Набелязваме рози за нови поръчки

Публикувай отговор
bell

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от bell »

gospodinov написа: Нещо такова ли имаш в предвид?
Точно :nod: колкото и да обичам розите има места, където ми е доста голяма лудницата, прекалено, пренаситено, пре.. пре..
Калико, то какво да ти кажа и при мен има едни места където е пълна лудница, но и аз все не стигам до тях. Кога ли ще ме стегне лопатата не е ясно :lol:
Жалко, че не мога да качвам снимки през компютъра да онагледя - то е Бътеркъп жълта в краката на чаената червена яркаТравиата, някъде наднича бял муск, оранж чаена, две прихванати розови клечи... ми мазало отвсякъде цветово, разрмери, ни рози се видят, ни хубаво седи.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от calico »

Бел, качваш от тук, вземаш първия линк и става http://www.img-share.eu/main/index

ако вземеш линка дето пише "за форуми" направо както е тук го местиш и става малка снимка, която като се кликне на нея се уголемява
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
bell

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от bell »

Мерси, Калико ей ти сега цветови ужас за благодарност :angelche:
Тук съм снимала и избягала бързо, дори не се вижда цялостната картина, защото още не са отворили напълно. Тази леха е поне метър и повече широка. Бътеркъп жълтата се вее в низините /тя вече излетя от това място/, до нея е ярката и по-голяма Болшой, после розова на Мейланд, Просперити белия муск се пери където намери пролука. Галиката напира с над мутър кълбо в лила и изкарва шишове от основата където й падне. Червената Травиата още не е отворила. Махни, ами не знам къде се взе и един оранж мак за разкош :liubov2:

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от calico »

:lol: и мак, а?
виж сега, ина мен ми идва шарено, обаче ти имаш доста голяма тревна площ и тя някак балансира и успокоява нещата.
Това ти го казвам просто за да имаш предвид, че може да си остане и така :daaa: Освен това аз ти водя, щото моята леха е на най-централното място, не някъде отстрани. аз шарения извън двора си имам, но там си е мястото й

забелязала съм, че с изключение на остинките ,всички останали рози много трудно се редят, и по цвят и по обем. С Остин розите този проблем не съществува- избираш ги горе долу с еднакъв габарит и останалото е пей сърце.
Но ние сме и малко колекционери и затова ще си търпим всякакви съчетания. Затова казах, че малко са несъвместими хармоничната градина с рози и колекциите от рози- или едното или другото.
аз съм доста ограничена от сенките, иначе кой знае каква писана черга щях да сътворя, пак е ред да благодаря на орехите и сливите.
ще видя за себе си дали ще намеря сили да сложа само скучни Балерини в цялата леха... :hmmm:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от gospodinov »

На мен точно шаренко ми харесва :angelche:, чак ви се чудя как се възмущавате на хубавите снимки. :hihihi:
bell

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от bell »

Калико, права си, че са трудни съчетанията с другите рози.
За кардинални промени и аз не виждам как, защото розите са доста големи и захванати :angelche: но, някоя и друга ще разместя, за да дам малко въздух и да не е този цветови ужас от всякакви гами. Може да сложа нещо лилавко, на мястото на жълтата роза или розово, вероника или пък бяло :hmmm: Идеи? Мускът ще го режа по-ниско, за да е по-ниска топка, той не е много с буен растеж. Поне да не се пери много във височини.
Права си, че Остин розите си вървят всякак с техните пастелни нюанси.

А, за леха от Балерини забрави. Може да сложиш поне няколко бели и розови мускове топки и между тях интересен пълнеж или класиката лавандули.

Господинов, знам че всеки има свой цветови усещания, но знам ли не ми е хармонично :sthinking:
elena kirilova

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от elena kirilova »

Бел,не знам какво искам,но го искам веднага :lol: :lol: :lol: :ufff:
имаш право за червено с райета :hihihi:
но и Моцарта го харесах
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от сюзан »

Ех, розени кралици, да ви имам проблемите! :hihihi:
Това вашето е вече виш пилотаж!
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от calico »

bell написа:Мерси, Калико ей ти сега цветови ужас за благодарност :angelche:
Тук съм снимала и избягала бързо, дори не се вижда цялостната картина, защото още не са отворили напълно. Тази леха е поне метър и повече широка. Бътеркъп жълтата се вее в низините /тя вече излетя от това място/, до нея е ярката и по-голяма Болшой, после розова на Мейланд, Просперити белия муск се пери където намери пролука. Галиката напира с над мутър кълбо в лила и изкарва шишове от основата където й падне. Червената Травиата още не е отворила. Махни, ами не знам къде се взе и един оранж мак за разкош :liubov2:

Изображение
Белисима, тази леха ми се струва че има много добра основа да стане вълшебна даже. Но на тази снимка много не се вижда, нямаш ли снимка фронтално, срещу лехата. Там е слънце, нали?
Можеш да опиташ да извадиш 1-2 рози и на тяхно място да сложиш някакви тревисти цветя, високи. Например на мястото на жълтата - високите розови ехинацеи, някъде извътре бели високи маргарити, сини делфиниуми, вероника...ти си знаеш.
Само така изглежда, или лехата е на лек склон? Аз бих опитала и някаква чимширена топка да навра нейде там извътре, или ниска гъста кълбовидна туя, абе нещо овално зелено и топчесто, за да заглади остротите.

Господинов, сигурно и ти си прав, ама такива лехи като моята, според мен не са хармонични, колкото и да са прекрасни вътре розите. Някак не се вписват в цялостната визия на градината, която искам, или поне е в ума ми.

Сюзан, верно големи проблеми :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от gospodinov »

Как ще вади тези хубави рози, да насажда някакви треви(гюрлюци)? :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”