Скрита история и археология

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Скрита история и археология

Мнение от Satori »

Тогава, Миша, защо не спреш да осмиваш и да се отнасяш с пренебрежение към официалната наука? ;) А, чакай, забравих - защото тя потиска всичко оригинално, което й противоречи :mrgreen:

Пътят към ада е постлан с добри намерения, двойни стандарти и привидн благонравие и толерантност.

И преди да се жалваш, че всяко твое мнение било посрещано намси как, вземи си направи сметка, че не е всяко твое мнение, а само онези твои мнения, които цитират малоумни теории.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Скрита история и археология

Мнение от Blue sky »

Равни дотук :daaa: казали каквото казали, да видим следващото полувреме :lol:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Скрита история и археология

Мнение от Миша »

Satori написа:Тогава, Миша, защо не спреш да осмиваш и да се отнасяш с пренебрежение към официалната наука? ;) А, чакай, забравих - защото тя потиска всичко оригинално, което й противоречи :mrgreen:

Пътят към ада е постлан с добри намерения, двойни стандарти и привидн благонравие и толерантност.

И преди да се жалваш, че всяко твое мнение било посрещано намси как, вземи си направи сметка, че не е всяко твое мнение, а само онези твои мнения, които цитират малоумни теории.
"Малоумни теории"-ето това не харесвам.
Аз никога не съм се смяла на сериозната наука,аз не разбирам начина,по който се отхвърлят някои тези,без да се разгледат обективно и най-вече,не обичам да наричам когото и да било,по какъвто и да било повод с обидни квалификации.За мен всеки има право на мнение и никой няма право да се подиграва за това му мнение.Може да се изкаже несъгласие,може да се предоставят доказателства ,и всичко това трябва да е изречено с нужното уважение.Тогава всички представители и на официалната,и на недотам официалната наука ,ще получат моя дълбок поклон.
Хайде да сложим точка,защо да продължаваме?
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1032 пъти
Получил благодарност: 2435 пъти

Re: Скрита история и археология

Мнение от Мария Николова »

Мили мои момичета, слава богу и двете не сте учени в тази материя. Значи не е въпрос за научния авторитет на едната, да е подложен от другата под съмнение. Едната от вас знае, че не винаги споделям тезите й и отдавна дадох предпочитанието си на позицията на другата.
Това, обаче, не намалява удоволствието, с което ви чета. Нещо повече, щеше да ми е скучно и безинтересно, ако темата се списваше само от едната от вас. Уважавам ви за труда, който полагате, за да споделите с нас намереното и ви се радвам, че много по-често виждам хубаво поднесен спор. Нищо страшно не се е случило, че малко сте се разгорещили. Вярвам, че ще ви намирам и двете тук да ви чета.

Сатори :tzeluvka:
Миша :tzeluvka:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Скрита история и археология

Мнение от Satori »

Миша, аз много неща не харесвам. Например не харесвам хората да се опитват да налагат собствените си заблуди, било то породени от невежество или от предубеденост и криво разбрано бунтарство, а после да ревят, че са репресирани, като се даде и другата страна. За мен сами по себе си много от твърденията на криптоисторията и криптоархеологията по дефиниция са си обида към човешката интелигентност, но, уви, са факт. Както те не могат да бъдат забранени, така не могат да бъдат забранени и мнения, че нещо е скудоумна шарлатания. Слава богу. Иначе получаваме една много порочна и едностранчива вселена, уж изповядваща принципите на политическата коректност и търпимостта. Таратанци.

И разбира се, че постоянно се присмиваш и иронизираш "официалните учени." Не ме карай да седна и да ти извадя три екрана твои собствени цитати, щото още малко остава да се ядосам и да го направя. Дип че освен работа и чистене, имам и половин кило бейби калмари да чистя и едвам им намирам хитиновите джукички и банелчета без микроскоп. С което слагам точка на моите включвания по тоя въпрос и тръпна в очакване на ново предизвикателство от скритата археология :mrgreen:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Скрита история и археология

Мнение от Миша »

Мария,ти си ми слънчицето! :tzeluvka:
Сатори,приятно чистене на калмарчетата,а аз ще се постарая скоро да ти поднеса нова порция загадки ,ако обещаеш да не се ядосваш толкова. :tzvetentze:

:tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Последно промяна от Миша на Апр 11, '10, 16:00, променено общо 2 пъти.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Скрита история и археология

Мнение от Satori »

:tzvetentze:
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Скрита история и археология

Мнение от 5ia »

Ъъъ! Вий се успокоихте! Пък аз тъкмо мислех да залагам вече, че да се подсили интригата ;)
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Скрита история и археология

Мнение от Миша »

5ia написа:Ъъъ! Вий се успокоихте! Пък аз тъкмо мислех да залагам вече, че да се подсили интригата ;)
Следващия път реагирай по-бързо! :DПък ако отпуснете нещо и за изпълнителите може и по-продължително шоу да изнесем.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
jina_ina
Кафе с мляко
Мнения: 250
Регистриран на: Яну 6, '10, 23:34
Местоположение: Солун, Гърция

Re: Скрита история и археология

Мнение от jina_ina »

Радвам се, че тоновете се поуспокоиха в една от хубавите теми, която всички четем и се изумяваме, и се забавляваме.
Ще се повторя като цитирам мнението на единя от братята (Аркадий или Борис) Стругацки: “Ако има извънземни може и да е страшно; ако няма – ще е скучно; сигурно има и трето решение и аз съм за него.”
Много ви моля, намерете третото решение, за да няма тия “светкавици” помежду ви – първо! И второ, за да продължим се наслаждаваме на всичко, което намирате и споделяте с нас.
Сатори, не се гневи чак толкова – има хора (като мен), на които им харесва да присъства мистиката или загадъчното. Същите тия, които не “порастват”, на колкото и години да са. Фактите не ги оспорвам, но защо да не си оставя една вратичка – да е по-интересно и да има продължение.... Може и от зодията да е (ей сега чувам смеха ти :srofl: !!!) Не греша, нали? :swink:
И пак се повтарям, че тук сме се хора с различно възпитание, различно образование и много различни характери! Малко търпение и толерантност ако имаме – ще продължи да е супер-хоби-кафето ни!

Не видях тук никой да налага “собствените си заблуди, било то породени от невежество или от предубеденост и криво разбрано бунтарство”. И никой не може да наложи мнението си на другите. Всички сме свободни да избираме какво да четем и тук и в нета изобщо.
Никое научно (за сега) “доказателство” не е затворено и мисля, че това е хубавото.... чакаме продължение...
Когато ти стане толкова трудно и си мислиш, че не можеш да продължиш - не ти остава нищо друго, освен да продължиш!
Публикувай отговор

Обратно към “Загадки, мистерии, парадокси в науката”