Фън шуй

Всичко, което ви е на душата, но не му намирате друго място.
Публикувай отговор
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: фън шуй

Мнение от ida_ili64 »

jozefin написа:Благодаря, Блу. В сектора на богатството само пари ли се слагат? Има ли значение дали са монети или банкноти и бройката им? Четох, че Ида е сложила осем броя монети. Друго може ли?
А в сектора на брака какво е добре да се сложи? (прочетох за снимки и двоен свещник)
Жозефин,в ъгъла на богатството се извършват процедури за неговото подсилване символично,не се слагат пари.Осемте "жълтички",или жълти стотинки,които аз съм сложила са една от много възможности...Палят се например свещи в червен или зелен цвят,поставя се голямо зелено растение,Голям източник с вода-аквариум например,като броя на рибките трябва да е 1,3,6,10,16,26...и натам не ги помня...вече...просто си избираш една книга и караш само по нея,кавото пише и каквото от написаното допадне на теб.Иначе от тук-малко,от там-още малко,тоз-рекъл,оня-казал,става такъв миш -маш,който не би ти помогнал грам,че да не ти и навреди.Принципа е да правиш една школа и да се възползваш от всичко,което е в нея и ти хареса и смяташ,че е възможно да приложиш в твоя конкретен случай.Но не забравяй едномкаквото и да правиш,първо си обърни внимание на входната врата на дома ти.Как изглежда,измита и прясно боядисана ли е,или е замацана,и изпоолющена?Защото през нея,прекрачва в дома ти енергията "ЦИ"и е много важно,как става това.Успех! :daaa:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Фън шуй

Мнение от Satori »

А трети, най-малко затоморзяващ вариант е, просто да си почистиш хубаво дома, да поправиш разваленото, да изхвърлиш грозното и ненужното, да го украсиш, както ти желаеш, а не според книги, и да не се мъчиш с фън шуй във всякаквите му подробности, вариации, ограничения и мистики, които са с ужасяващи комерсиални мащаби :D /Самият факт, че има толкоз различия и школи говори само едно - че няма правилен и грешен начин, няма универсални рецепти за хармония и благоденствие в дома, особено рецепти, включващи свещи с определен цвят. / Може би тогава енергията, която навлезе в дома ти, няма да е именно с името Ци, но ще е хубава. Като добавиш и една положителна нагласа към света и що-годе ред в отношенията ти с хората - и готово :dovolen:

/Чета за рибките и си мисля - ако случайно се накучат и станат повече на брой - веднага със серкменцето ги вадим и ги слагаме в нов аквариум ли?/

Нямам нищо против това явление, на мен ми е твърде сложно и ограничаващо. :dovolen:
Аватар
Fado
Кафевар/ка/
Мнения: 911
Регистриран на: Дек 8, '09, 13:00
Местоположение: София

Re: Фън шуй

Мнение от Fado »

Satori написа:...и да не се мъчиш с фън шуй във всякаквите му подробности, вариации, ограничения и мистики...
А къде е мистичното във фън шуй :hmmm: , аз не виждам нищо подобно. Това е изкуство за създаване на баланс и хармония в обкръжаващата ни среда съобразено с правилната циркулация на енергиите. Има правила, които е добре да се спазват и така. :dovolen:
Мислех да пиша повече, но се отказах - на всекиго е ясно за какво става дума, а приемането или неприемането (за някой хора то е "по принцип") е въпрос на личен избор. :dovolen:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Фън шуй

Мнение от Satori »

Е, има доза мистика ;) Където има ритуали, които се извършват с дадена цел, има и мистика. Права си, че е въпрос на личен избор.
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4459
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: фън шуй

Мнение от jozefin »

ida_ili64 написа:Жозефин,в ъгъла..
Благодаря!
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Фън шуй

Мнение от ida_ili64 »

Няма за какво Жозефин,пак заповядай! :tzvetentze:

Относно мистиката,мисля,че ние самите малко или много я създаваме с начина,по който приемаме и изпълняваме всяко едно учение,което ни интересува.Вярно е,че всеки си прави избора за всичко в живота.Аз съм чела по въпроса,защото ми е било любопитно и защото искам да знам .Мен окултното ме привлича.Всичко,което по един или друг начин се отнася до паранормалното,до астрономията,до различните енергии,до духовността,даже съм си купила книга по хиромантия и ми е голямо предизвикателство,защото е на немски.Надявам се скоро,да мога да си я преведа сама,та като започна да ви гледам на ръка,че и да ви познавам ;) ,ще видите вие тогава! :lol:
Обожавам камъни...и такава книга имам,а и камъчета ми се намират... :dovolen: .Не знам дали съм ви пускала снимка на аметиса ми-тежи само 36кг.... ;) Обожавам го и не само,вярвам в свойствата му и знам,че е един страж над дома ми-дори и да влезе лоша енергия,той ще я неутрализира и пречисти,понякога го галя-красив е!
Палих на времето много свещи и пак съм била убедена в това,което правя.В магазина ми навремето висеше иконка на Св.Георги-Победоосец,защото той е покровителя на търговците,всяка сутрин закачливо го поглеждах под око и му казвах наум:"Е,как си,наспа ли се?Дано да си,защото ни чака нова борба,а знаеш,че няма мърдане,избрала съм да ми помагаш,това е положението!"Само мисълта,че съм провела този монолог ме развеселяваше и даваше хъс да успея-и този ден,и този път,и тези сметки да платя и събера нужните за деня пари...
Така, че наистина всеки сам си подбира какво му е нужно ежедневно в живота за да се справя,успява,оцелява...и да се чувства"жив".Защото за мен да живееш и да се чувстваш "Жив" за дверазлични понятия.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Фън шуй

Мнение от bouquet »

Попадна ми една книжка "Фън шуй за дома" на Ричард Уебстър.Ще ви напиша някой от съветите, които прочетох в нея ;)
След като определите секторите в дома /стаята/си, можете да засилсите влиянието на секторите така:

Богатство - освен парите се свързва с всичко, което прави живота по-богат.Аквариум или малък фонтан може да активира сектора. Метални предмети също е добре да се сложат /сребърен сервиз/.На Изток често по стените окачват монети.

Слава - сложете в този сектор предмети, които ви вдъхновяват, може и ваши трофеи, награди, снимки.Кръгло огледало може да окаже много благоприятно въздействие.

Брак - Увеличете количеството светлина в тази част на къщата ви. Сложете сватбените си снимки и предмети, които намирате за романтични. Картина на влюбени хванати за ръка или двоен свещник в този сектор могат да направят чудеса.

Семейство - Този сектор е свързан и със здравето. Ако вие или някой,когото обичате, е болен, този сектор трябва да бъде активиран чрез поставяне в него на кристални предмети и усилване на светлината в него.

Деца - Освен с децата този сектор е свързан и с творчеството. Сложете в този сектор снимки на децата си и предмети, които те са направили. Поставеното тук бюро ще подпомогне творческата работа.

Знание - свързан е с духовността и учението. Това е мястото на библиотеката в дома ви. Секторът може да бъде активиран с картина на висока планина и река или водопад.

Кариера - това е добро място за кабинет. Тук поставете факс, компютър. Можете да активирате сектора като поставите в него огледало, вятърен чан или привлекателна настолна лампа.

Наставници - този сектор е свързан с хората, които могат да ви помогнат. Ако искате да привлечете някой човек, който да ви бъде наставник в живота, вие можете да активирате този сектор като поставите е него нещо кристално. Тази част от кущата е свързана и с пътешествията. Ако мечтаете за пътувания, актовирайте този сектор.
Търся добри хора
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Фън шуй

Мнение от Blue sky »

Интересна статия за водата и фън шуй

За водата, силата и енергията й от Ина Петрова, BBC GoodFood

В дома водата символизира целенасочените планове, проекти, намерения и професионални квалификации. С водата се стартира житейският сценарий на човека. Именно затова в дома водата трябва да е достатъчно, но под контрол. Ако входът е в централната част на дома, е добре да го засилим с малко фонтанче или в краен случай картина или пано с воден сюжет и целия текст http://zar.bg/view_article.php?article_id=1570" onclick="window.open(this.href);return false;
He who plants a garden, plants happiness
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти

Re: Фън шуй

Мнение от iana_hk »

Ида моля те покажи този аметис. Аз имам голямо парче ахат, което тежи може би 2-3 килограма ,не съм го теглила и си представям твоето колко е голямо.
Тази тема ми е интересна и я изчетох цялата. Ето един начин за прочистване на дома, което не срещнах тук. Обиколете цялата къща по крайните стени като пляскате с ръце и се спирате по ъглите, където се задържа най-много лошата енергия или със запалена свещ и там където свеща започне да трепти спрете докато се успокои.
Всичко казано до тук е много интересно, но човек трябва да вярва в това което прави и да е убеден, че то е правилно.
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Фън шуй

Мнение от johnstalker »

Баси, ние си чистим къщата с прахосмукачката.. Тез камъни махат ли петна от ламината? :hihihi:
Публикувай отговор

Обратно към “Други хобита”