За времето, което децата ни не познават

Публикувай отговор
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от Titi »

denitsavm написа:Лелее, и аз се замислих :oops: :oops: :oops:
ам щот си дечко :lol: На мен направо ми стана много мило и смешно, като видях снимката. И няма как човек от моето поколение да се замисли. Показах картинката на колежката ми, младо момиче, изобщо никакви асоциации не й предизвика.
Айде ще оставим още известно време младите да се чудят каква връзка има между двете :lol:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от Galq 03 »

Аз съм от групата на знаещите...но не знам дали трябва да се радвам :lol: :lol: :lol:
denitsavm

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от denitsavm »

Титии, само малко съм по-малка от теб :angelche: ... имахме над 3000 касетки с брат ми :shock: , така и не намерих по-голямата част от музиката после в нета, а сега не ги и помня групите вече :eeeh: ... Но пък се сещам за една кутия с винчета и всякакви чаркове за касети, която пазех като очите си :lol:

Наскоро моя мъник, който не може да си представи, че има неща без батерии и някой играчки са просто играчки намери една видеокасета и попита "Това какво е?" :lol: , същия дето скоро ще стане на 3, много добре се оправя с юсб кабели, с интернет и разни технологии, но е много далеч от механичните неща
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от Titi »

Ехх... какви телефони имахме едно време ;-)
Изображение
https://www.facebook.com/pages/Tutu-and ... regradkata" onclick="window.open(this.href);return false;
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
didak
Кана кафе
Мнения: 547
Регистриран на: Дек 28, '11, 09:50
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от didak »

Връзвахме бъз за колелетата и карахме по черните пътища...
Закачахме част от пластмасова капачка с щипка за вилката, така че да минава през спиците...
Украсявахме спиците с разноцветни телефонни жички...
Карахме колелетата "Украйна" "под рамка"...
Състезавахме се с лагерни колички...
Пробивахме капачка от бутилка в средата и я слагахме по средата на оживените улици...
Ядяхме мекиците с маджун...
Мамалига...
Аватар
didak
Кана кафе
Мнения: 547
Регистриран на: Дек 28, '11, 09:50
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от didak »

Имаше едни летящи кръгли пухчета, наречени "Щастие".
Всеки път като си улувях пухче си пожелавах - "Щастие, дай ми колело"..., но понеже бях трето дете в семейството, това не ми се случи :cry:
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от rumivarna »

Албена написа:Изображение ;)
Ей, че мило ми стана :D А помните ли магнитофонните ролки
Изображение
Колко горд бе баща ми с "Грундика" :P Аз само дебнех да остана сама в къщи и да го пускам сама въпреки, че ми бе забранено да се докосвам до него :lol:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от цеци »

Много хубава и носталгична тема...
Спомням си телевизора ни "Опера" и колко плаках,когато си купихме нов...Помня шоколадовите фигурки завити в чудно красив станиол, пасти "Маршал"с три цвята блат,шоколад "Крава" и небет шекер.Помня,че исках да порасна бързо,за да мога и аз да се пързалям на ракетата в детската градина.Помня,че удуших кокошката на баба ми,защото я бях повила като бебе и я носих цял ден...Помня,че ме пращаха на училище с 10 стотинки-кифла+боза.Помня,че учителите ми изглеждаха като от друга планета/респектиращи и недостижими/.Помня също колко странни ми се струваха памперсите,които баща ми ми прати от чужбина за дъщеря ми и които слагах само когато излизаме на разходка,а през другото време си бяхме с онези 5-6 вида пелени.Помня дебелината на персийския килим,пердетата от плюш в цвят "старо злато" и полилеят от ковано желязо.Помня букличките от глухарчета и венците,които плетяхме, че беше ужасен срам да извикат родителите ти в училище и след това да те накажат да не гледаш телевизия :lol: Спомням си също,че имаше специална квота в учебните заведения за борци против фашизма и техните наследници,дори и в музикалното училище :evil: Но най-често си спомням ,че никога не съм изчислявала дали заплатата ще ми стигне да си платя тока и водата.Дори нямам спомен какви са били цените тогава..
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
klapan
Кана кафе
Мнения: 588
Регистриран на: Юни 6, '10, 13:15
Местоположение: Варна, до морето...

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от klapan »

цеци написа: Но най-често си спомням ,че никога не съм изчислявала дали заплатата ще ми стигне да си платя тока и водата.Дори нямам спомен какви са били цените тогава..
Е,чичо Гугъл помни много неща....Виж тук ...http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=668671" onclick="window.open(this.href);return false;

...При соца цените на тока са се променяли най-много веднъж на петилетка. Например през януари 1970 г. дневната тарифа е била 2,2 ст./квтч, а нощната - 1 ст./квтч. Следващата промяна е от януари 1980 г. Тогава дневният ток поскъпва с 45% до 3,2 ст., но цената на нощния не мърда. Следващото увеличение през октомври 1985 г. обаче е жестоко. Дневната тарифа се вдига с 41% до 4,5 ст., а нощната скача двойно до 2 ст./квтч...

А на мен страшно ми липсва онзи мирис на току-що изваден от селската фурна хляб,когато запъхтян дотичваш от къщи с пълен джоб зрели плодове,откъснати от нечие дърво по пътя и се нареждаш на опашката,стискайки монетата от 20 стотинки...защото вече предвкусваш как с рестото от 5 стотинки ще пиеш после в сладкарницата до фурната така желаната в горещия летен следобед най-обикновена лимонада...
Последно промяна от klapan на Фев 8, '12, 13:18, променено общо 1 път.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Этот мир наполнен чудесами!
Если нет чудес - чудите сами ...
Публикувай отговор

Обратно към “За децата, духа и свободата”