Пиете ли достатъчно вода?

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
plitka
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Май 30, '12, 14:44

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от plitka »

"Преди малко си напълних пак бутилката с вода. :)
Аз по принцип мога да не пия вода. Хич, въобще и със седмици. Нито ожаднявам, нито се сещам, нищо. :) И затова съм си сложила една бутилка литър и половина на бюрото и така като ми седи до компютъра и без да разбера как я изпивам през деня. Ама явно трябва бутилка и 1/3 на ден. :angelche: "

Хихихи... и аз съм същата. Аз знам, че трябва по 2 литра, но се озорвам. Пия по 1 литър :) Полезно е да се пие... даже знам че цистит може да селекува с топла водичка :)
http://www.ecomedia.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от Titi »

Два литра вода на ден е ориентировъчна доза. Точното количество, необходимо на организма е по 0,30 мл. вода на 1 кг. тегло. Всеки може да си изчисли персонално.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от johnstalker »

Titi написа:Два литра вода на ден е ориентировъчна доза. Точното количество, необходимо на организма е по 0,30 мл. вода на 1 кг. тегло. Всеки може да си изчисли персонално.
100 кила Х 30 млл бира = 3 литра! Ще вдигна дозата! :ieeee:
nayden_popov
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Сеп 30, '12, 10:00

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от nayden_popov »

Да определено! Стремя се да пия по 2-3 литра на ден, като в същото време гледам и да я смесвам т.е да пия и от минерални извори :)
ivan1
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Май 7, '13, 14:29

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от ivan1 »

Литрите вода зависят от това колко вода отделяте (потите се) ако цял ден сте на слънце и се потите постоянно, и 3 литра няма да ви стигнат, зимата 1,5 литра е достатъчно, но аз лично пия много повече
Спорта, Учението и здравословният начин на живот са като хобито - изискват постоянство
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от libra »

И защо създаваш толкова работа за сърцето и бъбреците ,или бицепсите са по-важни?
ivan1
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Май 7, '13, 14:29

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от ivan1 »

забравих да вметна, че не си броя литрите, а просто така се получава, не се насилвам да пия вода - просто съм жаден, не мисля, че след като ми се пие е вредно за мен.


libra написа:И защо създаваш толкова работа за сърцето и бъбреците ,или бицепсите са по-важни?
Спорта, Учението и здравословният начин на живот са като хобито - изискват постоянство
tonipetr
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Юни 18, '13, 10:59

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от tonipetr »

Аз пия сигорно над 3 литра на ден.
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от Мириам »

аз с водата съм скарана-пия само,когато трябва да преглътна лекарство-т.с.почти нищо.Лятото пак като е топло по някоя друга чаша и пак предпочитам сок или безалкохолно-зимата съм на чай и кафе.Пусто не ми се пие-купувала съм си малки минерални води и стоят до мен и пак не става.По едно време мама ми правеше солена вода-за детокс-тя по върви,ама пак не много.Сега стой до мен,до компютъра една девин и само я поглеждам!
Аватар
sadeyes
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Мар 17, '14, 16:17

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от sadeyes »

Аз пия по минимум 2л, но мисля, че не мисе отразява добре на корема- изглежда подут. :(
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”