декоративни храсти

Публикувай отговор
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4445
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2171 пъти
Получил благодарност: 1006 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от Polin »

И от мен малко любимци
SAMBUCUS nigra Black tower ®
Изображение

sambucus nigra black lace
Изображение

Physocarpus opulifolius All Black
Изображение

На този му забравих името
Изображение

deutzia elegantissima rosalind
Изображение

Изображение
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3611
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от venetka70 »

Какви спретнати храстчета.. нц, нц. У нас всичко расте с космически размери. Бъзът минава 6 метра сигурно, дойцията се е разпищолила и паднала над рози и хибискуси, защото е над 4 метра. Физукарпосите са гигантски въпреки драстичното им окълцване. В чудо сме се видяли вече. Уж внимавахме, а то стана джунгла.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4445
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2171 пъти
Получил благодарност: 1006 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от Polin »

venetka70 написа: Май 22, '23, 20:21 Какви спретнати храстчета.. нц, нц. У нас всичко расте с космически размери. Бъзът минава 6 метра сигурно, дойцията се е разпищолила и паднала над рози и хибискуси, защото е над 4 метра. Физукарпосите са гигантски въпреки драстичното им окълцване. В чудо сме се видяли вече. Уж внимавахме, а то стана джунгла.
Вени, дантелата я режа всяка година, даже миналата година повечко, щото и тя ми заглушава, а и е на такова място, че от където и да я погледнеш, все пречи :lol:
Ето я изодзад :angelche:


Изображение
От едната й страна е една спирейка, която също гледам да поддътжам малка, щото.....така ми харесва :mrgreen:
От другата й страна е персийския люляк, и той станал за рязане.Тази година той се поизложи откъм цвят :snif:

Изображение

Физокарпусите ми са по на две години, за първи път ми цъфтят, не съм ги рязала още.
Дойцията ми е старичка, но не върви буйно, и по добре, щото са почти едно до друго, да не кажа върху :lol:
Ами така става, като искам много, а мястото все не стига, пък и не обмислям кое къде преди да го купя :chokkkofa:
Една стара снимка, на която не се вижда и нарчето, което миналата есен ми даде едно плодче :liubov2:

Изображение
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3611
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от venetka70 »

И вибурнумите Ескимо са цъфнали на вилата.
Опровергават твърдението ми, че цветовете им са дребнички и тая година са се поправили като гледам и наедрели. Ще подрязвам още и ще видя какъв ще е резултатът.

Изображение
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3611
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от venetka70 »

Орязах тая пролет дойцията донякъде. От там нататък ми трябваше стълба. Отвлякох се с нещо друго и така и дойцията си остана неорязана. За нула време стана огромна. Сега всички клони са виснали и е каша от дойция, рози и физокарпуси.

Изображение

Изображение

Изображение
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от къщичка »

venetka70 написа: Май 22, '23, 20:21 .....
Физокарпусите на слънце ли са, какво обичат?
Бързо ли стават големи?
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4445
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2171 пъти
Получил благодарност: 1006 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от Polin »

Спойлер
Покажи
къщичка написа: Май 27, '23, 20:59
venetka70 написа: Май 22, '23, 20:21 .....
Физокарпусите на слънце ли са, какво обичат?
Бързо ли стават големи?
Кимче, не съм Венетка, но да споделя :D
Спорд мен трябва да са на слънце, за да им се оцветяват листата. За темпото на растеж
още нямам кой зане какви наблюдения, защото са ми от две години, жъфтят ми за първи път.
Ще трябва да ги подрежа ,поне така се препоръчва, след цъфтежа. Моите мисля да ги поддържам малки храстчета,
защото съм ги засадила много на гъсто, не ми се мисли какво ще стане, ако станат големи като на Вени :lol:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от Margaritenia »

Кате, растат относително бързо, стига да си взела голям храст, защото има и такива, които са по - дребнички. Разбира се, в сравнение с черния бъз, са много бавни. Моите също са на слънце. Не са поливани специално никога. Добре се представят. Местила съм доста от тях и пак се появяват на старото място, така че са устойчиви на сътресения.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3611
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от venetka70 »

При мен физокарпусите са на слънце и на капково поливане. Както и всичко друго при нас и те станаха много по- големи от очакваното. Режем драстично и пак са по- големи отколкото искаме. Не ми се иска, но май едното растение ще трябва да го махнем. Дано да няма корени като спиреите, които се оказаха много трудни за изкореняване.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1358 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от ljuboznatelna »

venetka70 написа: Май 28, '23, 20:10 Както и всичко друго при нас и те станаха много по- големи от очакваното.
Направо се удивлявам на размерите, които придобиват растенията в двора ви ! Някакви наноси ли са там, с вода от пречиствателна ли поливате, не знам, но наистина е впечатляващо!
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”