каква я мисля и каква ще стане

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от calico »

orkud написа:Що трябва да го убиваш :hmmm: Ти си от тези, дето умора нямат ;) , изкопай някоя по малка и я премести :daaa: Поне сливите да не са в двора ти, че знаеш ли що сливи още ще изкарат :ieeee:

тая есен унижожихме всички хиляда изкарали издънки :svekurva: . сега няма. догодина пак :lol:

не мога щото трябва да го изкопая с 2 кубика пръст а наоколо има важни неща, като рози :lol: и щото също няма къде да се сложи- в задния двор не може, там трябва слънце за домата, там няма ни едно дърво няма и да има.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от dal »

Приличате ми на вехти инатливи комити , дето ловят гората кат разшуми и само късно есен в крайна принуда слизат в ниското- колкото за ударят една две мандри и айде пак нагоре.
Така с тия закостенели приказки и корясали хоризонти ще направите по един асъл селски двор,и то не в добрия смисъл на думата селски - и нищо повече ;
Фактът че се пущат теми от този сорт означава , че вътрешния аз естетически е недоволен и критично мърмори :lol:

Ама то и дворът и вкусовете и ефектите -всеки си ги коландри както намери за добре
Един руски политик имаше този лаф " Ние я мислехме за добре , а то стана както обикновенно"
Половината ден да ръчкаш английските розариуми, а другата половина да пишеш оди за сливите и орехите-това си е чиста ботаник шизофрения :hihihi: :hihihi:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от calico »

Е ти пък що си против да си направя селски двор Дал? И все искаш да ма накараш да направя двор както на теб ти харесва? да ги опънем еднакви по конец?

аз не очаквам всеки да има достатъчно чувствителност и да усеща, че не може за личния си естетически кеф да сече дървета, в крайна сметка сме различни и имаме различни степени на чувствителност към света около нас.
това което не разбирам е защо от мен се очаква да си променя нагласата и светоусещането само защото някой е казал че другото е "по-красиво"?
и само щото някой някъде е писал че сливи орехи и рози не можело да са заедно, или пък било грозно, аз трябва ако искам рози непременно да си убия орехите и сливите?
е, моите орехи сливи и рози ще живеят заедно, те ще намерят начин да се погаждат.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11821
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 153 пъти
Получил благодарност: 191 пъти
Обратна връзка:

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от johnstalker »

Сакън! Сливете не закачай в никакъв случей! :D
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от calico »

да са отчета докъде какво...

засадила съм тревичка около розариумчето- покрила съм я с найлон. мисля до седмица да я отвия, може вече да е набола.
Розите са на три нива- на арките горе влечащите, по средата по-високи флорибунди и отдолу почвопокривни. обаче без 5-6 роди всички останали са нови и сигурни ще им трябват три години поне за да видя дали замисъла ще го бъде.
Изображение

за наесен ще остане да оправям тази част http://www.album.bg/calico/images/27386790/ лошо е че е непосредствено вляво от пътната врата, обаче има доста строителна работа и няма да стане тая пролет.
пък за някя съвсем друга година вече ще остане това място http://www.album.bg/calico/images/27386844/между къщата и дувара. сега е Агора там както вика Дал, ама точно, просто е наблъскано с каквото има само да не е бурени. трябва да се изкорени всичко и да се подмени горния слой пръст, щото то не е и пръст ами въглищен прах от брикети, там някога е било навес за въглища и сега още има от тях.

а тук http://www.album.bg/calico/images/27387852/ ще ми бъде хемерокалисовата градинка, извадих почти всичко от там и оставих само 5-6 хемета. имам поръчани към 20 и трябва да ги събера тук, но съвсем до ограда ще има и хости.
надявам се след месец като са засадени и поотраснали разните холандчета вида да е малко по-друг

ама като знам какво беше само преди няколко години, се успокоявам
http://prikachi.com/users/calico/204T.jpg

http://prikachi.com/users/calico/206J.jpg
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от calico »

Моля някой да ме посъветва докато не е късно. Вчера засаждах китките от ГХП и на едно място, което е около 1,20х1 м има:
-три хойхери
- един обелиск с два клематиса
-една малка кълбовидна туя
- един геум
- 5-6 ириса
-малко сапунче и една пълзяща мащерка

да вадя ли и да местя докато не са се прихванали, или не е много нагъсто? :angelche:
(дано Блу поне ме успокои :lol: )
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
denitsavm

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от denitsavm »

като се разрастнат, тогава ще го мислиш :nod: , а засега не е лошо да насееш там мирабилис и космос и камбанки ... :lol:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от calico »

време е пак за контролни снимки- какво къде и докъде...

ето тревичката около розите взе да никне вече- това е слънчевата страна на розариума, там тревичката е за слънце.
Изображение

ама и лилиуми никнат отвсякъде. хем това място е обръщано два пъти наесен и два пъти сега напролет, извадени са стотици луковици оттам и пак имало още.

а ето и от другата страна, там е под малкия орех и тревичката е за сянка.
Изображение

а ето и хойхерхите, вече се чувстват като у дома си Изображение

и старите хости под малкия орех Изображение

и едно от най-неугледните до есента ъгълчета в двора, сбутано между гаража и оградата и вечно изоставяно. Е, и сега не е довършено но поне прилича на нещо. Замисъла ми тук беше на заден план керията да цъфти в жълто, а долу да има синьото на теменуугите и бялото на арабиса. Да ама не, всичко цъфтя по различно време и не се засякоха. сега тук има и хости от новите, и разани други работи, надявам се догодина да е по-хубаво
Изображение

и билковата ми градинка се пооформи вече- тук между V-то образувано от чимширите и под сливата. Имам засега джоджен, магданоз, босилек, мента, монарда, два вида мащерщка, и на Блу кампанулата :ieeee: Там естествено също са наникнали лилиуми , и дори еремуруса който уж унищожих, дори никнат два...
Изображение

и накрая новото котило, като почнат да щъкат ще е ад в градинката
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31729
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1086 пъти
Получил благодарност: 2637 пъти

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от Мария Николова »

Ще си изправена пред дилемата "котки, или китки"! :lol: :gush: Тревичката е супер! Като си рекла тревичка, де, а иначе язък за едничкото ти слънчево местенце... :oops:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от calico »

Ами Мери, то години наред слънчевото място там беше китки и китки и китка до китка. И аз мислех като теб, обаче се оказа че китка до китка не ми харесва, грозно ми седи и много неспокойно, няма фон за китките. разбъркано, хаос и каша и няма красота.

а пък иначе и котки и китки, няма друг начин. Все пак са само три малките, а и са мъжки, което значи че мамата ще ги прогони като поотраснат. Другата и тя ще ражда, след месец, дано и там има повече мъжки. Но все пак котешкия прайд е далеч от ония 17 броя които бяха преди три години, тогава верно беше ад. Но и тогава янмаше дилема котки или китки, щото и двете!
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”