Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Публикувай отговор
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от Магдалена »

Наталия,Господинов, :tzvetentze: ,
Нина Филева се е регистрирала на 12 октомври2015г.тук и има само две мнения в същия ден.
За последно е влизала във Форума през ноември,2017г.
Много сте любезни, но нейното желание и интерес към форума ми се струват твърде епизодични!
Дали и ще прочете щедрото предложение на Натали-Я!?! :hmmm:
Ако ме опровергае,готова съм да й се извиня! :tzeluvka:
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от mysisu »

Здравейте! Търся роза ругоза /срещам я и като набръчканолистна роза, дано да не е грешка/. От чужди сайтове не мога да поръчвам, а от нашите разсадници не намирам. Ако ме насочите или някой ми изпрати някоя излишна, нежелана, резник, каквото има, ще бъда много благодарна!!!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от calico »

"Ругоза" е общо наименование на вид рози. Групата е голяма. Коя точно ругоза търсиш?

виж тук темата за видове рози ругоза, разгледай и прочети https://forum.hobbykafe.com/viewtopic.p ... 0%B7%D0%B0
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от mysisu »

Прочетох темата. Доколкото разбрах, това е дива роза, от която са създадени разновидностите. Ако правилно съм се ориентирала, ще ми стои хубаво до ограда в отдалечения край на двора и няма да има нужда от премахване на прецъфтелите цветове, а появяващите се на тяхно място закръглени шипки ще допринасят за очарованието /все едно от мен е казаното във втория пост от темата за ругозите/. В този смисъл няма значение коя разновидност ще получа. Току-що прерових и един български производител и ми възникна чуденка дали MORSDAG WITE e някакъв вид ругоза, щом пише, че е "на Grootendorst открита през 1956г". Ако е такава, да я поръчам. Пак при същите има две, за които пише, че "не е нужно премахване на прецъфтелите цветове, без това да пречи на растението". Но ми харесват и самите шипки как изглеждат, а това изречение, а и снимка няма освен цъфнала, не ми дава информация как изглежда прецъфтяването. Става дума за SUNNY KNOCK OUT i WHITE KNOCK OUT. Моля ви за помощ. Която и да е, само да е от този вид - ругоза. Тепърва започвам да отглеждам рози. Но много съм впечатлена от коментарите и снимките тук. Голяма красота и много труд. :sclap:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от calico »

за тия конкретно не знам, но по принцип ругозите отсипват чисто, т.е. сами хвърлят увяхналите листенца и остава само шипката
тези рози не се и режат, само за оформяне на храста
Зеленко има ругози, дано види тук за да пише :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
bell

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от bell »

MORSDAG WITE е полианта, а SUNNY KNOCK OUT и WHITE KNOCK OUT са храстови рози от серията KNOCK OUT, при това американски и изобщо не знам кой ги има в България. Тези рози нямат нищо общо с ругозата.
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от mysisu »

Благодаря! Значи не са това, което очаквах. "Брит..." ги има /не зная могат ли да се пишат имена на фирми и сайтове/. Ех, дано някой да се отзове преди да съм сложила нещо друго /от нетърпение да се оформи пространството/.
bell

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от bell »

Могат да се пишат имена на фирми, а и ние си пазаруваме от тях. Не знаех, че ги продават явно е от скоро. :dovolen:
Розите от KNOCK OUT серията са много, много добри и изобщо няма да сбъркаш, ако си ги поръчаш :daaa: Храстови цъфтящи цяло лято, много награждавани и любими в американските градини :tzvetoman: Само не са ругози, това ти написах, защото търсеше такива.
https://britrosaco.com/%D0%B4%D1%80%D1% ... -KNOCK-OUT" onclick="window.open(this.href);return false;
Я, каква радост вече и БГ ги предлагат :dovolen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от calico »

добри са, ама това са малки рози, до коляно.
те стават и за саксии

но разликата във височините с ругозите е доста голяма, някак не ги виждам като заместител на прилични храсти
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
bell

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от bell »

А, не са малки. Аз имам червената и е метър на метър храст, ако не ги режеш ще си станат огромни. E, нямат специфичните листа и бодли на ругозата, но са облаци при това цяло лято. Я, виж тук :angelche:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”