Пиете ли достатъчно вода?

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от ravik »

Аз след този тест се депресирах и до сега ги докарах на 3 л. Препих с цял литър отгоре. :lol:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от svetla06 »

Равик, това с бутилката наистина ли помага или се шегуваш :hmmm: ? Щото и аз съм от отбора, дето не пие вода с дни... Какъв тест, като май от поне 5-6 дена не съм пила :oops: :eeeh: ... То и без да го правя си е ясно :snif: .
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от DarinaN »

svetla06 написа:Равик, това с бутилката наистина ли помага или се шегуваш :hmmm: ? Щото и аз съм от отбора, дето не пие вода с дни... Какъв тест, като май от поне 5-6 дена не съм пила :oops: :eeeh: ... То и без да го правя си е ясно :snif: .
определено помага . аз също изобщо не пиех вода , но сега държа малка бутилка вода до компютъра / на работа , в къщи на всяка маса по една/ . на десетина минути по няколко глътки и се получава ето това :

Вие имате
ДОБРА хидрация!

Препоръчително е да приемате по

1,84 литра вода на ден

Вие приемате по

2,00 литра

плюс душове и вана . малко повече вода не е излишна , особено ако не се прекалява със солта :daaa:
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от Гео, граф »

Напоследък и аз си спестявам по литър вода дневно, но през лятото пък лочех двойно количество от необходимото - дали се брои :hmmm:
naa написа: ... Определено изворната и кладенчевата вода са друга класа ...
Някъде съм чела, а може и да съм го учила и забравила, но в древен и средновековен Китай никога не е имало епидемии, свързани с употребата на ''мръсна вода'' като коремен тиф и холера. Докато стара Европа периодично е била покосявана от такива епидемии ( всички знаем как са поддържали хигиената си кралските дворове ), Китай е пиел чай, т.е.преварена вода, в която от високата температура са убити всякакви вируси, бактерии, коки и вся осталная сволоч. Китайците не смятат, че изворната вода е чиста - дори тя се преварява преди употреба :!:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от ravik »

svetla06 написа:Равик, това с бутилката наистина ли помага или се шегуваш :hmmm: ? Щото и аз съм от отбора, дето не пие вода с дни... Какъв тест, като май от поне 5-6 дена не съм пила :oops: :eeeh: ... То и без да го правя си е ясно :snif: .
Въобще не се шегувам. Преди и аз бях така - не пия вода с дни. В момента ми е навик - преди работа си купувам една вода литър и половина и я слагам до монитора (за да я виждам и да ми пречи :mrgreen: ). Понякога, ако имам много работа и съм се съсредоточила, направо се изненадвам като видя следобяд полупразната бутилка. Това според мен е единственият начин за непиещите. :)
Ако съм в движение - например през лятото или събота-неделя е по-трудно, защото не става да се размъкват насам-натам големи бутилки и тогава задължително си нося 0.5 л. бутилка из ръцете и броя колко бутилки съм изпила. В такива дни ми е по-трудно да докарам 1.5 л., но се опитвам.
А сега се оказа, че даже на 2 л. трябва да ги докарвам. :)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от el pistolero »

По една 0,5 литра бутилка с вода във всяка ръка си влачиш по улицата и по МОЛ-ъ и хем си тренираш, като с малки гирички, хем пиеш за отстраняване на мазнините.
Тия с повече от 2 ръце бая фитнес ще направят :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Нали знаете, че без вода няма как да изгубите излишните мазнини... е и движение и хранителен режим де, но водата участва в транспорта на всичко от и до клетките, че даже и в изграждането им. :nod:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от johnstalker »

Пия по 2 литра бира всяка вечер! :D :angelche: Преди ракията.. :ieeemyzh:
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от svetla06 »

Ами освен да пробвам - едва събирам половин литър, но като се замисля и толкова няма :eeeh: . Ще опитам :nod: !
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от Мария Николова »

johnstalker написа:Пия по 2 литра бира всяка вечер! :D :angelche: Преди ракията.. :ieeemyzh:
хахахахаха! :srofl: :srofl: :srofl:
Като изминеха бая дни, без да съм пила нода, се питах гласно какво ми има, нещо не ми е добре, а не знам какво ми е. Тогава Николай казваше "пий вода". "Не съм жадна, как насила да пия, като не ми се пие..." "Така. Близни си пръсчето, топни го в солницата, оближи солта и след 2 минути пий колкото можеш."
Май трябва да си сложа за постоянно на масата една солница. Още сега! :daaa: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
donkata
Кана кафе
Мнения: 590
Регистриран на: Юни 30, '11, 15:30
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от donkata »

johnstalker написа:Пия по 2 литра бира всяка вечер! :D :angelche: Преди ракията.. :ieeemyzh:
И аз така! Само че не пия ракия. Пия още две бири.

Вие имате
ЛОША хидрация!
......
Препоръчваме ви да намалите
употребата на алкохол.

К'ъв алкохол? Касметлии са тия дето могат да спрат алкохола. Спират. Решават си проблема и живеят вечно! А ние с бирите? Даже не е ясно дали е газираано или алкохолно - май го броят към бозата.
Има 10 вида хора - такива, които знаят двоичната система и такива, които не я знаят.
Изображение Изображение Изображение Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”