стречинг , при мен беше това, или , както казва проф.Бубновски, " Дълги кости, къси мускули" , забравяш обезболяващите , постепенно мускулите и сухожилията добиват еластичност и спазмите и болките намаляват.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”