Сакъзи, насам! :)

Публикувай отговор
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: сакъзи, насам! :)

Мнение от vodo-leika »

Тити, при мен тази година успеваемостта е наистина 100 процента и ето какво правя. Първо отрязвам малко по-дълги клончета, прочиствам долните листа и цепя с нож на кръст. Втората партида, която садих по-късно, реших и да я потопя във вкоренител - топвам вече нацепеното резниче директно във вкоренителя за няколко минути, после измивам и директно бодвам. Поливам веднъж два пъти с жълт кристалон. Много успешен метод се оказа, пробвай, ако искаш. :daaa:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: сакъзи, насам! :)

Мнение от Titi »

vodo-leika написа:Тити, при мен тази година успеваемостта е наистина 100 процента и ето какво правя. Първо отрязвам малко по-дълги клончета, прочиствам долните листа и цепя с нож на кръст. Втората партида, която садих по-късно, реших и да я потопя във вкоренител - топвам вече нацепеното резниче директно във вкоренителя за няколко минути, после измивам и директно бодвам. Поливам веднъж два пъти с жълт кристалон. Много успешен метод се оказа, пробвай, ако искаш. :daaa:
Ще пробвам, може разковничето да е в цепването на кръст, щото всичко друго го правя. Не съм ползвала вкоренител, а имам, ще взема пък да топвам, ама защо го измиваш, каква му е файдата като го измиеш?
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: сакъзи, насам! :)

Мнение от vodo-leika »

Е аз не го отмивам целия, но гледам да не остава чак на бучки в основата на цепнатото. Пробвай това с цепването, но гледай получените нацепени части да са поне 2 см, все едно е с по-дълги коренчета.
Уффф, ама и мен ме бива в обясненията, другата година ще взема да снимам процедурата, по-ясно ще е май :evil: ..
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: сакъзи, насам! :)

Мнение от svetla06 »

Titi написа:
lila написа:Мини пръстта през микровелето - може да се е заразила някак си :hmmm: купувала съм кофти пръст и ми се е случвало.
ааа, при мен такива глезотии не вървят, мина това време дето им баех и слугувах на цветята. Сега - което се приспособи и оцелее, него гледам. Като не се прихванат, много им здраве, ще си купя готов разсад напролет.
Може да използваш опцията "Поискай от съфорумец". :nod:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: сакъзи, насам! :)

Мнение от Виола »

Водолейче, а от жълтия кристалон колко слагаш на литър вода?
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: сакъзи, насам! :)

Мнение от dora »

Моите ги прибрах доста отдавна и ...не мисля ,че имам оцелели. :cry:
Едва ли ще ги подновя напролет- ще го мисля тогава.
Трета година ги мъча и ... явно не е за мен. :hmmm:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
toni
Кафевар/ка/
Мнения: 900
Регистриран на: Ное 29, '09, 21:45
Местоположение: София

Re: сакъзи, насам! :)

Мнение от toni »

Доре, не така. Да не съм чула такива приказки повече. Просто не поливаш 2 седмици и тогава прибираш. Пробвай пак и после ще черпиш по бира.
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от DOBI »

Toni как да не ги поливам две седмици,като тука от три се родъни да вали?Ако взема да ги вкарам в гаража /той е с прозорец и без отопление/ и да ги поокастря малко;дали ще останат за пролетта,че нещо всяка пролет все нови купувам :hmmm:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от Titi »

Тази сутрин взех, та махнах сандъчетата от перваза на терасата и ги бутнах по-навътре, та да не ги вали дъжда. В събота ще ги прибирам в коридора на блока, където зимуват. Чудя се на едно сандъче с лобелия, което все още си цъфти, дали да не го оставя навън? Вие какво ще ме посъветвате, има ли смисъл да го прибирам, щом така или иначе лобелията е едногодишна?
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от evita »

Моите сакъзи през ноща са били навън под дъжда,сега съндъчетата тежът един тон.Трябва да се отцедят и тогава прибирам.
Тити,ако ти е жал за лобелията и искаш да и се порадваш още малко прибери я :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”