Насекомоядни растения

Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4883
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Насекомоядни растения

Мнение от dancheto »

johnstalker написа:
plitka написа:Сарацения също е насекомоядно. Сарацениите могат да се отглеждат като домашни растения. Предпочитат пряка слънчева светлина.
Браво! Това е невероятно откритие! Ще започна да отглеждам моите на пряко слънце. Благодаря за прекрасния съвет. :stiskam:
Казваш ще започна..:) сега на тъмно ли ги гледаш? :hmmm:
По-скоро според мен се бъзика! :D Ей, майтапчия е Димитър! То, твоето си е призвание да отглеждаш такива красоти! :daaa: Извинявам се, че навлизам в темата, нямам нито едно насекомоядно, нищо че ги харесвам, според мен няма да мога да осигуря най-добрите условия за отглеждане които са им нужни. С удоволствие разглеждам вашите красоти които публикувате в темата! :daaa:
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Насекомоядни растения

Мнение от el pistolero »

Предлагам да организираме обща поръчка за внос на едроразмерни хлебарки от Индия. Ако не искате от Индия мога да сляза и до мазето- пращам с Еконт :hihihi:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
denitsavm

Re: Насекомоядни растения

Мнение от denitsavm »

Разменяш ли за комари?
Randomize
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Май 29, '12, 00:18

Re: Насекомоядни растения

Мнение от Randomize »

В град София в Баумакс се продават Сарацении - S. Flava, S. Puprurea spp Venosa S. Purpurea spp. Purpurea, и много хибриди, до колкото мога да ги разпозная. Дионеи също има, в приемливо състояние. Drosera Capensis и Drosera Aliciae също, без роса, но са горе доло добре, с малко търпение и росата ще излезне. Имаше и Pinguicula Weser (не съм сигурен за сорта, но беше пинг) и Nepenthes Ventrata. Всичко вървеше за по 20 лв, освен непентесите, които бяха по 40. На всички саксии пише Дионея (аман от невежество :lol: ), който иска, вместо да се занимава с поръчки - от там. Препоръчвам ви D. Capensis, защото много лесно се гледа. Късмет!
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Насекомоядни растения

Мнение от lila »

Randomize написа:В град София в Баумакс се продават Сарацении - S. Flava, S. Puprurea spp Venosa S. Purpurea spp. Purpurea, и много хибриди, до колкото мога да ги разпозная. Дионеи също има, в приемливо състояние. Drosera Capensis и Drosera Aliciae също, без роса, но са горе доло добре, с малко търпение и росата ще излезне. Имаше и Pinguicula Weser (не съм сигурен за сорта, но беше пинг) и Nepenthes Ventrata. Всичко вървеше за по 20 лв, освен непентесите, които бяха по 40. На всички саксии пише Дионея (аман от невежество :lol: ), който иска, вместо да се занимава с поръчки - от там. Препоръчвам ви D. Capensis, защото много лесно се гледа. Късмет!
и на Конския пазар в събота има - продват доста насекомоядни :nod:
Изображение
Митко, много си мил, ама не може да се сравняват изобщо - какъв прекрасен рубинен цвят има тази (женска ми работа) :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Randomize
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Май 29, '12, 00:18

Re: Насекомоядни растения

Мнение от Randomize »

А случайно да знаеш какви насекомоядни има на този конски пазар?
Такъв е сортът - обикновените мухоловки и по 24 часа слънце да им даваш няма да станат толкова червени, но този е култивар между "Sawtooth", което е мухоловка с такива къси зъбки като тази и "red", което е мухоловка, но цялата червена. Ако ти харесва червеният цвят, виж Dionaea "Akai Ryu", тя е тъмно, кърваво червено и с дълги и големи капани - любимата ми :nod:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Насекомоядни растения

Мнение от lila »

Има едно момче от Пловдив, мяркала съм го на Подуенския пазар в съботите, мисля че внасяше насекомоядни от Холандия - виж из форумите; не съм сигурна дали още ходи там, от година не съм ходила :nod:
Аватар
Сарацения
Кана кафе
Мнения: 509
Регистриран на: Яну 2, '12, 10:45
Местоположение: Добрич

Re: Насекомоядни растения

Мнение от Сарацения »

Пингуикула
Изображение
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Насекомоядни растения

Мнение от secret_rose »

Моята пингуикулка изкарва нови листенца но изключително дребнички, розетката и е толкова миниатюрна...
Тя милата едва се климатизира след голямото пътуване от България посред зима и оживя, но аз явно не я гледам добре, щом нараства толкова бавно.
В мини саксийка ми е, която пък е в мини кръгло аквариумче и с два пръста дестилирана вода. В саксийката има чист сфагнум торф. Има ли нещо, което пропускам... Не съм я изнасяла още навън, може би е нужно да живее навън, а не в стая...
denitsavm

Re: Насекомоядни растения

Мнение от denitsavm »

И моята едва крета, на слънчево и проветриво, но и топло е... Убих си обаче дионеите и дрозерите :glupav: щото забравих да ги махна като пръсках за белокрилки :eeeh:

А в Икеа има едни разкошни сарацении :liubov2: само ги обикалях обаче и не посмях да си поискам :oops:
Публикувай отговор

Обратно към “Насекомоядни растения”