ПЛЕТИВО

Публикувай отговор
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2880
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1352 пъти
Получил благодарност: 1321 пъти

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Клеър »

Разглеждах шапки , не мога да намеря нищо подобно дори леко да наподобява . Но пък докато ровичках видях една плетка на една кука която ми се струва че ще се получи доста мекичка за шапка . Споделяме тук който иска да хвърли едно око .
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 879
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Неделя »

Да не би да е от този тип?

Изображение
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 877
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 215 пъти
Получил благодарност: 254 пъти

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Skio »

Клеър написа: Яну 30, '24, 12:21 Но пък докато ровичках видях една плетка на една кука която ми се струва че ще се получи доста мекичка за шапка .
Точно това частично изплитане на някои редове, за да имам по-голяма ширина в единия край, пробвах с два шиша плюс разпускане, за да имам и по-голяма дължина в единия край(въпросният по-широк) и изработих много симпатично шалче снуд. Удивително красиво всъщност като идея за лесна изработка.
Само че идеята беше да рециклирам прежди в малко количество и като го свърших един вид не ми беше нужно точно такова бяло и го подпуках да го нося из къщи, по време на градинарстване, въртях го в пералнята... един вид от още чисто ново го обявих за старо :lol:
Но ще го покажа, защото не всички умеем плетенето на една кука.
..................
Днес, само малко като напреднах с диагоналните линийки на килимчето, но с лявата ръка, така си повярвах, че ще имам желаната шапка, така ясно я видях пред очите си, че в една от паузите кафе мръднах до ютуб да потърся нещо като дантелка, дето да става на два шиша.
И гледай тук- гледай там се оказах потънала, чак давеща се в един турски канал за терлици с името "Дива патък" >>> сериозно, красотата е красота! Само картинките на видеата да се гледат е предостатъчно успокояващо, направо терапия за нерви.
Другото, което ми хареса, е че ясно пише ики шиш(2 куки) и бешшиш(5 куки) и още като гледаш, разбираш къде ти е мястото :lol: :lol:

https://www.youtube.com/@divapatik/videos
Последно промяна от Skio на Яну 30, '24, 19:15, променено общо 1 път.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 877
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 215 пъти
Получил благодарност: 254 пъти

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Skio »

Неделя написа: Яну 30, '24, 12:34 Да не би да е от този тип?

Изображение
Неделя, супер е тази шапка, ти ли си я плела? Ако не, как става това ясно ли ти е? Имам в програма да търся нещо подобно, но за два цвята и не за шапка. То поне как точно се прави този помпон да научим, пак нещо ще е.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 879
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Неделя »

Тази точно не е моя, но от тук се учех как се прави, когато плетох за внучетата преи години
Заповядай, Скио!
alina
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 77 пъти
Получил благодарност: 137 пъти

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от alina »

https://lifehacker.ru/kak-sdelat-pompon/
Понеже със снимки, то може и без преводач да мине...))
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 877
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 215 пъти
Получил благодарност: 254 пъти

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Skio »

Реших да потърся някоя идея за ресни, някакво интересно завършване и едва започнах да търся БАММ... се натъкнах на зигзагчета, които се плетат по различен начин от това, което беше публикувала Неделя. Буквално се слисах, защото преди време толкова я търсих онази линийка :o
Според мен този вариант е по-лесен за плетене, но аз вече оплетох почти 80см., толква напреднах, че по-добре да си довърша на вариант "А".

Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 877
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 215 пъти
Получил благодарност: 254 пъти

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Skio »

Отчет, както би написала Алис :lol:

Понеже от материала ресни не стават, та се налага и тях да ги плета. Снджирче. На два шиша обаче, понеже на една кука не умея.
Толкова ми е пипкаво, въшкаво и бавно, толкова бързо ми писва, че се мотивирам с дълга разходка в/у килимчето 40х110 :lol: :lol:

Изображение

ЧЕРТИЧКИТЕ(които на мен с лявата ръка ми вървят в обратната посока)

Изображение
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Публикувай отговор

Обратно към “Шев, кройка и приложни изкуства”