Polianthes tuberosa

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Tuberosa Polianthis

Мнение от Мария Николова »

Чия Tuberosa Polianthis вече цъфна?
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от Noel »

Не е,в очакване сме :stiskam:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от pepelqshka71 »

Мерко, а моята тази година не изкара цветонос. Не съм разделяла луковицата и е станала големичка туфа, но без нищо. Жалко, миналата година ухаеше целия двор. Показвайте вашите да мирише и у нас :angelche:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от gabi123 »

Моята луковица още е в земята ,няма и следа от листа ,а е свежа,вкоренила се е
на слънце е ,поливам я и нищо :hmmm: ,ще взема да си купя нова май :evil:
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 195 пъти
Получил благодарност: 93 пъти

Re: Tuberosa Polianthis

Мнение от Донка Тодорова »

Мария Николова написа:Чия Tuberosa Polianthis вече цъфна?

Миме, :tzeluvka: Снимки утре , че тази вечер станаха едни размазани ...Срам ме е да ги покажа.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от Мария Николова »

gabi123 написа:Моята луковица още е в земята ,няма и следа от листа ,а е свежа,вкоренила се е
на слънце е ,поливам я и нищо :hmmm: ,ще взема да си купя нова май :evil:
Габи, жива луковица без листа през август? Как ще е жива? Или листа има, а няма цветонос, може би?
от pepelqshka71 » Пон Авг 10, 2015 3:43 pm

Мерко, а моята тази година не изкара цветонос. Не съм разделяла луковицата и е станала големичка туфа, но без нищо. Жалко, миналата година ухаеше целия двор. Показвайте вашите да мирише и у нас :angelche:
Вили, споко, много от възрастните ми луковици, които миналата година бяха цъфтели, тази година не цъфнаха. Май майката ще трябва да се сади изчистена от бебета. Отделно - цялата туфа без майката. Цъфнаха юноши, които бях изчистила и засадих в отделна редичка.

Градска, правилно си постъпила! :daaa: Чакаме хубавата снимка! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Отивам да търся другата градска, от Видин. :mrgreen: Затъжих за нея :eeeh: - цяло лято все в чужденция.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от pepelqshka71 »

Мария Николова написа:
от pepelqshka71 » Пон Авг 10, 2015 3:43 pm

Мерко, а моята тази година не изкара цветонос. Не съм разделяла луковицата и е станала големичка туфа, но без нищо. Жалко, миналата година ухаеше целия двор. Показвайте вашите да мирише и у нас :angelche:
Вили, споко, много от възрастните ми луковици, които миналата година бяха цъфтели, тази година не цъфнаха. Май майката ще трябва да се сади изчистена от бебета. Отделно - цялата туфа без майката. Цъфнаха юноши, които бях изчистила и засадих в отделна редичка.
Мерко, догодина ще изчистя мама от бебетата и ще ги посадя отделно и :stiskam:. Благодаря, че писа :tzeluvka: :gush: :sheart:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 195 пъти
Получил благодарност: 93 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от Донка Тодорова »

Обещах хубави снимки , но не успях.Пък и фона с болния ми Розариум е отчайващ. Обаче искам да ви покажа красавицата. И може би сте прави за луковицата, защото моята луковица през пролетта се разпадна и сега цъфти само майката.
Изображение
Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от pepelqshka71 »

Ооо, Доне, красавица. От монитора я усетих как ухае .
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от shoshy »

Моите две туберози цъфтят от двайсетина дена. Ароматът е прекрасен. Мисля да си купя още луковици.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”