Каланхое (Kalanchoe)

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от Feeriq »

Ъхъ съгласна съм, капризничи и още как.Не стига ,че на моето му угаждам със всякакви суперторове за суперцъфтежи и въобще го гледам като писано .. цвете :lol: неще и неще да пусне поне едно цветче. Май нещо бъркам някъде .. Паяче на студено ли съвсем да го държа , че омето е на 18+ градуса :hmmm: Ама пък се сетих ,че сигурно на холандската борса има , ще взема да ида да купя едно цъфнало белким моето се засрами и цъфне и то :lol:
И моето коледарче е от сем. марули тоя година :lol:
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от Arida »

:dovolen: Не се лъжи с холандските.Има ги в изобилие.Щом спре да цъфти умира.Разочарованието ще ти е доста по голямо от сега.Намери начин да си го захванеш,от някой,който си го е захванал.Или ми пиши на лични мога и аз да ти помогна към края на март... :angel2:
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от Feeriq »

Не се бях замисляла за това, нищо чудно затова да неще да цъфти.Май май ще ходА на лични :angelche: :ieeemyzh: :tzeluvka:
Някой има ли вече цъфтяща тази красота да пусне снимки поне на тях да се порадвам :dovolen:
dal

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от dal »

вчера ми подариха едно , жълто е май , цялото е в пъпки високо една педя -иначе все едно кварталните хлапета са играли футбол с него
унило кльопнали листа като на тъжно магаре ушите , цветните пъпки все едно съм ги пекла на вентилатор , несмаслено несъразмерно долните листа огромни , цветните дръжки издължени , тва е някаква холандска сглобка като го гледам , в саксия голяма колкото чаша за кафе.....
иначе имам едни прозорци в странична постройка ,с едни никога непресаждани каланхоета , всяка зима се скъсват да цъфтят -вдървени , криви и никакви...странно цвете е това , а някъдечетох упреци що не сме го отглеждали в градината като едногодишно....

честно казано-не му разбирам , понеже и това е грозно като останалите ще го пратя да си цъфтят заедно :D
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от vodo-leika »

Не знам дали сега му е времето, ама си цъфти милото! :D
Изображение
Аватар
cherry_lady1984
Дълго кафе
Мнения: 117
Регистриран на: Дек 14, '10, 14:49

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от cherry_lady1984 »

имам два вида каланхое-едното е купено от магазин и е най-обикновенно(цъфти в розово),държа го на прозореца и поливам умерено.другото е каланхое еленови рога-за него нямам опит и ще помоля някой ако има да даде съвети за отглеждане.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от ravik »

Според мен си се отглежда като другото каланхое - т.е. нищо особено. ;)
А аз да се похваля - каланхоето ми ще цъфтииии! :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от mileni »

И моето се е наканило да цъфти.Обаче при внасянето не съм догледала и има едни някакви зеленикаво-черни налепи по листата.
Ясно ми е ,че е враг :dovolen: ,но с какво да го моря. :hmmm:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cherry_lady1984
Дълго кафе
Мнения: 117
Регистриран на: Дек 14, '10, 14:49

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от cherry_lady1984 »

и моето цъфти и то отдавна-в розово.само че другото не е на много светло място и това малко ме притеснява а е доста голямо и няма как да е на прозореца.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от ravik »

mileni написа:И моето се е наканило да цъфти.Обаче при внасянето не съм догледала и има едни някакви зеленикаво-черни налепи по листата.
Ясно ми е ,че е враг :dovolen: ,но с какво да го моря. :hmmm:
Дай някаква снимка.
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”