Почвопокривни и свързващи растения

Публикувай отговор
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от isa »

Доли при мен пахисандрата е жива и здрава от години, значи в цяла България издържа. :nod:
Аватар
dolli
Баш кафе майстор
Мнения: 2007
Регистриран на: Апр 8, '10, 14:07

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от dolli »

Благодаря ви за отговорите. :tzvetentze:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от Миша »

Още няколко предложения
Mazus reptans-бързо разрастващо се почвопокривно,цъфти пролетта до средата на лятото
Изображение

Изображение

Изображение

Sagina,мъховка
Нежно и фино многогодишно почвопокривно растение, наподобяващо мъх. Зимоустойчиво
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от tzarina »

Аз имам от 5-6 години силене, цъфти си в розово. От едно откраднато коренче с времето затреви цялата леха. Оставях го да си пусне семето само. Но засега все още не съм го различила дали е тръгнало в лехата ми. Опасявам се, че миналата година е възможно да съм го изскубала по-рано от узряването на семената му, защото си мисля, че винаги ми цъфтеше преди и по време на лалетата. А засега що лалета отвориха пъпки, а от него няма и следа :snif:
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
just

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от just »

"Пълнежът" (независимо на коя линия) наистина е много важен. За пред и сред пролетноцъфтящите разчитам най-вече на незабравките (Блу :tzeluvka: ) и на арабиса, който остава зелен и през другите сезони, а иначе - на седумите, винките и стелещите евонимуси, които обаче все още не са се разпростряли достатъчно и на двата вида сантолини :dovolen:
Изображение

Изображение

Освен най-често срещания ароматен лилав градински карамфил със сивкавите листа (трябва да го разсадя :P ), имах и един дребен горски карамфил ( може би този - Dianthus myrtinervus :hmmm: )
Изображение
но го загубих :snif:

Имам и един нов стелещ се пъстролистен риган (Origanum vulgare variegata трябва да е :hmmm: )
Изображение
Надявам се да нараства бързо :stiskam: , а от ГХП допълних и от ниските флоксове :nod:


Тази година съм решила да бодна и малко Soleirolia, която отглеждам от доста време само като стайна
Изображение
на някоя сянка и да видя дали ще успее да презимува, щом казват, че била устойчива :liubov2:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от ljuboznatelna »

Не ти препоръчвам да рискуваш, дават я от 8 зона нататък. Освен ако не живееш в България.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от calico »

сапонария (сапунче) - просто ама ефектно
миналата година имах много, ама го унищожих при разкопките, и сега гледам едно коренче самозасяло се е еоцеляло и се развива добре.
пълзи навсякъде и се стели по земята като покрива всичко без да се вкоренява, само с влекове. Зимата е вечнозелено, студоустойчиво е и цъфти доста дълго късна средната пролет, през май. вероятно се самозасява защото сега го намирам на място на което го нямаше а не съм сяла

Изображение

стеле се край камъни
Изображение

и пълзи и си проправя път дори и сред плътни треви

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от Миша »

У нас любимото почвосвързващо растение е горската ягодка :D ,разраства се бързо,без да задушава другите цветя,промъква се навсякъде,цъфти красиво,а като узрее,децата искат да я засадя навсякъде :D Нямам снимка на узрелите ягодки,по разбираеми причини :lol: ,но са много ефектни и невероятно вкусни,най-сладкото нещо на света :angel2:

Изображение

Открадвам си една снимка от нета и си мечтая да се добера до ягодките :angelche: :D

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от tzarina »

Изображение

От едно малко коренче от пролетната флора, сапонарията вече тръгна :ieeemyzh:
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от dal »

всички зимуват навън и сами се гледат : и даже цъфтят
Изображение

Изображениетова са едни семена от Блу от преди сигурно година и половина-зимуват навън чудесно и мисля че е халцедонова свиларка или лихнис , обаче не знаем какъв цвят ще цъфти

Изображение а на това малката му казва "заешко ухо "

Изображениетова цъфти жълто

Изображениеперовски и лавандула

Изображениетова е плочкопокривно-един корен е насаден в коритото , останалото е карамфил на конзолно окачване и си пълзи по плочките :D

Изображениетревица , миг преди да остане на четина под ножиците ...над нея бербериси и вайгели

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”