За времето, което децата ни не познават

Публикувай отговор
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от nikolica »

Асансьорът ни работеше със стотинка, ние децата стъпвахме върху прагчетата отстрани на кабинката и така се возехме без пари.
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от paju4eto_Ligla »

nikolica написа:Асансьорът ни работеше със стотинка, ние децата стъпвахме върху прагчетата отстрани на кабинката и така се возехме без пари.
Уа-а! Това не съм го виждала :P
Аз пък много обичах плодовите млекца в пластмасови торбички :mrgreen:

ПП И тогава много хора не живееха охолно, но гладните бяха много по-малко :oops:
И беше много, много по-безопасен живот.
Аватар
toni
Кафевар/ка/
Мнения: 900
Регистриран на: Ное 29, '09, 21:45
Местоположение: София

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от toni »

О, това на 100%. Играехме на стражари и апаши в гората до Кошарите до 12 ч през нощта лятно време. Сега от коли не може да се пресече Черни връх там.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от Satori »

Новогодишният базар на пл. Славейков. Всичко светеше и грееше.
Вкусът на бананите, портокалите и мандарините - за нас ще са винаги по-специални, за децата ни не са със същия вкус :D /за добро, разбира се/.
Новогодишните програми - помните ли как после цяла година се въртяха крилатите лафове на Татяна Лолова или Тодор Колев?
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от orkud »

Спомних си организирането на Тимуровска команда на вилната зона до града ни и как едва не ни наби дядото, дето реши, че му крадем дървата :lol:
Съботната дискотека у дома на грамофона, кадето се събираха над 30 човека да танцуват, а ние щастливи гледахме мама и татко и им подражавахме в стъпките.
Първите танци с баща ми на същите събирания
Брането на памук на бригадата и поставените камъни от съучениците ми /така и не се научих да го правя/, за да достигнат нормата
Аватар
evgenia
Kафенце
Мнения: 29
Регистриран на: Дек 1, '09, 18:39

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от evgenia »

Стъклените бутилки от олио трябваше да се връщат измити. Търкахме ги с едни дълги четки, а те все си оставаха мазни отвътре...

А помните ли Мюзикхола на Хачо Бояджиев?

Наливахме си минерална вода от Централна баня, а баба ме водеше за минерална вода на "Константин Величков", точно пред църквата "Св.Св.Петър и Павел". Хората си носеха чашки за очи и си правеха промивки на място, Понякога циганите си перяха там разни неща. Къде ли изчезна сега тази чешма? Още помня миризмата ѝ на сяра.

Пак баба ми ме водеше на разходка до Бояна с малкото трамвайче. :dovolen:

Едно момиченце от първи клас имаше бял, найлонов чорапогащник, който баща ѝ беше донесъл от чужбина и ние, със жартиерите, се трупахме завистливо да го пипнем.

Имаше страхотни кремвирши, които препичахме на едни убийствено открити котлони с навити червени реотани.

Гледахме струпани на улица Странджа как снимат епизод от "На всеки километър" и как Стефан Данаилов се катереше и бягаше по един покрив.

Купихме си телевизор "Кристал" на изплащане и съседите ни идваха на гости да гледат телевизия. Спомням си "Робин Худ","Вилхелм Тел", "Фюри", Анахид Цонева, Тролева/май Мария беше/.
Аватар
tanya1602
Виенско кафе
Мнения: 311
Регистриран на: Ное 29, '09, 07:50
Местоположение: София

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от tanya1602 »

evgenia написа:Наливахме си минерална вода от Централна баня, а баба ме водеше за минерална вода на "Константин Величков", точно пред църквата "Св.Св.Петър и Павел". Хората си носеха чашки за очи и си правеха промивки на място, Понякога циганите си перяха там разни неща. Къде ли изчезна сега тази чешма? Още помня миризмата ѝ на сяра.
Има автомивка там в момента.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от Titi »

Само един канал /една програма/ на теливизора. Всеки петък - програмата на руски.

Помня купуването на първия ни цветен телевизор, тогава в селото ни имаше само още един. Цялата махала вечер се струпваше да гледа и да се диви.

На бригада в "Кирков" - Плевен, прочутия консервен комбинат.

Слушахме музика на грамофон, имахме огромна колекция от плочи.

Имахме и ВЕФ :D
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от calico »

А цветните стъкла на черно-белите телевизори?

Бели тричетвърти чорапи ажурени- голям лукс

Атлазени панделки и кордели, ако ти ги пратят от Русия просто разкош, тук нямаше такива

Наливната боза в сладкарниците с леко възкисел вкус, истинска боза от просо

Помня и сладоледа между две вафлени кори, млечен сладолед.

Както и газираните сиропи по улиците, жълт - 2 ст, червен - 4 ст, смес, мента. Имаше и "Етър" и "сайдер"

Ако има някой от Бургас да каже за прословутите бургаски сочни кебапчета, нямаше други такива

черните брилянтени престилки бяха разкош, по-простите бяха от сатен. Първите силонови поло блузи и шушлякови якета, а и само шушляците

Един разтегателен чадър струваше 30 лв, с почти толкова можеше да се живее на месец, а сапун Лукс- 2,50 лв.

Давала съм нощен наряд -караул с пушка - стража на разни паметници из града, сменяхме се на всеки час 24 часа в денонощието.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от Satori »

tanya1602 написа:
evgenia написа:Наливахме си минерална вода от Централна баня, а баба ме водеше за минерална вода на "Константин Величков", точно пред църквата "Св.Св.Петър и Павел". Хората си носеха чашки за очи и си правеха промивки на място, Понякога циганите си перяха там разни неща. Къде ли изчезна сега тази чешма? Още помня миризмата ѝ на сяра.
Има автомивка там в момента.
Автомивката е отстрани. Чешмата си е там, т.е. не тече, но стъпалата и коритата си стоят, просто е като един голям боклучарник. Наскоросе наложида обяснявам на малкия какво е това.
Публикувай отговор

Обратно към “За децата, духа и свободата”