Всичко от картон ,хартия и....

Публикувай отговор
Аватар
юлия-цветоман
Дълго кафе
Мнения: 148
Регистриран на: Дек 2, '09, 22:58

Re: Всичко от картон ,хартия и....

Мнение от юлия-цветоман »

Ще сложа поста си тук, защото в другата тема ще се загуби след празниците, а е ценна информацията и става въпрос са "всичко от картон и хартия":
юлия-цветоман написа:
svetik написа: Тони,а за елхичката има специална технология,също много занимателна за деца,но и на мене ми беше приятно и интересно.От дете си измислям по нещо.Ще потърся,за да ви покажа начин на правене.
Не можах да намеря точно тази технология,но намерих нещо друго.Тук е "море" от идеи http://stranamasterov.ru/taxonomy/term/462?page=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Тони,а елхичката правих така - режат се квадратчета от хартия,слагаш една пръчица,може и тънко моливче.То се слага в средата на хартиено квадратче и се повдигат всички крайчета, без да махаш от моливчето/важното условие/, залепваш едно по едно на предварително направен рисунък на един лист хартия или картон.Не знам дали обясних добре,при среща ще ти покажа подробно. :oops:
Приятни и плодотворни почивни дни ви пожелавам! :P
svetik, едва вчера успях да изчета темата и този линк който си пуснала :potekoha: ....нямам думи
Огромни благодарности от мен :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka: днес вече пробвах нещо, но като го завърша тогава ще покажа - това найстина е море от идеи - ще има ден през ден да надничам там :ieeee:
И ще добавя, че след като пробвах тази техника: торцевание - установих, че много прилича на бабиното "фъкане" - тя правеше едни пана - на едра мрежа се вмъкваха нишки от дебела вълна, та това е почти същото само, че с хартия и мисля, че спокойно можем да си му викаме "фъкане на хартия" на български ;)
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Всичко от картон ,хартия и....

Мнение от Titi »

юлия-цветоман написа: И ще добавя, че след като пробвах тази техника: торцевание - установих, че много прилича на бабиното "фъкане" - тя правеше едни пана - на едра мрежа се вмъкваха нишки от дебела вълна, та това е почти същото само, че с хартия и мисля, че спокойно можем да си му викаме "фъкане на хартия" на български ;)
Е сега вече си обясних от къде идва таланта ти, то си се предавало в рода ви от баба на внуче. А аз що съм с две леви? Щото целия ми род такъв.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
юлия-цветоман
Дълго кафе
Мнения: 148
Регистриран на: Дек 2, '09, 22:58

Re: Всичко от картон ,хартия и....

Мнение от юлия-цветоман »

Абе, то мойта сложна - баба се занимаваше с приложните изкуства и ме е учила да плета, да шия, да бродирам, да меся и какво ли още не, а дядо ми пък навремето /аз това го научих в последствие/ е изписвал каруци, та се оказа, че от него пък е рисуването. Баща ми пък ме учеше на жичкаджийство, риболов, беше фен на вестник "направи си сам" и съм прекарвала часове покрай него да четем схемите и да изработваме разни неща /то аз само подавах инструменти, че мъничка бях за друго помагане, но още са ми пред очите някои неща от тогава/ много ми беше интересно - все се майтапеха, че съм за момче правена :lol: . Майка ми нямаше много време за мен, само като ме видеше как шия нещо - мине и каже " не се прави така, а иначе, ама сега имам друга работа", но пък от нея се научих да готвя куп сладки неща, много често се заравях в мазния тефтер с рецепти от тук и там събирани и записани на ръка. Ей такова дете любопитно бях, ама тогава нямаше нет и компютри и имахме творческо мислене, а сега децата..... няма да коментирам.
Мале, че дълго стана :oops: много се извинявам за което :tzvetentze: ама Тити е виновна, наведе ме на спомени!
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Всичко от картон ,хартия и....

Мнение от ida_ili64 »

Юле,що се извиняваш? :hmmm:На мен ми е забавно ! :daaa:
Последно промяна от ida_ili64 на Дек 24, '09, 00:35, променено общо 1 път.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

как да си направим ..

Мнение от zmei4o »

как да си направим украса за маса :)
цък на картинката
Изображение
бързо и лесно :)
трябват ви : цветни листчета от кубчетата, ножица, лепило или силикон и подходящи клончета :dovolen:

ето и нещо за гледане ;) хартиени перденца :dovolen:
http://www.artecnicainc.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Fado
Кафевар/ка/
Мнения: 911
Регистриран на: Дек 8, '09, 13:00
Местоположение: София

Re: Всичко от картон ,хартия и....

Мнение от Fado »

ida_ili64 написа: По-скоро с някоя програма като Аутокад и плотер :lol: ...Иначе ,няма рязане! :nod: При това мисля,че е дизайнерски сайт на мъж :hmmm: ,ако не ме лъже паметта,а мъжете нямат това волско търпение ;) ! :hihihi:
Работя на Аутокад непрекъснато (бих казала, че съм на Ти с нея) и не ми е ясно как би могло да стане. :hmmm:
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Всичко от картон ,хартия и....

Мнение от zmei4o »

може да :)
начертават се фигурите на някоя програма за чертане и вместо писец на плотера се слага резец :)
само не ми е ясно после кой ще ги нареди :lol: пу да не съм аз :stiskam: ;)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Fado
Кафевар/ка/
Мнения: 911
Регистриран на: Дек 8, '09, 13:00
Местоположение: София

Re: Всичко от картон ,хартия и....

Мнение от Fado »

Фигурите никак не са сложни, че чак на Аутокад да ги чертаеш, това е най-малкия проблем, изчертаването. Добре, намираш и режещ плотер, изрязването на ръка ще е доста сръткава работа. И после ко праим? :mrgreen:
Аватар
pavka
Kъсо кафе
Мнения: 89
Регистриран на: Дек 1, '09, 18:00

Re: Всичко от картон ,хартия и....

Мнение от pavka »

Змейчо мерси за тези красоти направо нямам думи -много са свежарски :tzvetentze:
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Всичко от картон ,хартия и....

Мнение от ida_ili64 »

Fado написа:Фигурите никак не са сложни, че чак на Аутокад да ги чертаеш, това е най-малкия проблем, изчертаването. Добре, намираш и режещ плотер, изрязването на ръка ще е доста сръткава работа. И после ко праим? :mrgreen:
После,плясваме с ръце и се прегръщаме! :lol:

Фадо,на мен идеята ми бе не в сложността на фигурите,а вт тяхната количественност.Я си представи,ако трябва да си чертаеш сама всяко и после да клъцкаш с ножичката :hmmmmmm: ...
А иначе,то ако можехме всички всичко,нямаше да има разнобрзие в ежедневието ни.За това,който има непреодолимото желание да го направи,ще си направи шаблонче с което да изрязва,ще си реееееже до безконечност,а после ще търси начина да сглоби нещата.Има ли желание-има и начини! :daaa:
Аз определено обаче ще се въздържа! ;)
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Шев, кройка и приложни изкуства”