Резитба на рози

polia
Виенско кафе
Мнения: 341
Регистриран на: Авг 12, '12, 20:59
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от polia »

И при мен е същото . От две седмици вече надничам в темите за рози дали пише някой по-компетентен по въпроса. Благодаря за мнението!
Ще торите ли? Обикновено режа, почиствам от опадалите листа и слагам гранулиран тор за един уикенд? Може би все пак е рано да се тори?
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 628 пъти
Получил благодарност: 1123 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от greeneyed »

Тутти написа: Фев 20, '22, 17:46 Но при мен всичкото рязане трае около две седмици, защото не обичам да си давам много зор, а тази пролет още по-спокойно искам да става това.
Точно така, Тутти)))))))))) Гледах едно филмче за 100 годишна жена, като я питаха каква е тайната, тя каза - Никога, за никъде и за нищо не съм бързала! 8-) :angel2: :daaa: Тъй,че розите ще чакат да им дойде реда, важното е да се започне.

Аз ги почнах, набоцках се порядъчно, зор ми дават катерачите, че им сменям старите клони, режа с трион!

Поли, нека се стопли почвата, да се покаже зарко и да се задържи, тогава ще торим.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от молина »

Аз днес започнах да режа - имам измръзнало по клоните, но пъпките вече са надути, а на някои рози даже се разпукват... знам, че се чака застудяване, но се надявам да няма сериозни поражения.
При мен чуденето е кога да ги разгърлям...миналата година го направих заедно с резитбата и после мина студ и сняг и пак имах поражения и измръзнали до долу рози и сега не посмях да бързам. Бавенето обаче също е нежелателно....
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 195 пъти
Получил благодарност: 93 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от Донка Тодорова »

Тази зима ми нанесе много поражения точно защото температурите се променяха за дни. Розите сякаш не заспаха изобщо.

Изображение

Почти всички рози изглеждат така. Само втория Леонардо,който е повече на сянка, се обезлисти , но и той вече се събужда. Всеки ден се чудех да ги режа ли , но сега ,щом и вие започвате ,ще стартирам и аз рязането.
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4883
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от dancheto »

Розите тази събота и неделя ги орязах, почти 80 бройки са, сега вече останаха пръчките да нарежа и изхвърля, но сега вече няма да бързам. Иначе и при мен бяха тръгнали вече да напукват. Предстои да почистя тревата около тях и едва тогава ще торя.
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Резитба на рози

Мнение от mysisu »

Изображение
Дали съм подрязвала правилно? Флорибунди.
Изображение
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Резитба на рози

Мнение от mysisu »

Върнах се малко назад в темата, за да видя какъв съвет ми дадохте за рязане на един катерач, защото миналата година не успях да свърша това - разболяхме се, карантина, а аз доста по-дълго се възстановявах и то дойде края на април. Така че Сноу уайт си остана неизрязан. Ето как цъфтя през месец май.
Изображение
Сега вече трябва да я отрежа. Мисля, че хубаво цъфтя все пак, от долу до горе.
Тази седмица не бях подготвена, не проверих какво ме посъветвахте и не я подрязах. Доверявам ви се напълно, защото в темите виждам прекрасни рози. Стискайте ми палци!
Като повечето тук и аз нямам търпение да дойдат сезоните на омайващи цветове и аромати. :tzvetoman:
Аватар
crazywork
Дълго кафе
Мнения: 100
Регистриран на: Юни 30, '16, 08:56
Местоположение: София

Re: Резитба на рози

Мнение от crazywork »

Честит празник, момичета!
Интересува ме някой дали пръска розите със сяра профилактично? Моля за информация за задължителните профилактични препарати- кога и с какво да пръскаме 🙏
Росисто
Кафе с мляко
Мнения: 245
Регистриран на: Юни 23, '19, 07:17
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Резитба на рози

Мнение от Росисто »

Момичета имам питане,относно резитбата на Alden Biesen ,как се подрязва и въобще подрязва ли се?
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от zeleno »

чак сега видях въпроса :lol:
зависи колко място имаш за нея , пък и как се развива
качи някаква фотка
при мен розата става доста голяма , пуска едни дълги по два метра клонаци , при това и хоризонтални / като Короната на Маргаритка /
рязах , но не съм доволна от получената фаца , за себе си реших , че и се отразява по-добре хоризонтирането
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”