Сакъзи, насам! :)

Публикувай отговор
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от Feeriq »

Имах куп сакъзчета които уви не преживяха зимата . Останаха ми няколко идея си нямам какви цветове :hmmmmmm: . Преди няколко дни цъфна едно бяло сакъзче.Много му се радвам за първи път имам такова.Обаче цялато във пъпки а пък ми се струва , че прекалено много се издължава бих искала да го рпазклоня повече .Чупих го зимата ама.. явно не досаттъчно.. сега ми е жал да късам цветовете :hmmmmmm: .Съвети?
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от Миша »

Щом не искаш да махаш цветовете,остави го така,прежали само най-горния цвят и щипни връхчето.като прецъфти от всяко листенце ще тръгне ново клонче.Засади на гъстичко няколко такива растения,подхранвай редовно и ще постигнеш пак водопад от цвят.На следващата година разделяш растенията,подрязваш ги и ги садиш в отделни саксийки.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
mal4o_vasil4o
Кана кафе
Мнения: 569
Регистриран на: Дек 2, '09, 17:26

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от mal4o_vasil4o »

Помощ,всички сакъзчета измръзнаха и нямам нито една ческа.Някой ако има 20-тина резника да викне...... :snif:
Изображение
Аватар
Майкъл
Виенско кафе
Мнения: 387
Регистриран на: Мар 15, '10, 12:58
Местоположение: Несебър - Пловдив

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от Майкъл »

mal4o_vasil4o написа:Помощ,всички сакъзчета измръзнаха и нямам нито една ческа.Някой ако има 20-тина резника да викне...... :snif:
ако се зарибиш на храсти и лиани...мога да ти помагам :mrgreen:
"Хората се делят на три групи - тези, които са живи, тези които са мъртви и тези, които са на море" - Аристотел
0888/70-58-74
dal

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от dal »

за първа година имам поражения по сакъзите....
направи ми впечатление че в няколкото кашпи сансевиери от ниските направо е леш от изгнило и измръзнало -също за пръв път ми се случва
всички бяха на тавана , на светло и уж на плюсови температури и нямам обяснение защо така се е получило. Тия дни ще махна сухите шуми и ще ги огледам накъде са сакъзите и ще пиша пак -или ще мога да ви зарина с резници , или ще се наредя при търсещите резници...
според мен са останали по малко от 1:5 живи , и лошото е че и при майка са съсипани , а нейните са над 15 цвята и са над 20 сандъка ;
от тези рехавите дето цъфтят мисля че нищо не е оцеляло:
Изображение
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от mucunka »

Сакъзите ми вече се кипрят навън.
Изображение
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от vodo-leika »

Аз ще ги пресаждам края на другата седмица и ако няма отрицателни температури, също ще ги изнеса! Пролеееет! :ieeemyzh:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от Titi »

vodo-leika написа:Аз ще ги пресаждам края на другата седмица и ако няма отрицателни температури, също ще ги изнеса! Пролеееет! :ieeemyzh:
аз пък моите ги изнесох, пък ще пресаждам когато мога в близко бъдеще.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
elina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Ное 28, '09, 15:14

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от elina »

Тук има като на Разцвет разсадите и от лилавото сакъзче >
http://margaritaflowers.eu/sakazche/vie ... ducts.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от vodo-leika »

Аз пък не мога да се начудя на някои от моите - определени листа са просто гигантски на фона на останалите! :shock: Едното тази сутрин го измерих - е над 10 см е, въпреки че на снимката не изглежда такова! Не ме притеснява, даже много ми харесват, но се чудя, защото само някои стават такива :hmmm: .
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”