Резитба на рози

Публикувай отговор
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3611
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от venetka70 »

Аз завърших рязането на всичко в три градини в БГ още в неделя и съм супер щастлива. Едвам се влача от умора. Тая сутрин заспах на дивана преди да тръгна на работа. Седнах за минута и ..
Като ги засаждаме тия рози не мислим и после става една.. По мой сметки общо розите в трите градини са над 150. Остават ми фирмените рози в УЗБ. Тридесетина са само и след това ще обявя сезона за рязане за приключен.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 353 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от Di_Va »

Тутти написа: Мар 8, '23, 08:16 ...
На снимката централния клон, който се вижда, със сигурност е поразен от пробивач. Режи до здраво, и както е отрязан клона и ако ти се занимава с ножицата кръцкаш на половин сантиметър. Като достигнеш до онова бяло, тлъсто, сочно нещо, това е ларвата на пробивача. Хубаво го мачкаш с ножицата както си е в клона и си победител.
Тутти, благодаря за съветите, ще режа категорично и драстично :lol: , като че ли повече ме притеснява клематиса, защото когато цъфти е прекрасен и ароматен, та не ми се иска да го съсипя него, розата ще оцелее. Ще трябва много рязане и после редовно насочване, прикрепяне и прочистване, надявам се да се справя :stiskam: !

Вени, ти си герой да се стправиш с всичко!
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от mimeta »

Попаднах на тази картинка, не знам правилна ли е, но пък е нагледна, та я пускам тук, пък ако не е правилна ще я махна :) Моля, кажете дали да я оставя или махна.
Изображение
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от libra »

Да, правилна е.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”