Ин витро

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

TheBavarcheto
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Фев 4, '11, 14:26

Re: Ин витро

Мнение от TheBavarcheto »

За кое култучене, съжалявам ако съм се обаркал нещо :oops: ,но не питам за колтучене, а за ин-витро.
TheBavarcheto
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Фев 4, '11, 14:26

Re: Ин витро

Мнение от TheBavarcheto »

:mrgreen: ако говорите за погорните ми постове просто се пошигувах, но както и да е :daaa:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10781
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 470 пъти
Обратна връзка:

Re: Ин витро

Мнение от botan »

В домашни условия нищо няма да постигнеш ин витро. А за момента не съм способен да ти помогна, тъй като съм в процес на учене за да вляза в Биологически факултет. Дори не знам какво е станало с инвитро орхидеите ми. :cry:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31732
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1088 пъти
Получил благодарност: 2650 пъти

Re: Ин витро

Мнение от Мария Николова »

TheBavarcheto написа:Колега проста скоро съм се регистрирал в този сайт, става с колтучене, но идеята е да се направи повече расад, понеже става въпрос за дръвчета, които ще засаждам на полето в порядъка на 9 декара :)
Това отдалеч още си е "маниловщина". ;)
Нещата стават, когато "Знам", "Мога" и "Искам" са в комбина. Само с "Искам" не става, приятел! ;)
Първо. Събери си екип микробиолози, запознати с клонирането. (Така ще имаш на своя страна "Знам".)
Второ. Финансирай оборудването на нужната им лаборатория. (Пристига "Мога", за да се прегърне със "Знам".)
Трето. Докато "Знам" и "Мога" влезат в синхрон, трябва "Искам" да ти осигури 1009 декара.
Така вече начинанието на "Знам, Мога и Искам" ще е съвсем реалистично и даже рентабилно. :daaa: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10781
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 470 пъти
Обратна връзка:

Re: Ин витро

Мнение от botan »

Микробиолозите няма да могат да помогнат в случая, защото те се занимават с микроорганизми, а не с ин витро размножаване на растения. С това се занимава физиология на растенията.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Ин витро

Мнение от lila »

https://docs.google.com/viewer?a=v&pid= ... y=CIzXtIUB" onclick="window.open(this.href);return false;
Вижте дали можете да видите pdf-а :hmmm: отдолу има и апендикс със среди.
Последно промяна от lila на Фев 5, '11, 20:35, променено общо 1 път.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31732
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1088 пъти
Получил благодарност: 2650 пъти

Re: Ин витро

Мнение от Мария Николова »

botan написа:Микробиолозите няма да могат да помогнат в случая, защото те се занимават с микроорганизми, а не с ин витро размножаване на растения. С това се занимава физиология на растенията.
Значи, освен че самия ти не знаеш, даже и микробиолозите не знаят. Екипът на "Знам" трябва да е от още по-тесни специалисти - по физиология на растенията. :angelche:

Ботане, благодаря ти! :gush:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Ин витро

Мнение от lila »

Не, Мерита, става, режат се около 4 см. части с жива пъпка, дезинфекции стерилност среди благословии и става.
Познавам дама, която го е правила с орхидеи - това тук не е за орхидеи.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10781
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 470 пъти
Обратна връзка:

Re: Ин витро

Мнение от botan »

Не виждам как този пдф ще му помогне на човека...
А, Мери, какво не знам? :hmmm: Казах че просто в момента не мога да му помогна.
Честно да ти кажа Лиле доста съм скептичен, щом дори на ламинара като бях пак имаше заразени бурканчета с плесен и дрожди тук там... А орхидеите те са б*си плевелите дори и в аквариума щом ми се събуждат спящи пъпки...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31732
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1088 пъти
Получил благодарност: 2650 пъти

Re: Ин витро

Мнение от Мария Николова »

lila написа:https://docs.google.com/viewer?a=v&pid= ... y=CIzXtIUB
Вижте дали можете да видите pdf-а :hmmm: отдолу има и апендикс със среди.
Лила, за виждане, виждам го, но какво от това?... Още имам колебания в българския правопис и си пиша "расад", :eeeh: а pdf-ата изискват даже английски да зная... :oops: :snif: :snif:
И не, не ми е оперриран апендикса! :nod:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”