Градинката на Миша

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинката на Миша

Мнение от Миша »

Май ще пускам картички, а вие си редете пъзел, както ви харесва

сега слънчица от 2015г.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Изображение

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от ljuboznatelna »

Ама какви картички! Красоти неземни! :potekoha: :worship: :slove: :sheart:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от Гео, граф »

Ооо, снимките не дават никаква представа са пиршеството от цветове и текстури в ''липсата на стил'' при Мишето :sneee: ! Мястото наистина е мъничко, но не знаеш накъде да погледнеш, очите ти стават разногледи от багри и форми, пътечки почти няма, защото са полазени от всевъзможни почвопокривни (пред очите ми е една ''златна'' лизимахия, която пълзи между гигантски пъстролистни хости, хойхери и какво ли не, а от юг ги засенчват няколко преплетени розови храсти и клематиси). Грамадански треви, невъзможни за запомняне и описание храсти, през които трябва да се промъкваш странишком, за да стигнеш на три крачки до нов взрив от растения, голяма част от които дори не знам какво са, макар че Мишето неведнъж ми ги е казвала :sblush: . Хора, дори извън оградата към улицата, върху разсипания чакъл има всевъзможни почвопокривни китки, а върху тях се сипват цветовете на рози и текоми. Всяко местенце е с цветенце :sflower: :sflower: :sflower: ... За оранжериите няма да говоря, всички имате нейни растения и знаете какви приказни сортове има :wooow2: ! Толкова обичам нейната многоцветна градинка :sheart: !!!

..............................................


Сега, Мише, предлагам ти да не правиш такъв миш-маш в темата за градинката си и да изнесеш схемата за разпределението на етажа примерно в темата Идеи за дома или просто да поразместим в къщи!? или където решиш. Даже си направи отделна тема мен ако питаш :daaa: . В тази да показваш каквото изнамериш из файловете сега, а напролет да ни залееш с тазгодишните приказни цветя в нея :nod:

И все пак не мога да затрая с моите редки зъби :angel2: . Хубаво премислете предложението на Люб за усвояване на част от коридора. Ще избегнете излишното губене на площ, в същото време ще разчупите схематичността на разположението, а един преходен хол все може да се преглътне, особено когато става дума само за един човек, който ще минава към стаята си.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от Мария Николова »

Изображение :omgoo:

Тази невероятна маргарита ми взе акъла! :chchaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинката на Миша

Мнение от Миша »

Гео, граф написа: Яну 15, '24, 15:31

И все пак не мога да затрая с моите редки зъби :angel2: . Хубаво премислете предложението на Люб за усвояване на част от коридора. Ще избегнете излишното губене на площ, в същото време ще разчупите схематичността на разположението, а един преходен хол все може да се преглътне, особено когато става дума само за един човек, който ще минава към стаята си.

Премисляме, Гео, наистина премисляме, но сега ми сервираха ново двайсе, дойде момчето, дето ще прави подовото и ми даде примерна схема на тръби и колектори, ми то цял орган бе :shock: , и това някъде трябва да се намести :chchaa: :wooooowz: , ще има ново планиране тия дни, още чистим, сортираме, изхвърляме /един изхвърля, друг прибира :svekurva: / , спорим , смеем се, спомняме си, днес си изхвърлих костюмчето, с което бях като се запознахме с ММ , малей, че е елегантна съм била 8-) , вталено вълнено сакенце с големи ревери и широка дълга пола с декоративен колан, ММ пита къде ми е шапката, да, и шапка имаше към костюмчето, че как иначе, запознахме се в театъра, спомени :dovolen: , преглеждах и сервизи, само да ги измия и ще пусна за подаряване , изобщо забавление голямо :eeeh: , с това темпо не знам до къде ще го докараме, :mrgreen: А, да, и в почивките бойдисвам едно шкафче, което ще е временен обущарник, с наличните боички от Лорка го докарах до сиво-синьо, добре става.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинката на Миша

Мнение от Миша »

Мария Николова написа: Яну 15, '24, 15:50 Изображение :omgoo:

Тази невероятна маргарита ми взе акъла! :chchaa:
Това е лудата маргаритка , маргаритка Крейзи Дейзи, за съжаление и тя е в графа "заминала", а от новите разсади не всички са толкова рошави.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от Мария Николова »

Прилича ми на "направена" от рошави тесни ленти, изрязани с много тясно ренде от бялата кора на бреза.
Жалко, че си е отишла... :snif:
Всички маргарити - луди и "нормални" - изчезват, ако туфите им не се разделят често - на 1-2 години.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от ljuboznatelna »

Гео, граф написа: Яну 15, '24, 15:31 Хубаво премислете предложението на Люб за усвояване на част от коридора.
А, няма нужда, Мишето много хубаво си го е измислила, в крайна сметка в този коридор колко шкафове и гардероби могат да се съберат и, ехеййй! :D Онова "гардеробче" ми вади очите. Мише, ако прежалиш 50см от банята, ще можеш и да имаш врата, и да имаш шкафове чак до стената.
Прозорецът на стълбищната площадка толкова ли е голям? Върти ми се в главата един остъклен портал ( за да не става тъмно стълбището) с плъзгаща врата, който ще отдели стълбището от жилищната площ. Ако искаш да го отделиш, разбира се. Но прозорецът май бърка работата. Той може да се намали, ако портала ще ти върши работа.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинката на Миша

Мнение от Миша »

В банята точно до "гардеробчето" има комини, в които влиза вентилацията за двата етажа, така че натам не мога да разширявам. Прозорецът е голям, обхваща даже и две стъпала от стълбището към тавана, което също е проблем, защото пречи на затварянето на стълбището, вратата ще трябва да е на третото стъпало.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинката на Миша

Мнение от Миша »

Гео, граф написа: Яну 15, '24, 15:31 Ооо, снимките не дават никаква представа са пиршеството от цветове и текстури в ''липсата на стил'' при Мишето :sneee: ! Мястото наистина е мъничко, но не знаеш накъде да погледнеш, очите ти стават разногледи от багри и форми, пътечки почти няма, защото са полазени от всевъзможни почвопокривни (пред очите ми е една ''златна'' лизимахия, която пълзи между гигантски пъстролистни хости, хойхери и какво ли не, а от юг ги засенчват няколко преплетени розови храсти и клематиси). Грамадански треви, невъзможни за запомняне и описание храсти, през които трябва да се промъкваш странишком, за да стигнеш на три крачки до нов взрив от растения, голяма част от които дори не знам какво са, макар че Мишето неведнъж ми ги е казвала :sblush: . Хора, дори извън оградата към улицата, върху разсипания чакъл има всевъзможни почвопокривни китки, а върху тях се сипват цветовете на рози и текоми. Всяко местенце е с цветенце :sflower: :sflower: :sflower: ... За оранжериите няма да говоря, всички имате нейни растения и знаете какви приказни сортове има :wooow2: ! Толкова обичам нейната многоцветна градинка :sheart: !!!

..............................................


Графиньо, много ти благодаря за разказа, явно през призмата на мрачна София всеки цвят го виждаш умножен по много :liubov: , но имаш съществен пропуск в описанието, пишеш в сегашно време, а би трябвало да пишеш в минало. Наистина градинката ми беше експлозия от цветове, и се бяха разбрали да има непрекъснато цвят, като започнеше от пролетните мъници, след тях избухваха кандилките, кандилки всякакви, след това ирисите, после розите, след това многогодишните цветя. Но сега картинката е друга- текомите се преплетоха с няколко клематиса витицела и някои рози, там и мечка да се скрие не можеш я видя. Там трябва да преместя напролет караганата и всичко останало ще се маха. Имах едно ъгълче с хости и горски ягодки, ограничавах го с плочки, щом пуснеха ластуни над плочките веднага ги изрязвах и така мирно и кротичко си раждаха в отреденото им кътче. Но когато не бях състояние да им обърна внимание те прескочиха загражданията и се развихриха на воля из цялото място, покриха всичките ми дребосъци, унищожиха даже аюгата! Който дойде е все в ягодките , и нямат обиране, а когато презреят се носи такова невероятно ухание! Но ми изядоха дребните съкровища. До нас има двор, който не се обработва и който ми пълни градината с бурен, и то не какъв да е бурен , а къпинаж, фитолака и тревист бъз, те унищожиха ирисите и част от розите. Чекалкиния орех изсъхна, папратите изчезнаха, епимедиумите кретат, вистерията е пуснала лиани из цялото място, появи се и някаква странна сиво-зелена житна трева, която няма унищожаване, и не мога да я разпозная. Останаха ми оранжериите, в момента там ми е силата. Предполагам, че тази пролет-лято единствено ще унищожавам , докато изчистим хубаво мястото, и ще се радвам на старите снимки. И ще чертая нови планове!
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”