Ала -бала, Дрън-дрън

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
simira
Виенско кафе
Мнения: 403
Регистриран на: Мар 31, '10, 21:04

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от simira »

Е така е, аз говоря за тия мамиларии , не сте ли виждали цели палети в Бриколажа със кактуси ,увити във фолио , да уебелмании и мам.лиетии няма ...но щом се навивате и ви харесва пробвайте ,организирайте една поръчка и така
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от el pistolero »

Аз миналото лято пробно оргазнизирах. Много трудно се комуникира с този човек и праща растенията със саксии и субстрат, даже две от саксиите бяха с влажен субстарт съответно 10 кактуса тежаха над 3 килограма. Неяснота имше и за стойността на транспосрта- първо казваше, че ще излезе около 10 евро, а като прати ордера за пейпал плащане (чак след месец и половина) за транспорт имаше 25 евро. като получих пакета видях, защо струва толкова транспорта- заради теглото. не че и кактусите бяха много малки, не растенията на собствен корен си бяха доста добри на размер, змейчо имаше един тутманик Буинингия каквато не бях виждал дотогава, а присадените юбелмании бяха с по 3-4 см, кото беше над размера 1,5-2,5см който е даден в сайта му.
Само си представям колко ще тежи и в какъв контейнер трябва да ги нареди Хертуш при тоя си начин на експорт- сигурно ще ни трябва контейнер и камион за поръчка от 15-20 човека. Друг е пороблема и с комуникацията- за мен поне се оказа непосилно да го накарам да отговори ясно от първи, врори, че и трети път на елементарни въпроси като колко ще струва траснпорта и по корен ли пращаш растенията. Казва 10 евро- после излиза 25 евро и явно дотогава не се е интересувал от цените на пощите им извън вътрешночехските пратки. Дано да не слага толкова почва и саксии вече.
Ако има ентусиаст да го пита на английски и човека да му отговори на чехско- несмки трудно преведим от гугъл транслейта. Затова най- добре някой, който знае или чехски или немски без гугъл преводач, за да може да се разберат и двете старни.
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
Val March
Кафе с мляко
Мнения: 207
Регистриран на: Дек 15, '10, 18:52
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от Val March »

:)))))
Всичко на тоя свят трябва да се опита!:)))))

Бях решил да ви споделя моя опит от Хертуш, но ще ви го спестя!
Човек трябва сам да придобива впечатления, за да повярва напълно.
Само едно ще "издам" - колкото и да го молите да не ви праща пръст и саксии....обикновено резултатът е нулев !:)))
И....пожелавам здрави нерви на този, който ще води кореспонденцията!:))))))))))) И отлични познания по немски!
Аватар
Val March
Кафе с мляко
Мнения: 207
Регистриран на: Дек 15, '10, 18:52
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от Val March »

Хахахаха....Гепи, мистър Пистолеро! Писали сме едновременно....и еднопосочно! :stiskam:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от johnstalker »

Аз не издържах и си заръчах 15 бодила. Получих потвърждение че е приета поръчката, сега чакам да ми се обадят и разбера колко ще идат за шипинг :)
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от dobis »

Джони , след месец ако някой го командирова пак до Боливия , може и да ти отговорят и да ти стане работата...аз се изнизах на голям късмет през него...доста нерви насъбрах, но кактусите са супер ... юбитата ..пу-пу...
Ако някой се захване да троши нерви , влючвам се , но не знам защо , имам хапуш с бобяци от него...
Тиландзиите са наистина суперски, поръчала бях за една дружка , много е доволна от тях. Аз такова не гледам

те тия са от него
http://dobis.snimka.bg/flowers/afrikanc ... 2.21357712" onclick="window.open(this.href);return false; и околните снимки , личат си

стоката е мешана, от собствено гледане , до холандска манифактура , едно ми направи въшки , но от холандските, уж ги чистих оглеждах... навреме ги залових гадините де...живи са трънчетата , добре са , едната сузанае нещо ми е направила петно в основата , но не е гниене , на другата няма..

но е странна птица, обсъждахме го май в нови тръни през зимата

имам 3 малки карнегийки , но май са от Крайча...чак ме е срам да им кажа карнегия пред тутмака на Ортега...
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от el pistolero »

Eто какво бяхме взели от него:
Изображение
на първата снимка се виждат в двата края едни леко пострадали растения в ляво една почнала да се издължава Юбелмания на Змейчо и в дясно едно бяло и рехаво люти за мен.

Изображение Обаче я вижте каква 'холандска' юбелмания на корен си взе змейчо - препълваше саксийката си от 5,5 см
Изображение

Обаче при мен лютито само за месец печене на слънце от такова:
Изображение
стана такова:
Изображение
юбелманийките и те се поналяха:
Изображение
Изображение
За издължената юбеламнийка на змейчо, той сам да каже как е в момета. Обаче специално за неговата издължаването може да е станало и по време на тарнспорта, както ви казах някои саксии бяха леко влажни и на всичкото отгоре в Бг пощи се е лутал пакета около 2 седмици въпреки, че пощенското клеймо за пристигане в България е само 2 дена след отпътуването от Чехия.
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от dobis »

вие поръчвахте след мене , при мен растеж имаше само на еуфорбии ..не ми се гледа сега из снимките , но много бързо се справиха с живота си...юбитата засега са супер, едната присадка малко се поиздължи , но от основата ще да е , вода не са виждали още , напече ги хубаво през стъклото преди седмица и се опънаха и двете мъндзърките. Юбита бих си взела още , но някой друг да се занимава с пан Хертуш...
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от el pistolero »

нц, май преди теб поръчахме, щото после ти пратих линкот :hihihi:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от dobis »

ууууу, вЕрно.... , и ме предупреди за количката чешка земя , но при мен дойдоха по голи дупета, то се вижда де , кашона беше нормален размер , среден , добре ги бяха опаковали ...нямам забележки за това , и това че се обяснявахме цели 2 месеца след като ги бях получила , как да се разплатя ... това беше гвоздея , тръните у дома , аз не бяха платила , разичстих се естествено ...но през пейпал-а... :mrgreen: :mrgreen: Джони да чете и да настоява за плащането , ако стигне до плащане де, дано не го е изтрил от страницата тоя вариянт с пейпала...

яд ме е , че Не напоръчах още тогава ... :ufff: :ufff:
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”