ПЛЕТИВО

Публикувай отговор
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Breda »

Daniela Pargu написа: Апр 13, '23, 07:21 Ооо!
Прекрасни са !Зайко е супер очарователен !
Весели празници,Бреда и специални поздравления за мама!
:tzvetentze:
Благодаря ти,ще и предам :daaa:

Изображение
mj77
Кафе с мляко
Мнения: 298
Регистриран на: Фев 8, '16, 14:32
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от mj77 »

Breda написа: Апр 16, '23, 15:06 Не ми хареса кафявата заради цвета,снощи за една вечер набързо ми изплела сивата :chchaa:

Изображение
Смятам.че са чудни и двете.Аз също имам проблем с кафевия цвят и се опитвам да го харесам.Твоята чанта е толкова красива и "шоколадова" :dovolen:
ПП Преди време много исках да имам бяла чанта плетена на една кука.Тъй като нямаше кой да ми оплете трябваше да се науча сама.Гледах клипчета и се учих с голям мерак.И си оплетох с налична прежда,защото бях без работа и нямах средства.Носих си я няколко години.Ех,какви спомени!
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 877
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 215 пъти
Получил благодарност: 254 пъти

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Skio »

Плетачки, къде сте? Къде?

На мен новата 2024 още рано сутринта на 02.01. ми започна със зверски гняв и разрушаващо вбесяване.
Часове по-късно дотолкова не ми минаваше, че знаех, че спешно трябва да предприема нещо, в което умът ми буквално да се гмурне и да потъне завинаги :lol:
Та се заех с изработването на този бутиков чорап, който готов направо много ми харесва - тъй като съм си вече пак в равновесие и оптимистично настроена, почти даже весела :daaa:

Изображение


Изображение


Изображение


Изображение
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Мария Николова »

Skio, много се радвам, че отново те виждам при нас! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
На времето един приятел направи една мъжка обувка, за да си докаже, че може.
А аз в трети клас оплетох едно парче плетка 10 на 10 см. от бяла домашна вълнена прежда.
Доказах си, че мога и до там с плетенето. :srofl:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 879
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Неделя »

Аз обожавам да плета. Рядко има вечер, в която да не съм докосвала иглите. Ето последните няколко неща, които оплетох:
терлиците на най-големия внук
Изображение

чорапите на снаичката ми
Изображение

моята шапка, вече е готова
Изображение

и последното, което снощи издадох - елек на най-мъничкото внуче
Изображение
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 877
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 215 пъти
Получил благодарност: 254 пъти

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Skio »

Мария Николова написа: Яну 21, '24, 17:37 Skio, много се радвам, че отново те виждам при нас! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
На времето един приятел направи една мъжка обувка, за да си докаже, че може.
А аз в трети клас оплетох едно парче плетка 10 на 10 см. от бяла домашна вълнена прежда.
Доказах си, че мога и до там с плетенето. :srofl:
Мерчо, и аз мноого ти се радвам!!!!!!!!!!!!!!!!!
Между другото моето квадратче 10х10 от трети клас беше пълно фиаско, понеже съм детенце левичарче на майка левичарка, която обаче плетеше с дясната ръка, та по никакъв начин не се успя да ме научи дори и тя, Великата Плетачка. Мама оплете за секунди нещо като 20х20, връчи ми го и ме накара да обещая, че нося парчето в училище да не съм без, но и "си признавам истината" пред другарката Желязкова :lol: :lol: :lol:
На 19 се научих сама да плета с лявата ръка, а като ни съобщиха за 4-я италиански локдаун и като изчислих, че в моята провинция просто няма как да продължи по-малко от четири месеца, ме запраха такива нерви, че трябваше спешно да се заема с нещо, което да ми погълне ума >>> и избрах да се науча да плета чорапи, моделът на великотърновските балканджии.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 877
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 215 пъти
Получил благодарност: 254 пъти

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Skio »

Неделя написа: Яну 22, '24, 08:35 Аз обожавам да плета. Рядко има вечер, в която да не съм докосвала иглите. Ето последните няколко неща, които оплетох:
терлиците на най-големия внук
Изображение
Неделя, толкова си добра в плетенето, че то е невъзможно дори завист да го хване човек!
Чепикът обаче направо ми замота главата! Даже има капси за връзките :o :o :o Разкажи как става това? Имаш някаква джаджа или ги носиш в някое ателие?
Да знаеш, че ще покажа снимки на една шапка с надеждата да ми помогнеш да разбера как става плетката - голям проблем ми е, че което е плетено с дясна ръка на мен очите ми го виждат преобърнато и не винаги успявам да проумея кое как се прави.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Мария Николова »

Skio, точно когато приключих с плетенето, бях безкрейно щастлива, че вече четях "като големите".
Като радио дете, всяка неделя от 9 часа сутринта слушах детския радиотеатър по Радио София. Четях не само "като големите", а и изразително като героите от радотеатъра. :lol:
Така прочетох на глас и изразително "Война и мир" на майка ми. Два пъти през няколко години.
Колкото по-голяма ставах, толкова до по-късно вечер четях книги. И сега току що завърших поредната книга. Приготвих си за утре следващата - пак от същия автор, пак със същия главен герой.
Е,вече не чета изразително, а на ум. :mrgreen:
70-годишен навик да чета. :hihihi:

Поздравления за хубавите плетива, които ти и Неделя показвате! :sclap:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 879
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Неделя »

Skio написа: Яну 23, '24, 23:46
Неделя написа: Яну 22, '24, 08:35 Аз обожавам да плета. Рядко има вечер, в която да не съм докосвала иглите. Ето последните няколко неща, които оплетох:
терлиците на най-големия внук
Изображение
Неделя, толкова си добра в плетенето, че то е невъзможно дори завист да го хване човек!
Чепикът обаче направо ми замота главата! Даже има капси за връзките :o :o :o Разкажи как става това? Имаш някаква джаджа или ги носиш в някое ателие?
Да знаеш, че ще покажа снимки на една шапка с надеждата да ми помогнеш да разбера как става плетката - голям проблем ми е, че което е плетено с дясна ръка на мен очите ми го виждат преобърнато и не винаги успявам да проумея кое как се прави.
Благодаря, Скио за хубавите думи! Плетенето ми доставя истинско удоволствие, още повече когато има кой да носи плетените неща.Моите деца и внуци много се радват на всяка плетена вещ.
Капсите се поставят със специални клещи, аз моите си ги купих от Алиекспрес в комплект с капсите. Но във всяка кинкалерия поставят такива капси. Относно шапката, стига да мога винаги ще помогна
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Мария Николова »

Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Шев, кройка и приложни изкуства”