Отглеждане на рози без много грижи - възможно ли е?

Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7305
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 755 пъти
Получил благодарност: 1388 пъти

Re: Отглеждане на рози без много грижи - възможно ли е?

Мнение от ljuboznatelna »

naa, много си права за климата и съветите, много е индивидуално. В България освен всичко друго, има и сух студ, без сняг. Дори това, което става в Пловдив не е това, което се случва в София, а в Бургас е съвсем различно. И според моя опит розите при мен се хващат пролетта, от есенните търпя загуби.
Сега заглеждам всяка голяма роза по пътя, която не е обгрижвана много много. Катерещите, които по принцип не са от тия достигащи кой знае какви размери, са се превърнали в едни огромни храсти, изправени, държат се на клоните си. Май никой не ги реже и разрежда, отрупани са с цвят. Сега се оглеждам да видя какво се случва и с чайни хибриди, оставени на произвола.

И аз си имам и къртица и сляпо куче, ровят като бесни - едното, защото сега е пълно с червеи заради влагата, другото - защото всички луковици са ми в рабицова мрежа и ги обикаля от всички страни, съответно разравя какво ли не. Няколко рози ми ги мори наполовина, но те милите намират сили да продължат с останалото. :snif:
Залагаме капани, уловихме едно 30см сляпо куче и едно по-малко, и една къртица. Но не зная колко са се намножили, на полето сме все пак, не е като да сме обиколени с асфалт и къщи. Гадинките са хитри, почнаха да копаят под капана, надушват миризмата сигурно.
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Отглеждане на рози без много грижи - възможно ли е?

Мнение от orkud »

Чела съм, че мразят миризма на риба и смятам да заровя в тунелите им зад къщата някоя копърка, да видя дали ще спрат да надигат там :stiskam:
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Отглеждане на рози без много грижи - възможно ли е?

Мнение от gyulcem »

scleri написа:Благодаря за светкавичната реакция.
Розите бяха на " Флоров ". Изглеждаха си съвсем на ред. Само едната имаше клонче което беше почнало да почернява, но аз го отрязах до зелено. Копах, рязах, утъпквах, поливах. В почвата няма вредни примеси, но е тежка глинеста. Това е единствения видим дефект който мога да констатирам. От едната ми страна двора е запуснат. Стопаните са възрастни и не могат да се грижат. Там перфектно виреят шипки. Дошли са чак до моята ограда. Та не е ли нормално щом шипките правят леторасли дълги над два метра и дебели по сантиметър и половина, два и розите да виреят добре. Нали са присадени на дива подложка.
Мисля си дали няма да е по-добре да си вкореня резници от шипка, и догодина да си присадя културни рози. Пресаждал съм овощни дръвчета. Предполагам че метода е същия.
Много кофти :hmmmmmm: ,нямам думи, наесен аз ще ти дам резници от розите които си харесаш .
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Отглеждане на рози без много грижи - възможно ли е?

Мнение от calico »

orkud написа:Чела съм, че мразят миризма на риба и смятам да заровя в тунелите им зад къщата някоя копърка, да видя дали ще спрат да надигат там :stiskam:

прочетох или чух или ми казаха, че ги гонели силните миризми, на чесън например.
и сега като засаждах ГХП, навсякъде където копна и се отварят подземни тунели , и във всички съм наблъскала чесън. Слагах зелен чесън на парценца, слагах и стар на скукани скилидки.
усещането ми е че наистина бягат, отиват някъде другаде. комшиите се оплакаха че са им се появили.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Отглеждане на рози без много грижи - възможно ли е?

Мнение от orkud »

:ieeee: :ieeee: :ieeemyzh: :ieeemyzh: Ще видят те чеснова гозба :liubov2:
Аватар
desitata
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1004
Регистриран на: Сеп 15, '10, 22:41
Местоположение: София

Re: Отглеждане на рози без много грижи - възможно ли е?

Мнение от desitata »

Това с рибата и аз съм го чувала и ме уверяваха че действа ама как ли ще мирише в жегите.... :eeeh: .Засега имам само къртици те надигат аз поливам да слегне и така се гоним,
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3886
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Отглеждане на рози без много грижи - възможно ли е?

Мнение от scleri »

Чувал съм че в борбата със сляпото куче много ефективен бил лютият червен пипер. Трябва само да хванеш кучето. Да наръсиш с пипер муцунката му и да го доближиш до някаква стена. То като кихне си удря главата в стената и умира.
Аватар
joannka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1873
Регистриран на: Сеп 30, '10, 17:24
Местоположение: Плевен

Re: Отглеждане на рози без много грижи - възможно ли е?

Мнение от joannka »

scleri написа:Чувал съм че в борбата със сляпото куче много ефективен бил лютият червен пипер. Трябва само да хванеш кучето. Да наръсиш с пипер муцунката му и да го доближиш до някаква стена. То като кихне си удря главата в стената и умира.
:srofl: :srofl: :srofl: :daaa:
Изображение Изображение Изображение

ИзображениеFlowers feed the soul...
Happiness is a decision.You are as happy as you decide to be!
Аватар
AlexaS
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Ное 26, '09, 22:50

Re: Отглеждане на рози без много грижи - възможно ли е?

Мнение от AlexaS »

scleri написа:Чувал съм че в борбата със сляпото куче много ефективен бил лютият червен пипер. Трябва само да хванеш кучето. Да наръсиш с пипер муцунката му и да го доближиш до някаква стена. То като кихне си удря главата в стената и умира.

:ssmiah: :ssmiah: :ssmiah:

Не можах да се стърпя. Съжалявам. Това ли е най-хуманния метод? Аз ако го видя това сляпо куче, особено ако е колкото мутанта при Любознателна, няма да могат мен да ме открият после...
Аватар
desitata
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1004
Регистриран на: Сеп 15, '10, 22:41
Местоположение: София

Re: Отглеждане на рози без много грижи - възможно ли е?

Мнение от desitata »

:lol: :lol: Ми то е сляпо -няма да те види дори,що ще бягаш :hmmm: .
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”