Професионално развъждане на немски овчарки

За домашните и дивите животни
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Професионално развъждане на немски овчарки

Мнение от DarinaN »

dora написа:" докато добермана е типично апартаментно куче "- ей на това скачам с две ръце против/не, че някой ме пита/
Мога да се съглася ако за апартамент се приеме някой замък с големи тревни площи :hihihi: :hihihi:
гледай си работата ти ... и китките . навън колиба ли ще му струпаш ? те са единици тия, дето се приспособяват .
аз замък ако имам , цяла глутница добермани ще пусна вътре :hihihi:
/ ни ми скачай на тая тема че да не видиш пасита през крив макарон /
и аз те обичам :tzeluvka:
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Професионално развъждане на немски овчарки

Мнение от dora »

Веднага си личи, че между нас има лИвоФ. :hihihi:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Професионално развъждане на немски овчарки

Мнение от DarinaN »

dora написа:Веднага си личи, че между нас има лИвоФ. :hihihi:
знаеш, че има :dovolen:
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2447 пъти

Re: Професионално развъждане на немски овчарки

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Рекс фон Кърски на баня с любимия си стопанин. При мен е временно "на хоспис", докато отшуми една травма. Гонел пеперуди на къра и е прибилижил опасно близо до трактора. Днес вече е неудържим :ieeee: :ieeee: :ieeee: и иска да се връща при другите две немски овчарки - брат му Зак и командабашийката Рина. Веднага пое ролята на водач при разходките ни. Не водя аз, той води. :nod: :lol: :lol: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Професионално развъждане на немски овчарки

Мнение от cvetnica »

Дарина,нашият доберман си го гледахме навън цели седем години.Толкова много бях свикнала с нея,че исках пак доберман.Разликата във визията е голяма.И не само във външен вид, а и в характер.Доберманката ни винаги ще има място в сърцето ми. Но в никакъв случай не съжалявам, че си имаме овчарка - толкова ми е умна.
    Миме,нашата се казва Зара и тя като вашата Рина все гледа да е на нейното.
    Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
    Маргарет Мийд
    Аватар
    DarinaN
    Кафе машина
    Мнения: 3318
    Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
    Местоположение: Пловдив

    Re: Професионално развъждане на немски овчарки

    Мнение от DarinaN »

    не казах, че не е възможно, казах, че единици се приспособяват, cvetnica
    не разбрах и за разлика във визията между доберман и .... какво става въпрос
    и , да , естествено , че всяко куче си има характер , също както и хората .
    и също както хората са от различни раси, така и животните са различни породи / примерно/
    това, че темата е за немска овчарка не означава, че няма някои основни правила при обучени


    "....Но в никакъв случай не съжалявам, че си имаме овчарка - толкова ми е умна...." - тук обаче нещо не разбирам
    "Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

    http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
    Публикувай отговор

    Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”