ПЛЕТИВО

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13732
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от zeleno »

е , само живот и здраве да е - те децата растат :lol:
ще оплета още едно , но от по-тънкото мерино и по-малко
аз такива сложни плетки като твоите не мога да следя , та затова моделчето пак ще е нещо простичко :dovolen:
и терлички правих , гледам клипчета в ю-туб и така се уча , в движение
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 882
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Неделя »

Ето и една идея за шапка:

Изображение
Любимата цветова комбинация на моята голяма внучка / или на мама/ :D
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2929
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Клеър »

Стана хладничко , време е за терлички , обичам шарените прежди за да не се отегчавам докато плета , първо минава едната боя , после другата и така докато дойде златната :lol:
Изображение
Модел ми е детето , едвам застана мирен за да му снимам крачката .

Друго което измайсторих оня ден е една възглавничка за малкия , но се оказа , че на котката много и хареса и все до възглавничката седи , ще трябва още една и за детето :lol:
Изображение

Изображение

Сега плета едни момичешки терлички , нищо че нямам момиченце , все ще намеря на някоя приятелка да ги подаря , като станат готови и тях ще снимам .
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2929
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Клеър »

Изображение

Изображение

Изображение
Е , може да се барне с някоя панделка копченце или друга финтифлюшка ама ще видим какво ще ми дойде наум .
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13732
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от zeleno »

Аз си харесвам модели от ю-туб
Там е обяснено точно като за мен :lol:
Подробноооо ...
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 882
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Неделя »

Аз съм на тема шапки: засега на най-малката ми внучка, а после и на останалите
Изображение
Изображение
Харесва ли ви? Аз съм много доволна :dovolen:
Евелина Петрова
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Мар 3, '19, 11:24

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Евелина Петрова »

Много хубава шапка! Искам да попитам двойна ли е и каква прежда сте използвала?
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 882
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Неделя »

Евелина Петрова написа: Дек 10, '22, 10:42 Много хубава шапка! Искам да попитам двойна ли е и каква прежда сте използвала?
Благодаря! Двойна е само на челото, плетох я с ето тази прежда:ИзображениеИзображение
Плетена е в две нитки. Получи се плътна, мека шапка. Използвах за цялата шапка заедно с връзките почти 100 гр, , от второто кълбо ми останаха 16 гр. На снимката съм показала бежево кълбенце, но шапката е плетена от същата прежда в розово
Евелина Петрова
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Мар 3, '19, 11:24

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Евелина Петрова »

Памук и мерино, това е много добра комбинация и вероятно не боцка? Питам ви, защото и аз плета шапки на децата, като гледам уроци на рускини в интернет- невероятни нища плетът. На нашия пазар за прежди само в няколко интернет магазина мога да намеря хубави прежди с натурално съдържание, но не мога да съм сигурна, че не боцкат. Вие щом плетете с такава прежда, явно имате поглед и опит за качествените прежди.
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 882
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Неделя »

Повечето от нещата, които съм изплела за внучетата съм ги направила с прежди казнлъшко производство на Performance. Много им харесвам преждите. Плетох одеяло от Merino Passion, /показвала съм го тук/ чудесна прежда, мека, не боцка, не дразни кожата. Имам показана тук една сиво-розова шапка, тя също е от Merino Passion. Това също е от неяИзображение
Изображение
Не се променя след пране, тази сивата шапка дъщеря ми я експлоатира редовно вече 3-та зима, никаква промяна. Сега си купих мерино на Дропс, плета шапка за най-мъничкото внуче, ще я покажа след някой друг ден. Това е разкошна прежда, но и паричките си ги бива, само на разпродажба мога да си я позволя
Публикувай отговор

Обратно към “Шев, кройка и приложни изкуства”